Cardiff City 2-3 Oceny piłkarzy Arsenalu:rajdy robią wrażenie

Mustafi głową w otwieraczu – bbc.co.uk

Po bardzo niezręcznym spotkaniu w stolicy Walii, Arsenalowi udało się wygrać 3-2 w Cardiff City dzięki późnemu zwycięzcy Alexandre Lacazette. Oto nasze oceny graczy z gry.

Miasto Cardiff

Neil Etheridge – filipiński korek świetnie rozpoczął kampanię, uratowanie dwóch kar; został wezwany do działania tutaj na początku, robiąc dobry zapis. Nie mogłem wiele zrobić z nagłówkiem Mustafiego w otwieraczu, lub doskonałe ciosy Aubameyanga i Lacazette'a. Poszedł długo do Warda ze swoimi kopnięciami od bramki. 5

Bruno Manga – z zawodu środkowy obrońca, Manga musiała przejść na prawy obrońca ze względu na znakomitą formę Morrisona i Bamby. Naturalnie, nie oferował zbyt dużej szerokości, gdy posuwał się do przodu, a zatem wykonywał proste rzeczy w posiadaniu, ale wciąż dobrze bronił swojego pola, jednym dobrym atakiem na Ozila na krótko przed przerwą. 5
Sean Morrison – jeden z najlepszych środkowych obrońców mistrzostw w ubiegłym sezonie, Morrison miał dobry początek życia w Premier League. Na początku był silny w wyzwaniu, nawet jeśli jedna słaba próba odbicia na początku prawie odbiła się na jego własnej bramce. Stwarzał zagrożenie swoimi długimi rzutami iw polu przeciwnika – kierował ostatnią szansą meczu. 7
Sol Bamba – potężny środkowy obrońca potrafi zastraszyć przeciwnika, zwłaszcza w pojedynkach powietrznych, ale co ciekawe, dwukrotnie przegrał tutaj z Mustafim, raz na bramkę. Kuszące jest pytanie, czy ma niezbędne tempo na tym poziomie i czy mógłby zbliżyć się do pozostałych dwóch bramek Arsenalu; prawdopodobieństwo jest takie, że nie zostałby ukarany za zrobienie tego samego przeciwko większości napastników. 5
Joe Bennett – lewy obrońca znany jest ze swoich trudnych wyzwań, ale tutaj, pokazał, że jest w stanie przyczynić się do dalszego rozwoju dzięki kilku dobrym biegom poza Hoilettem i precyzyjnym dośrodkowaniom. Pilnie strzeżony przed kontratakami przeciwników, gdy środkowy obrońca dogonił boisko, także. Jeden z najlepszych graczy na boisku, jego pozycja na trzecią bramkę Arsenalu na bok. 7

Harry Arter – bardzo dobry występ. Wykazał się wytrwałością w naciskaniu tak daleko, jak bramkarz przeciwnika na początku, strzelając z niewłaściwie umieszczonej przepustki Cecha na początku. Upewniłem się, że Xhaka nie ma miejsca i wykonał świetną robotę przykrywającą, aby wyciąć krzyże. Bournemouth cieszyło się, że Arter odszedł, ale wydaje się, że pomocnik cieszył się pozytywnym indywidualnym startem do życia w Walii. 8
Victor Camarasa – dobrze połączył się z Reidem na prawym kanale i dobrze strzelił gola, nawet jeśli czasami jego dotyk był ciut ciężki. Czasem zmuszony do powrotu w drugiej połowie, co oznaczało, że trudno mu było pozytywnie wpływać na sprawy. 6
Joe Ralls – jeden z najlepszych pomocników w mistrzostwach minionego sezonu, Rajdy pokryły Bennetta skutecznie na początku; pomógł także lewemu obrońcy i grze na skrzydłach Juniora Hoiletta, wykonując wspierające biegi i wybierając kilka dokładnych podań. Kilka dobrych dostaw w drugiej połowie, także. 8

Bobby Reid – utalentowany były napastnik Bristol City napierał z dużą energią, pokazał dobry ruch iw pierwszej połowie wykonał doskonałe dośrodkowanie, z którym Ward omal nie nawiązał kontaktu. Zajął wystarczająco dobre pozycje, aby dostać się do protokołu, ale tuż przed przerwą strzelił nad poprzeczką z kopnięciem nad głową, następnie uderz prosto w Cecha na ladzie po przerwie. 8
Danny Ward – napastnik zasługuje na swoją szansę w Premier League, będąc częścią biednej drużyny Rotherham w latach 2015-16, a następnie doznając kontuzji w zeszłym roku. Tutaj, pokazał swoje pragnienie wykazania się na tym poziomie z bezinteresownym naciskiem podczas okupowania Sokratisa. Musiał atakować bardziej indywidualistycznie, gdy Cardiff było wyrównane z powodu głębszego środka pola, ale udało mu się dręczyć Mustafiego przed zwijaniem się w przerwie, następnie udał się do domu drugi korektor z dużą dokładnością. 8
Junior Hoilett – chwilami wyglądał żywo i, kiedy nauczył się używać Bennetta, gdy wymagał tego moment, stał się prawdziwym zagrożeniem. Wystrzelony w daleki słupek z bliskiej odległości na krótko przed punktem środkowym pierwszej połowy. Hoilett był kiedyś opisywany jako utalentowany, ale leniwy wykonawca, ale jedno lub dwa silne wyzwania sugerują, że rozwinął bardziej agresywną stronę swojej gry pod rządami Neila Warnocka. Jakość jego strzałów w drugiej połowie mogła być lepsza, ale na pewno dobry występ. 7

Kenneth Zahore (z 84) – dodał trochę dodatkowej atletyki i wywołał strach w obronie drużyny gości. 6
Gary Madine (w 89) – wprowadzony, aby zapewnić Zahore alternatywną fizyczną obecność, gdy Cardiff wywierał presję; z pewnością nie dał wiele odpoczynku obronie Arsenalu. 6

Arsenał

Petr Cech – przed meczem, pojawiły się znaki zapytania dotyczące zdolności Petra Cecha do rozgrywania od tyłu; jego zmagania w pierwszej minucie pod tym względem dały Cardiffowi zachętę i po pierwszych pięciu minutach, jego koledzy z drużyny nie dawali mu piłki tak często, być może mądrze. Cech dokonał ratunku, którego można by się spodziewać, ale nie ugruntował swojej pozycji bramkarza, który może samodzielnie utrzymać Arsenal na prowadzeniu w grach; może nie potrwać zbyt długo, zanim Bernd Leno dostanie swoją szansę. 4

Hector Bellerin – prawy obrońca zwykle oferuje dużo tempa i szerokości z boku, ale pierwsza połowa, co często sprawiało, że był zalewany i miał przewagę liczebną dwa na jednego, stanowił inny test jego cech. Nie naciskał tak bardzo, jak oczekiwano, nawet w drugiej połowie. 5
Shkodran Mustafi – niemiecki środkowy obrońca był mocny w obliczu początkowej presji i potężnie skierował do domu otwierającego; to nie był ostatni raz, kiedy pokonał Bambę zza rogu. Zabrakło tempa, gdy poproszono o wzięcie udziału w pojedynkach z Wardem w przerwie, ale być może był lepszy z dwóch środkowych obrońców. 6
Sokratis Papastathopoulos – środkowy obrońca na początku wyglądał nieswojo w starciu z Wardem i czasami czuł się zmuszony do głupiego ściągania koszulki, co skutkowało ustępstwem z rzutów wolnych, grając w ręce Cardiff. Bez zbytniego uogólniania, nie jest wykluczone, że grecka kultura futbolowa, do której przyzwyczaił się po raz pierwszy, była bardziej akceptowalna dla nieczystej gry i, teraz ma 30 lat, ktoś pyta, czy będzie w stanie przystosować się do kultury angielskiej. 3
Nacho Monreal – choć Hiszpan nie oferuje naturalnego tempa, nadrabia to sprytnym ruchem z tyłu i to było kluczem do jednej lub dwóch wczesnych szans Arsenalu. Dobrze spisał się, odkładając nad głową Reida i ogólnie dość dobrze bronił swojego pola, nawet jeśli brakowało mu pozytywności w jego odejściu w swojej własnej połowie. 6

Granit Xhaka – choć szwajcarski pomocnik wykonał kilka mocnych wyzwań w pierwszej połowie, nie dano mu miejsca na pokazanie swoich umiejętności technicznych. Kiedy jednak Cardiff spadł kilka metrów w drugiej połowie, łatwiej mu było wywołać strzały. Jednak niezdarnie oddał jeden lub dwa rzuty wolne późno, kiedy powinien był po prostu utrzymać się na ziemi. 7
Matteo Guendouzi – jeden lub dwa słabe główki pod presją; podczas gdy wybrał kilka fajnych przepustek i jego wniosek nie mógł zostać zakwestionowany, być może brakuje mu dojrzałości w swojej grze, której można oczekiwać od nastolatka. Tam jest potencjał, ale na razie Emery musi używać Guendouzi selektywnie. 5

Aaron Ramsey – na początku szturchnął poprzeczkę z niezręcznej pozycji wewnątrz pudełka, ale pokazał sprytny ruch z kanałów; ponieważ nie jest dokładnie środkowym pomocnikiem, skrzydłowy lub nawet wycofany napastnik, może być trudnym graczem do ustalenia. Czasami zmuszany przez Artera, ale kiedy mógł wyprzedzić parę, wykazał się zgrabnym wyczynem, aby ominąć przeciwników i dobrze poradził sobie, aby dostać się do zaawansowanych obszarów, aby otrzymać ukośne podania od bocznych obrońców. 8
Mesut Özil – Niemiec miał ostatnio wiele na głowie z różnych powodów i być może to wpłynęło na jego występ w pierwszej połowie, co sprawiło, że przyjął kilka słabych dotknięć i nie zdołał zanegować lewostronnego zagrożenia Cardiff. Wszedł do gry w drugiej połowie, gdy otrzymał bardziej centralną rolę; ten przełącznik podkreślił jego zdolność do znajdowania podań, których potrafi niewielu rozgrywających na świecie. 7
Pierre-Emerick Aubameyang – większą część pierwszej połowy spędził na rozległych terenach, co utrudniło mu skuteczne łączenie z Lacazette. Kiedy jednak przeniósł się do bardziej centralnej roli, robił to częściej i znakomicie zdobywał bramkę; to było wspaniałe uderzenie w curling tuż po godzinie po ostrej grze linkami. 8

Alexandre Lacazette – Francuz zebrał wiele pochwał za swój występ; niekoniecznie dlatego, że zawsze miał znaczący wpływ na grę, ale dlatego, że w kluczowych momentach pokazał swoją wyróżniającą się jakość. Były człowiek z Lyonu uderzył w słupek z wysiłkiem spoza pola karnego tuż po półgodzinnej przerwie, następnie skorzystał z tego, że Aubameyang był bliżej siebie po przerwie i z bezlitosną precyzją wziął swojego zmarłego zwycięzcę. 9

Lucas Torreira (lat 70) – dodał odrobinę spokoju do postępowania, wszczęcie obliczonego ruchu podania, który doprowadził do bramki Lacazette. Powinien rozpocząć następną grę nad Guendouzi. 8
Danny Welbeck (lat 84) – sprowadzony, by zaoferować więcej energii i defensywnej pracowitości niż Ozil; ironiczny, być może, biorąc pod uwagę, że zaczynał jako napastnik. 5
Henrikh Mkhitaryan (lat 89) – Ormianin został doprowadzony do, potencjalnie, pomógł zakończyć pracę w kontrataku, ale ledwo dotknął piłki w swoim krótkim czasie na boisku. 5