Leicester 2-0 Liverpool Pięć rzeczy:szczęście sprzyja lisom

Shinji Okazaki – mirror.co.uk

Leicester przeszedł do czwartej rundy Pucharu EFL, wygrywając 2:0 z Liverpoolem, dzięki lepszemu występowi w drugiej połowie i bramkom kluczowego rezerwowego Shinjiego Okazaki i Islama Slimaniego. Oto pięć punktów do dyskusji z gry.

Zaskakujący wybór Szekspira

Craig Shakespeare wybrał wielkich napastników Leonardo Ulloa i Islama Slimaniego, mając nadzieję na ujawnienie słabości stałych fragmentów Liverpoolu. Jednakże, w dostosowaniu się do opozycji, skompromitował wiele z tego, w czym Leicester jest naturalnie dobry. Ani Slimani, ani Ulloa nie są w stanie wbiec za nią ani wcisnąć piłki, co oznacza, że ​​wsparcie było potrzebne zarówno w posiadaniu, jak i poza nim. Jednak mając tylko czterech mężczyzn w pomocy, za każdym razem, gdy próbowali podnieść boisko, zostawili miejsce w tyle. Bieg Georginio Wijnaldum w 16. minucie dał Liverpoolowi szansę dla energicznego Alexa Oxlade-Chamberlaina, który wystrzelił zza pola.

Imponująca lewica Liverpoolu

Obecność Philipe Coutinho przyciągnęła Daniela Amarteya i Marca Albrightona do środka, aby odmówić mu miejsca, co oznaczało, że Andrew Robertson miał dużo miejsca dla siebie na lewej flance. Dośrodkowania byłego obrońcy Hulla zwiększyły szanse Liverpoolu, Oxlade-Chamberlain widząc jego strzał z bliskiej odległości zablokowany przez Bena Chilwella, zanim Dominic Solanke nie mógł nawiązać kontaktu, na który liczył. Pomimo dobrego ruchu czołowego trio The Reds – i biegów Robertsona – produkt końcowy im umykał.

Błogosławieństwo Leicester w przebraniu

Krótko po przerwie Ulloa doznał kontuzji, a następnie został zastąpiony przez Shinjiego Okazakiego. Japoński napastnik zapewnił nieznośne cechy, których Leicester nie miał w Ulloa, wygrywając piłkę w ciągu kilku sekund od wejścia. Zajmował także głębszą rolę, co oznaczało, że Lisy miały system bardziej zbliżony do 4-4-1-1, więc środkowy pomocnik Vincente Iborra i Wilfred Ndidi mieli mniej pola do pokonania. Drużyna zatrzymała swoich gości grających z tyłu tak łatwo, jak w pierwszej połowie, i dlatego zdobyła przyczółek.

Poprawiono Slimani

Fizyczna obecność Slimani, teraz przyzwyczajony do swoich mocnych stron i Wesa Morgana, się na ustalony kawałek, wyszedł na pierwszy plan. Ten ostatni strącił piłkę, a Okazaki w 65 minucie zakończył grę w lewym dolnym rogu. Slimani również wyglądał znacznie bardziej komfortowo po zmianie, a Algierczyk strzelił drugiego gola 12 minut po pierwszym, zawijając się w lewy górny róg. Demarai Szary, który również poprawił się po przerwie, mógł zdobyć trzecie miejsce po dośrodkowaniu Albrightona, ale jego akcja podkręcania została wyparta przez Danny'ego Warda.

W podsumowaniu

Porażka Liverpoolu oznacza, że ​​mogą włożyć więcej energii w swoje kampanie w Premier League i Lidze Mistrzów. Jednak tytuły w obu konkursach są mało prawdopodobne, wypadnięcie z Pucharu EFL może przedłużyć ich oczekiwanie na trofeum pod rządami Jurgena Kloppa. To była ważna wygrana Leicester, których właściciele określili ten konkurs jako potencjalną drogę do Europy. Ich zwycięstwo było jednak prawie w całości zasługą marnotrawstwa Liverpoolu w pierwszej połowie i nieplanowanego wprowadzenia Okazaki, co sugeruje, że sprzyjał im los.