Walsall 3-3 Bradford Pięć rzeczy:subs klucz

Natychmiastowy wpływ Robertsa – expressandstar.com

Niezwykły powrót z trzech goli przegrany sprawił, że Walsall zdobył punkt w meczu z Bradfordem. Jakie są kluczowe punkty rozmów z meczu? Oto nasza piątka.

Nieśmiałe siodlarze

W pierwszej połowie, Walsall spisywał się dość dobrze w środkowej trzeciej części, ale popełnił wiele błędów, kiedy przenieśli się do zaawansowanych obszarów. Zawodnicy na szerokich pozycjach podawali bokiem, zamiast atakować flankę, podczas gdy ci w centralnych miejscach byli winni zmarnowania okazji do strzału, próbując doprowadzić piłkę do domu. Mogli jednak objąć prowadzenie w połowie pierwszej połowy, gdyby Amadou Bakayoko lub Luke Leahy byli w stanie dokonać konwersji z bliskiej odległości.

kliniczny Bradford

Bantamowie byli winni przegrywania drugich piłek w centralnych miejscach, ale wyczuwało się, że kiedy posuwali się naprzód, szczególnie w dół w prawo, rozcinają obronę. Ich kliniczna strona pokazała się na krótko przed przerwą, kiedy Charlie Wyke przeszedł do Shay'a McCartana, który podsłuchiwał do domu. Dominic Poleon niedługo potem rzucił się na sekundę, po obronie Walsalla tylko w połowie przebił krzyż Toma Fielda.

Odporność Leahy

Walsall wykazał więcej chęci w ostatniej trzeciej po przerwie. Chociaż Bradford dodał trzecie dzięki Mattowi Kilgallonowi, który został odbity od nieszczęsnego Leahy'ego, gospodarze i ich lewy obrońca byli niezrażeni. Leahy był znakomity w drugiej połowie i skierował dośrodkowanie Nicky'ego Devlina na daleki słupek w 55. minucie.

Podpisuje klucz

Walsall poprawił się, gdy Tyler Roberts wszedł do walki o swój debiut, zapewniając sprytny ruch i kreatywną zabawę link-up. Zademonstrował również swoje oko na bramkę tuż po godzinie, kierując się w najbliższy słupek z krzyża lewego skrzydła Leahy. Bradford, z drugiej strony, cierpiał z powodu wycofania się Alexa Gillieada i McCartana, graczy, którzy w pierwszej połowie dawali im ujście pod presją. Nie mieli tak dużego tempa na boisku i nie byli w stanie utrzymać piłki na tyle długo, aby wyeliminować żądło z gry.

Niwelator Bakayoko

Roberts został dostawcą dla siodlarzy, przejście z prawej strony do Bakayoko, aby zasilić dom, gdy pozostały cztery minuty normalnego czasu, wywołując euforię za bramką. Bradford musi nauczyć się lepiej zarządzać meczami, jeśli ma ambicje ukończenia kolejnego miejsca w pierwszej szóstce i bardziej cenią swoich szybkich skrzydłowych, zamiast kopyt do Wyke'a. Punkt był najmniej zasłużony Walsall za ich energiczny pokaz – w Roberts, mogą po prostu mieć człowieka, który sprawia, że ​​presja się opłaca.