Man City 1-1 Oceny piłkarzy Liverpoolu:De Bruyne imponuje

Firmino walczy z Fernandinho i Sterlingiem – goal.com

W grze pełnej szans i akcji na bramkę, trudno uwierzyć, że skończyło się tylko dwoma bramkami. Przyszli, gdy James Milner zamienił karę w drugiej połowie, a Sergio Aguero odpowiedział późno – ale jak wypadli gracze obu drużyn?

Manchester

Willy Caballero – mocny występ w drugiej połowie. To nie przypadek, że City straciło tylko cztery gole w ośmiu meczach Premier League, w których grał. 7

Fernandinho – świetnie, gdy przeniósł się na środek pomocy. City potrzebował jego energii na dalszej części boiska. 7
John Stones – jeden kiepski back-pass, który doprowadził do otwarcia dla Sane, ale poza tym dobrze. 6
Nicolas Otamendi – wystawa skomponowana. Przyłapani na brak tempa przy jednej lub dwóch okazjach, ale bronił się lepiej niż przedtem. 7
Gael Clichy – poślizgnął się, a potem spanikował, faulując Firmino za karę. Nie ma takiego tempa, jak kilka lat temu. 4

Yaya Toure – zlekceważył tempo. Zawodnik w jego wieku i naturze wyraźnie nie nadaje się do wielkich gier. 3
Kevin De Bruyne – doskonały w ostatnim pół godzinie, kiedy przeniósł się na prawe skrzydło, trafienie w słupek i stworzenie dwóch dobrych szans dla Aguero. 8
David Silva – dobra gra, chociaż potrzebuje więcej ochrony przed złymi atakami, które dostaje. 7

Raheem Sterling – wyglądał jasno w pierwszej połowie, ale był spokojniejszy, gdy po przerwie przeszedł do bardziej centralnej roli. 5
Leroy Sane – skutecznie wykorzystał swoje tempo w pierwszej połowie, tworząc dwie większe szanse City. Wyblakłe w drugiej połowie. 6
Sergio Aguero – bezlitośnie strzelił gola, ale był słaby w pierwszej połowie i stracił jedną lub dwie bardzo dobre okazje w drugiej. 5

Bacary Sagna (69) – zbyt często oddawał piłkę i mógł mieć problem z napiętą pachwiną. 4
Fernando (na 83)

Liverpool

Simon Mignolet – nietestowany w pierwszej połowie, ale po przerwie popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i niewiele mógł zrobić z bramką. 7

Nathaniel Clyne – niepokojąco wyraźne pogorszenie jego występów w 2017 roku. 4
Joel Matip – stały występ na środku obrońcy, w którym z dobrym skutkiem wykorzystał swoje walory fizyczne. 7
Ragnar Klavan – nie dość szybko wycinał przekreślenia. Kilka razy wślizgnął się, by przechwycić niski krzyż i chybił go, w tym cel Aguero. 4
James Milner – spektakl mieszany. Czasami błyskotliwy i przyjmował karę ze spokojem, ale miał szczęście, że nie dostał jednego przeciwko niemu podczas jego zmagań obronnych. 5

Emre Can – pokazał defensywną dyscyplinę, a jego doskonałe zapętlone podanie doprowadziło do rzutu karnego. 7
Adam Lallana – powoli dorastał do gry i był kluczem do lepszych debiutów Liverpoolu w drugiej połowie, chociaż powinien łatwo zdobyć jeden z nich. 6
Georginio Wijnaldum – w razie potrzeby złośliwy i bezwzględny, ale nie oferował wiele w posiadaniu. 5

Sadio Mane – najbardziej groźny gracz Liverpoolu podczas ich lepkiego wczesnego zaklęcia i czasami był używany jako centralna opcja kontrataku. Mógł wygrać karę. 7
Roberto Firmino – wszedł do gry po spokojnej pierwszej godzinie. Wygrał karę i ustaw Lallanę na zastępcę. 6
Philippe Coutinho – niewiele zrobił, aby stłumić znaki zapytania dotyczące tego, czy stanowi wystarczające zagrożenie dla bramki dla pozycji, na której gra. 3