Brentford 1-3 Cardiff City Sześć rzeczy:bezwzględne Bluebirds

Manga przewyższa Canos, aby zamknąć wieczór – bbc.co.uk

Cardiff City wzmocniło swoje referencje promocyjne, prezentując żelazną wolę w Griffin Park, gdzie pokonali outsiderów z play-off Brentford 3-1. Oto sześć rzeczy z gry.

Świetny początek Brentford

Strona Deana Smitha przedstawiła swoje intencje w ciągu pierwszych 20 sekund, kiedy Neal Maupay zmusił Neila Etheridge'a do obrony. Napastnik nie utrzyma się jednak długo:Sergi Canos ukradł Marko Grujic, by nakarmić Maupay, którzy pokonali pułapkę spaloną, aby wsunąć piłkę do domu. Ten gol był przykładem zręcznej gry Brentforda, która była widoczna przez większą część pierwszej połowy; mogli mieć drugą połowę w połowie, ale Ollie Watkins dwukrotnie strzelił poza cel po kilku stałych fragmentach.

Postać Cardiffa

Neil Warnock rzadko wybiera kurczące się fiołki, a jedną z wielkich postaci w jego drużynie jest Sol Bamba, który strzelił oszałamiający wyrównujący wynik w 25. minucie. Brentford myślał, że ich praca została wykonana, gdy środkowy obrońca – nie znany ze swoich umiejętności strzeleckich – podniósł piłkę na skraju pola karnego plecami do bramki. Zamiast szukać nieszkodliwego przejścia bocznego zgodnie z oczekiwaniami, obrócił się, by wystrzelić rakietę ze strzału obok Daniela Bentleya, by wyrównać bok.

pukanie Bentleya

Moment niespodziewanej magii Bamby był momentem, który wpłynął na postępowanie, inny mógł być pukaniem do Bentleya. Były korek z Southend zatrzymał się jeden na jednego z Nathanielem Mendez-Laing, który został wypuszczony przez znakomicie wyważoną piłkę przez Loica Damoura, ale odebrał w tym procesie pukanie. Nico Yennaris również odebrał pukanie po zderzeniu z Chrisem Mephamem, kto usunął nagłówek z linii, ale wytchnienie było tylko tymczasowe. Juniora Hoiletta, który cały wieczór niestrudzenie osłaniał lewą flankę, rzucił się do przodu, aby przejść do Callum Paterson, który wkradł się przed Romaine Sawyers, by staranować dom.

Bezwzględne Niebieskie Ptaki

Brentford rozpoczął drugą połowę kolejnym 10-minutowym okresem presji – z ciasnym strzałem Watkinsa wymagającym ostatniej deski ratunku od Bamby – ale nie był w stanie pójść o krok dalej i przetestować Etheridge. Natomiast Doskonała fizyczność Cardiffa pozwalała im powodować bezpośrednie problemy za każdym razem, gdy wpychali piłkę do pudełka. Świadczył o tym trzeci gol, w którym Zahore wyprzedził Mephama, aby zatrzasnąć się na wrzucie Hoiletta i skierować piłkę do domu. Wielki Duńczyk mógł mieć drugą, ale jego główka została przechylona przez Bentleya.

Kluczowy etap dla Cardiff

Walijski zespół zarządzał tam rozgrywkami z profesjonalizmem, dzięki któremu wygrali wszystkie 14 meczów, w których prowadzili po przerwie. Sprytne wyczucie pozycji Grujica i Damoura powstrzymało Sawyersa i Watkinsa przed przełamaniem się na tyle, by nakarmić Maupay, który był dobrze prowadzony przez Bambę i Morrisona. Szokująca porażka Aston Villi 3-1 z QPR u siebie oznacza, że ​​Cardiff ma teraz siedem punktów przewagi w automatycznym wyścigu o awans. chociaż jest zbyt wcześnie, aby rozważać ich los z jakąkolwiek dozą pewności. Wycieczki do Villa Park, Pride Park i Bramall Lane czekają w przyszłym miesiącu, podczas gdy Wilki również odwiedzają stolicę:po zakończeniu tego bloku niezwykle trudnych meczów, będziemy mieli jaśniejsze pojęcie o tym, gdzie stoi Cardiff.

Jak daleko jest Brentford?

Porażka pozostawia Brentfordowi osiem punktów mniej niż w pierwszej szóstce, więc z wyjątkiem niezwykłego dziewięciopunktowego powrotu z kolejnych trzech meczów przeciwko pretendentom do play-off, opłata za spóźnioną promocję wydaje się mało prawdopodobna. W pewnym sensie jest to zasługa niskobudżetowych pszczół – i mentalności, którą pielęgnował właściciel Matthew Benham – że pominięcie ich byłoby prawie rozczarowaniem. Jednakże, Wtorkowa porażka z Cardiff obnażyła brak władzy, bezwzględność i know-how w pewnych dziedzinach, które będą potrzebne, jeśli londyńczycy mają zbliżyć się do elity w przyszłym sezonie.