Crystal Palace 2-3 Manchester United Six Things:klucze rezerwowe

Matic uderza do domu zwycięzcy – bbc.co.uk

Nemanja Matic złamał serca Crystal Palace zwycięzcą w kontuzji dla Manchesteru United, którzy byli zwycięzcami 3-2 w Selhurst Park dzięki lepszemu występowi w drugiej połowie. Oto sześć rzeczy z gry.

Wczesna presja Pałacu

Roy Hodgson był na tyle odważny, by wybrać dwóch wysokich napastników w Christian Benteke i Alexander Sorloth, który przeniósł się do bardziej centralnej roli po tym, jak tydzień wcześniej grał na szerokim lewym skrzydle. Strona Hodgsona wykazała chęć wykorzystania fizycznych cech duetu w ciągu pierwszych 10 minut, z wczesnymi piłkami do ostatniej tercji, co spowodowało problemy dla Chrisa Smallinga i Victora Lindelofa. Po pomyłce z parowania doprowadziło do piątej minuty zakrętu, James Tomkins wystrzelił pierwszy znak ostrzegawczy, strzelając akrobatycznie szeroko.

Otwieracz Townsenda

To ostrzeżenie United nie posłuchało:Antonio Valencia złapany zbyt daleko, Luka Milivojevic zagrał jedno ze swoich wielu ostrych podań do ostatniej trzeciej dla Benteke, który wyciągnął Smallinga. Belg następnie znakomicie trzymał piłkę w górze i niekwestionowany przez słabego Scotta McTominay'a i wtedy nietypowego Matic'a, Andros Townsend oddał strzał, aby podkręcić doskonały strzał w daleki róg. Środkowi pomocnicy Milivojevic i wytrwały James McArthur przesunęli się na głębsze pozycje po otwarciu, ponieważ Pałac pozostał w dużej mierze w swojej trzeciej defensywie.

Pogba nie była problemem

Manchester United nie zdołał rozbić londyńczyków, zebrał tylko kilka krzyżyków, na które trzepotał Wayne Hennessey. Ogólnokrajowe relacje telewizyjne z pierwszej połowy koncentrowały się na nieostrożności Paula Pogby, ale można argumentować, że on i Alexis Sanchez byli jedynymi graczami aktywnie próbującymi zmienić tempo. Największym problemem było to, że na ich falach nie było wystarczającej liczby graczy. Możliwości myślenia perspektywicznego McTominay i Matic wyglądały na wątpliwe, podobnie jak boczni obrońcy Antonio Valencia i Ashley Young:obydwaj nie mieli tempa, aby zapewnić szerokość niezbędną do rozbicia wąskiej tylnej gardy Palace. Chwile po przerwie, Valencia i Matic również nie mieli miejsca na drugie miejsce gospodarza, w którym lewy obrońca Patrick Van Aanholt wkradł się i wszedł do bliższego słupka z pewnością siebie środkowego napastnika.

Nowo odkryta pozytywność United

Marcusa Rashforda, który zastąpił McTominay w przerwie, wstrzyknął trochę jazdy po lewej stronie United, podczas gdy Valencia wyglądała jaśniej. Dośrodkowanie Ekwadorczyka w 55. minucie zostało skierowane do domu przez Smallinga, który Tomkins był winny grania na boku. Następnie Luke Shaw i Juan Mata zapewnili tempo i opanowanie, ponieważ talenty techniczne Pogby i Sancheza zostały teraz zmonopolizowane przez bardziej pozytywnych biegaczy wokół nich. Kolejnym beneficjentem był Romelu Lukaku, który w 76. minucie strzelił wyrównującą bramkę, zachowując spokój w zatłoczonym polu karnym, aby zdobyć bramkę po tym, jak Alexis uderzyła w poprzeczkę.

Wątpliwa ławka pałacowa

Podczas gdy silna ławka United zmieniła grę, podobnie jak ograniczone opcje dostępne dla Hodgsona. Jedyna taktyczna zmiana 70-latka, w drugiej połowie, w której Pałac był w dużej mierze zdominowany, było umieszczenie siedzącego pomocnika Jairo Riedwalda dla Jeffreya Schluppa i przeniesienie Sorlotha na lewe skrzydło. Pałac, którzy są bez skrzydłowego Wilfrieda Zaha z powodu kontuzji, bardzo potrzebował świeżego ofensywnego zawodnika na ławce rezerwowych z tempem wymaganym do zagrożenia przerwy i zmuszenia United do odwrotu, ale takiego gracza tam nie było.

Orły doprowadzą to do granic możliwości

Zamiast stwarzać własne problemy, Palace uległ późnej presji w 91. minucie. Niebezpieczeństwo wydawało się minąć, gdy McArthur zablokował atak Pogby i piłka spadła do Matica – który przeżył kiepski wieczór – ale Serb wykonał potężny atak z dystansu, który wpadł w lewy dolny róg. Hennessey, który był nieprzekonujący przez całą grę, może mieć rękę do tego strzału, w ten sposób pogłębiając poczucie rozpaczy w Selhurst Park.

Czerwone Diabły ułaskawione

Pomimo lepszej drugiej połowy, spadek punktów w południowym Londynie zwiększyłby presję i kontrolę po stronie Jose Mourinho przed sobotnim Derby North-West. Naturalnie, ranga klubu wymaga takiej uwagi, ale z perspektywy, ten sezon ma dla The Red Devils wiele pozytywów. Wciąż grają w dwóch rozgrywkach – Lidze Mistrzów i Pucharze Anglii – a dzięki strajkowi Matic, pozostają na kursie, aby zająć drugie miejsce. Chociaż to może nie być szczyt, byłby to ich najwyższy finał w erze post-Fergie.