Arsenal 0-2 Manchester City Oceny piłkarzy:Mendy błyszczy

Unai Emery – express.co.uk

Era Unai Emery rozpoczęła się w Arsenalu w niedzielę, ale były szef PSG nie doszedł do startu, na który liczył; przegrana u siebie 2:0 z mistrzami Manchesteru City, którzy zdobyli swoje bramki od Raheema Sterlinga i Bernardo Silvy. Oto nasze oceny graczy z gry.

Arsenał

Petr Cech – jak widzieliśmy w zeszłym sezonie, Cech wcale nie wyglądał komfortowo w posiadaniu – w pewnym momencie prawie kopnął piłkę do własnej siatki, grając od tyłu, luka zachęciła miasto do naciśnięcia. Aby oddać weteranowi to, co mu się należy, zrobił imponujący postój Sterlinga w pierwszej połowie i jeszcze bardziej imponujący jeden na jeden z Aguero po przerwie. 5

Hector Bellerin – walczył o powstrzymanie Raheema Sterlinga w pierwszej połowie i nie posuwał się do przodu tak bardzo, jak mógłby chcieć, chociaż kiedy to zrobił, jego strzał był potężny, ale trafił prosto w Edersona. 4
Sokratis Papastathopoulos – ilekroć Arsenał został złapany w kontrataku, Papastathopoulos rzucił się do ataku i potencjalnie cynicznego faulu. Choć mogłoby się to przydać, gdyby grecki obrońca był jednym z trzech środkowych obrońców, z tylko Mustafi obok niego pozostawiło The Gunners odsłoniętych. Zrobił jedno lub dwa przyzwoite przechwyty w wyniku obrony przednią stopą. 5
Shkodran Mustafi – niemiecki środkowy obrońca był momentami oszołomiony biegami Sterlinga. Biorąc pod uwagę jego słabą formę w zeszłym sezonie, musi wykonać dużo pracy, aby przekonać fanów Arsenalu, że jest środkowym obrońcą, który poprowadzi ich dalej. 4
Ainsley Maitland-Niles – były wypożyczony z Ipswich ma surowe cechy fizyczne, ale brakowało mu pewności siebie, by z nich korzystać, szczególnie w fazach obronnych, kiedy był zbyt wolny, by zamknąć Walkera i Mahreza. Zdjęty w pierwszej połowie z powodu pukania. 3

Matteo Guendouzi – młody pomocnik zaliczył w miarę pozytywną pierwszą połowę, przechwytywanie luźnych piłek i bycie kluczowym wpływem podczas lepszych zaklęć Arsenalu w pierwszej połowie. Brakowało mu również odwagi, by rzucić wyzwanie Sterlingowi o bramkę i został przegięty raz lub dwa razy, ale ten aspekt jego gry ulegnie poprawie, gdy nieznacznie się zwiększy. 6
Granit Xhaka – jedno lub dwa ładne podania na początku, ale nie były w stanie wywrzeć znaczącego wpływu na grę, ze względu na charakter konkursu. Sfrustrowany w drugiej połowie został ukarany za faul na Aguero. 4

Aaron Ramsey – wyglądał na chętnego i raz czy dwa ukradł piłkę na przeciwnej połowie. Arsenal mógł zrobić, aby wprowadzić go do gry w bardziej widocznym sensie. Być może niefortunnie został zastąpiony tak wcześnie w drugiej połowie. 6
Mesut Özil – pokazał kilka fajnych akcentów w pierwszej połowie i był głównym kreatywnym ujściem jego drużyny. Wtrącony jedną lub dwiema pracami obronnymi, nawet jeśli nie jest typem gracza, który sprintuje. 6
Henrikh Mkhitaryan – brakowało mu szybkiego tempa i siły, aby pomóc swojemu lewemu obrońcy w walce z prawą groźbą City w walce z Walkerem i Mahrezem w pierwszej połowie. Można by to do pewnego stopnia wybaczyć, gdyby niszczył postępy, jednak podejmowanie decyzji Ormiana było słabe i nie był wystarczająco bezwzględny, gdy przedstawiono mu jedno z najlepszych debiutów w grze. 3

Pierre-Emerick Aubameyang – zdobył 10 w ostatnich 13 meczach w zeszłym sezonie, ale to było frustrujące popołudnie dla strzelca Gabonu, który musiał wykonać więcej pracy w grze polegającej na budowaniu z powodu braku liczby wokół niego. Dał Wakerowi trochę więcej do myślenia, kiedy przesunął się dalej w lewo na początku drugiej tercji, ale zdarzały się też sytuacje, w których groził, że zainicjuje ucieczkę, ale zniechęcił go brak wsparcia. 5

Stephan Lichtsteiner (na ?) – nie wahał się angażować w konflikt, gdy piłka była poza grą, ale prawa stopa, działający na lewym obronie, nie zawsze czułem się komfortowo, zamykając Mahreza w otwartej grze. 6
Alexandre Lacazette (lat 54) – Francuz nie wywarł do końca takiego wpływu, na jaki mógł mieć nadzieję w zeszłym sezonie, ale sprawił, że jego obecność tutaj odczuła wcześnie, oddanie strzału w ciągu dwóch minut od wejścia do walki. 6
Lucas Torreira (lat 70) – spotkał się z pozytywnym przyjęciem i, na pewno na mundialu, zawsze wyglądał na nastrojonego defensywnie. Może okazać się dobrym podpisem. 5

Manchester

Ederson Moraes – chociaż, jak czeski, Brazylijczyk zgubił jeden lub dwa podania, wyglądał również dobrze w posiadaniu piłki i potrafił wybierać pozytywne podania. Jego zdolności do zatrzymywania strzałów nie były testowane zbyt często. 6

Kyle Walker – stwarzał realne zagrożenie w pierwszej połowie swoimi jazdami do przodu, co umożliwiło mu ucieczkę z Mkhitaryan. Miałem więcej do myślenia w defensywie w drugiej połowie, kiedy Aubameyang przesunął się w lewo, ale nadal dobrze sobie poradził. 7
John Stones – rzucił jedno lub dwa dobre wyzwanie, aby powstrzymać kontrataki prowadzone przez Aubameyang i był ogólnie solidny, nawet jeśli nie wykonał tylu odważnych biegów do przodu, co w Tarczy Wspólnoty. 7
Aymeric Laporte – być może zbyt wolny, by zakończyć grę Lacazette'a w drugiej połowie, ale to był poza tym bezbłędny wyświetlacz ze środkowego obrońcy, którzy dołączyli w styczniu. 6
Benjamin Mendy – zaliczył kilka wspierających biegów w pierwszej połowie, ale po przerwie naprawdę wyszedł na pierwszy plan. Francuz miał surowe tempo i siłę, jak również inteligencja, zrobić nakładające się biegi i stworzyć przestrzeń dla Sterlinga; w ten sposób, postawił także drugi cel. 9

Fernandinho – wykonał świetną robotę kryjącą w pierwszej połowie, aby opóźnić kontrataki Arsenalu na tyle długo, aby inni pomocnicy mogli wrócić do swoich defensywnych pozycji. 8
Ilkay Gundogan – skutecznie trzymał piłkę i dobrze wykonywał proste rzeczy, nawet jeśli nie włamywał się zbyt często do ostatniej trzeciej części. 7
Bernardo Silva – pokazał kilka pięknych szlifów i dobrze strzelił bramkę, bezwzględne wykończenie w lewym górnym rogu. Silva nie grał wielu meczów centralnie w zeszłym sezonie ze względu na postać Davida Silvy i De Bruyne – zamiast tego normalnie grał do środka z prawego skrzydła – ale tutaj pokazał, że jest w stanie wykonać tę pracę. 8

Riyad Mahrez – powodował różne problemy dla Maitlanda-Nilesa w pierwszej połowie ze względu na swoją szybkość i podstęp. Sprytnie wykorzystał czas na wrzuty z autu w drugiej połowie, aby zarządzać tempem gry w sposób, który odpowiadał City. 8
Sergio Aguero – zajął dobre pozycje, ale być może nie był w swojej bezwzględnej najlepszej formie, jego strzał uratowany jeden na jednego przez Petra Cecha. Wiele bramek zdobywanych przez Aguero wydaje się być migawkami, w których ma mało czasu na myślenie o swoim wysiłku, natomiast kiedy go przepuszczasz i prosisz, żeby dryblował dłużej, brak tempa może być problematyczny i możesz ryzykować utratę ostrości dotyku. Można powiedzieć, że miał lepsze gry. 6
Raheem Sterling – dokuczał Bellerin i Mustafi w skutecznym wykonaniu. Reprezentant Anglii skręcił do domu w 13. minucie meczu otwierającego tuż poza polem karnym, nawet jeśli Petr Cech odmówił mu ciasnego drugiego, po przerwie świetnie połączył się z Mendy. 8

Kevin De Bruyne (lat 57) – w czasach, gdy Man City nie dominowało najlepiej, De Bruyne wszedł i miał pozytywny wpływ na pomoc. 7
Gabriel Jesus (lat 79) – wprowadzony w celu umożliwienia kontrataku, jedyną rzeczą, której Aguero nie jest. 6
Leroy Sane (87) – fakt, że City miał luksus wykorzystania prawdopodobnie najlepszego szerokiego zawodnika w Premier League w zeszłym sezonie, wskazuje na ich niesamowitą głębię. 5