Burton v Sheff Środa:kombinacja Fletchera i Hoopera

Fletcher świętuje w domku – swfc.co.uk

Ostatni sezon, to była gra, w której Burton rozpoczął swoją próbę przetrwania. Mieli pecha w swoich pierwszych dwóch meczach, a w tym zwycięstwie 3-1, zobaczyliśmy, do czego są zdolne:dobre wykorzystanie rozległych obszarów, silna etyka pracy i wspólnota, która pozwala im działać ponad sumę ich ról.

Ta wspólnota pojawiła się ponownie 12 miesięcy później, jako że Brewers wyszli z tyłu w zeszły piątek wieczorem, aby zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo i punkty w sezonie. Przez 20 minut na początku drugiej połowy, atakowali z prawdziwą intensywnością, sprowadzając Birmingham z powrotem na trzecią pozycję w defensywie. Strzelili także dwa dobre gole w tym okresie:dobre niskie uderzenie Marvina Sordella, zanim Lloyd Dyer pokazał dobrą pracę nóg, aby umieścić zwycięzcę w domu.

Sheffield Wednesday powinien mieć siłę, by wytrzymać te nieuniknione ataki, z Davidem Jonesem umiejętnie chroniącym tylną czwórkę. Kluczem w tych okresach będzie odnalezienie Adama Reacha, kto jest w stanie ich unieść na boisku. Jego wpływ znajduje odzwierciedlenie w fakcie, że 43% gry Owls trafia na lewy kanał (WhoScored), wyższy odsetek niż jakikolwiek inny zespół.

Tempo byłego człowieka z Middlesbrough, dynamizm i umiejętności przekraczania były kluczem do drugiej połowy ataku na Sunderland, za co środa została nagrodzona zaledwie jednym punktem. Zdominowali także większą część drugiej połowy przeciwko QPR cztery dni wcześniej i ponownie tylko zremisowali, więc może mieli szczęście w Craven Cottage ostatnim razem.

Przybyli pod banderą przeciwko Fulham, ale ich tylna linia była pod wrażeniem, Tom Lees solidny jak zawsze, z pomocniczym środkowym obrońcą Danielem Pudilem, który dominuje nad dziewiątką przeciwnika. Zwycięski gol pochodził z klinicznego finiszu z własnego numeru dziewięć, Stevena Fletchera, który nawiązał miłą współpracę z Garym Hooperem.

Kiedy gry nie idą w środę, Hooper ma inteligencję, aby zejść trochę głębiej, aby wpłynąć na sytuację w środkowej trzeciej części i wyprowadzić obrońców z pozycji, tworząc więcej miejsca dla Fletchera. Tak biegli jak Sam Winnall i Jordan Rhodes w strzelaniu goli, być może nie mają takiej świadomości taktycznej jak Hooper.

Jeśli jego partnerstwo z Fletcherem znów się rozkwitnie, Drużyna Carlosa Carvalhala powinna być wystarczająco dobra, aby rozbić Brewerów. W pierwszej połowie przeciwko Birmingham, widzieliśmy defensywne niedoskonałości drużyny Nigela Clougha, których można się spodziewać po prowizorycznej linii zwrotnej.

Najbliżej prawego obrońcy był Matty Lund, z zawodu środkowy pomocnik. Po lewej ich przydzielonym skrzydłowym był Dyer, który wpadł w oko idąc do przodu, ale jego nastawienie do ataku oznaczało, że zostawił zbyt dużo miejsca przed Kyle'em McFadzeanem. Były środkowy obrońca MK Dons jest wystarczająco zaangażowany, ale nie dostałby się do zbyt wielu drużyn mistrzostw, Tom Naylor prawdopodobnie gra bez pozycji, a kontuzja i wiek Jake'a Buxtona ograniczają jego mobilność. Mimo że, Ben Turner może otrzymać swój pierwszy ligowy start po występie w pucharze w Cardiff w środku tygodnia.

Obrona była narażona na Hull i Middlesbrough. Jeśli środa pokaże ich kliniczną stronę, mogli wymierzyć podobną karę.

Werdykt Football Lab: 1-3