Oceny piłkarzy Liverpoolu 0-1 Southampton:Znakomity Stephens

Long załatwia sprawę późno – bbc.co.uk

Silny występ w defensywie pomógł Southampton w wygraniu 1:0 na Anfield, ukończenie dwuwymiarowego zwycięstwa 2-0 nad jednowymiarową drużyną Liverpoolu. Święci dotarli na Wembley – ale którzy gracze się wyróżniali?

Liverpool

Loris Karius – jeden kluczowy obrońca od Tadica. Nie można było za bardzo winić celu. 6

Trent Alexander-Arnold – często łapał tempo Redmonda w pierwszej połowie i nie miał pewności w swojej grze napastnika. 2
Joel Matip – czasami wykorzystywał swoją fizyczność z dobrym skutkiem. Zatrzymany Long zdobywając posiadanie piłki w drugiej połowie, aż do swojego gola w doliczonym czasie gry, co sprowadzało się do nieuniknionych luk, a nie błędów środkowego obrońcy. 7
Dejan Lovren – często wciskał się w przeciwną połowę, która była ryzykowna, ale warto było to zrobić, próbując utrzymać presję. Krytyka Lovrena na samym dzisiejszym występie jest rażąco niesprawiedliwa. 7
James Milner – w tego typu grze, Boczni obrońcy Liverpoolu musieli wziąć udział w ataku. Niektóre żałosne dostawy z sytuacji martwej piłki i w otwartej grze. Być może nie jest przypadkiem, że najlepszy krzyż tego wieczoru na prawej nodze przyszedł, gdy był po prawej stronie. 2

Emre Can – trochę porządnej roboty kryjącej, ale przez większą część pierwszej połowy mijał bokiem i brakowało mu pewności w posiadaniu piłki. Bardziej odważny po przerwie z kilkoma over-the-top piłkami i strzałem, który Forster omal nie przeleciał poza linię. 4
Jordan Henderson – rywalizacja bez posiadania, jego jedyny wkład do ataku w drugiej połowie dośrodkowania dla Sturridge. Nie chodziło o to, że Can czy Henderson grali źle, ale role, które pełnili, były zbyt podobne. 5
Adam Lallana – kilka razy wygrywał piłkę w przeciwnej połowie. Nie w swojej najlepszej kreatywności, ale znalazłem kilka przyzwoitych pozycji w okresie krótko po przerwie. 4
Philippe Coutinho – jeden z nielicznych, którzy zmienili tempo i kierunek gry w pierwszej połowie, szukając podań, których nie wykorzystali Sturridge i Firmino. Powinien mieć kontakt z drugim dośrodkowaniem tego ostatniego. 5

Roberto Firmino – anonimowy przez większą część konkursu. Liverpool polega na nim, jeśli chodzi o produkcję lepszej jakości w ostatniej trzeciej części. 3
Daniel Sturridge – zamknął obronę przeciwnika w sensie taktycznym, brakowało mu jednak dodatkowego tempa i brania, by zdobyć piłkę i naprawdę wzbudzić strach. Kiedy pojawiły się jego dwie duże szanse, odrzucił ich. 3

Divock Origi (na 78) – miał ograniczony wpływ, choć mógł wygrać karnego od Stephensa. 4
Georginio Wijnaldum (na 87)

Southampton

Fraser Forster – znakomicie obronił się przed „sobą”. Wyglądało na to, że rozlał strzał z dużej odległości Cana przez linię, ale wykręcił rękę w sposób, który zgarnął piłkę zarówno z dala od bramki, jak i nad przyczajoną głową Sturridge'a. 6

Cédric Soares – nie posuwał się naprzód z regularnością, jaką wykonywał przeciwko Leicester i rzadko był testowany w defensywie przez Milnera lub napastnika Liverpoolu. 5
Maya Yoshida – mogła wygrać rzut karny w pierwszej połowie, ale nie twierdził. Broniona z wielką inteligencją. 8
Jack Stephens – wykonał kilka potężnych defensywnych nagłówków i pomimo ograniczonego doświadczenia, konkurował znakomicie z jednymi z najlepszych napastników w okolicy. 9
Ryan Bertrand – dobrze wspierał Redmonda w pierwszej połowie z kilkoma imponującymi nakładającymi się biegami, który w drugiej połowie zmalał regularnie ze względu na priorytety obronne. 8

Oriol Romeu – w najlepszym wydaniu. Idealne połączenie agresji i inteligencji taktycznej. Podobnie jak jego partnerzy, został zmuszony do cofnięcia się w drugiej połowie, gdy Liverpool zastosował presję. 7
James Ward-Prowse – zdyscyplinowany, ale nigdy się nie wycofał. To nie przypadek, że najlepsze pięciominutowe zaklęcie Liverpoolu nadeszło zaraz po tym, jak opuścił boisko. 8
Steven Davis – zaskakująco wysoko wciśnięty na boisko, szczególnie w późniejszych etapach pierwszej połowy. Wystrzelił piłkę nad poprzeczką po cofnięciu Redmonda. 7

Dušan Tadić – nie oferował takiego tempa na ladzie jak Redmond, co oznacza, że ​​Southampton rzadko używał swojej strony boiska. Wymusił dobrą obronę przed Kariusem. 3
Nathan Redmond – wykorzystywał swoje tempo, by w pierwszej połowie wielokrotnie wyprzedzać Alexandra-Arnolda, przed zerwaniem z bardziej centralnych pozycji później. Wykazał się dobrą inteligencją, aby stworzyć dwie dobre szanse w pierwszej połowie w ciągu trzech minut. 9
Jay Rodriguez – wystartował po spokojnej pierwszej połowie. 4

Shane Long (lat 45) – Matip i Lovren zdominowali go aż do gola w doliczonym czasie gry, który położył grę do łóżka. 5
Pierre-Emile Hojbjerg (lat 59) – często jest typem, który dyktuje grę ze środka boiska. Może nie w jego stylu. 4
Josh Sims (81 l.) wykorzystał swoje tempo, by skontrować kręty bieg w późniejszych etapach i ustawić Longa. 7