Arsenal 4-3 Oceny piłkarzy Leicester:Bohater Giroud

metro.co.uk

W grze, która zostanie uznana za jedną z najbardziej kultowych gier w historii angielskiego futbolu, Arsenal pokonał Leicester 4-3 w pierwszym dniu sezonu Premier League. Jak radzili sobie gracze obu drużyn? Oto nasze oceny.

Arsenał

Petr Cech – jego spadek poziomu występów trwa dalej od poprzedniego sezonu. 35 i nie ma już reakcji, które kiedyś miał. 3

Rob Holding – bity na tempo przez Vardy'ego za każdym razem, gdy piłka leciała za nim. Ma trochę pracy, aby usprawiedliwić szum, który otaczał go pod koniec zeszłego sezonu. 2
Nacho Monreal – wyglądał na zdenerwowanego, brakuje mu wzrostu i cech fizycznych, aby być dowodzącym środkowym obrońcą. 3
Sead Kolasinac – wniósł kilka pozytywnych wkładów do ataku i wykorzystał swoją moc z dobrym skutkiem. 7

Hector Bellerin – dobrze rozciągnął grę, ale zostawił za sobą dużą lukę, która odsłoniła Holding przeciwko Vardy'emu. 5
Granit Xhaka – miał kilka fajnych chwytów i dostał dwie kluczowe asysty w końcowych etapach. Może wyrosnąć na jednego z najlepszych środkowych pomocników w najwyższej klasie rozgrywkowej. 7
Mohamed Elneny – dośrodkował dla Lacazette, ale po przerwie wyglądał na odrobinę wolnego i został słusznie zdjęty. 4
Alex Oxlade-Chamberlain – dobrze naciągnięta gra, zwłaszcza gdy jest rozstawiony po lewej stronie. Czasami w pierwszej połowie był zmuszony do samodzielnego wykonywania zbyt dużej ilości pracy. 6

Mesut Özil – winny spowalniania gry w pierwszej połowie i czasami wyglądał na bezinteresownego. Wystrzelony szeroko w tylny słupek w drugiej połowie. 4
Alexandre Lacazette – bezlitośnie strzelił swojego gola w 2. minucie i momentami pokazywał wspaniałe tempo i pracę nóg. Zachęcający debiut. 7
Danny Welbeck – anonimowy cel, co było jednym z najłatwiejszych goli, jakie strzeli. 5

Aaron Ramsey (na 67) – wstrzyknął ruch i cel w pomoc Arsenalu, zdobycie kluczowego poziomu, który zmienił dynamikę meczu. 10
Olivier Giroud (lat 67) – idealny mężczyzna do walki z głęboko zakorzenioną opozycją ze względu na jego sprawność w powietrzu. Znakomity późny zwycięzca na czele. 10
Theo Walcott (lat 75) – dodał trochę tempa grze Arsenalu. 7

Miasto Leicester

Kasper Schmeichel – na początku drugiej połowy popisał się dobrymi interwencjami, ale nie był w stanie utrzymać Kanonierów na dystans. 4

Danny Simpson – często wycofywał się z Chamberlaina i Kolasinaca, częściowo z powodu braku wsparcia przed nim. 2
Wes Morgan – jego niepowodzenie w powstrzymaniu Lacazette było czynnikiem stojącym za pierwszym i drugim golem Arsenalu. Możliwe, że przebiegł swój kurs. 2
Harry Maguire – imponujący na długie okresy pierwszej połowy. Mógł być bardziej imponujący pod koniec meczu, ale nie tak zły debiut, jak mogłoby sugerować wyniki. 5
Christian Fuchs – cieszył się pozytywną pierwszą połową, ale na późniejszych etapach był bardziej odepchnięty. 5

Riyad Mahrez – jego brak zaangażowania poza piłką kosztował Leicester defensywnie. Poza jego kącikiem dla drugiego Vardy'ego, nie zapewnił piłce takiej jakości, która usprawiedliwiałaby tak ospałą postawę. 3
Wilfred Ndidi – pokrył dużo terenu, ale był winny wyłączenia na późniejszych etapach. 5
Matty James – ciężko pracował i trzymał się zadania. Prawdopodobnie trochę pechowo, że go zdjęto. 6
Marc Albrighton – wbił krzyż, który doprowadził do wyrównania i wykonał pożyteczną pracę kryjącą. To nie przypadek, że najsolidniejszy obrońca Leicester miał Albrightona przed sobą, zamiast Mahreza. 6

Shinji Okazaki – strzelił wyrównującą bramkę i skutecznie wcisnął. Leicester przegapił swoją sprytną grę pozycyjną, kiedy wyszedł. 8
Jamie Vardy – ostry jak brzytwa. Spowodował wszelkiego rodzaju problemy dla Holdingu przez jego przejazdy lewym kanałem i całkowicie zasłużył na swoje dwa gole. 9

Daniel Amartey (72 l.) – jego przybycie oznaczało, że Leicester wpadł do ich pocisku i dał Arsenalowi przestrzeń do strzału. 4
Kelechi Iheanacho (82) – brakowało mu wytrwałości i inteligencji taktycznej, by wypełnić ważną rolę Okazakiego, to było to, czego Leicester potrzebował od posiadania. 4