Tranmere Rovers 4-2 Ebbsfleet United Six Things:Gwiazdy Norwood

James Norwood – thenonleaguefootballpaper.com

Tranmere Rovers dotarło do finału baraży Ligi Narodowej po wygranym 4:2 z Ebbsfleet United, dzięki doskonałemu występowi Jamesa Norwooda. Oto sześć rzeczy z gry.

Wczesny nagłówek Coulsona

Łatwo było zauważyć, że obrona Tranmere Rovers była ich piętą achillesową. Adam Buxton przed meczem miał wątpliwości co do kontuzji; on i 34-letni Steve McNulty mieli problemy z tempem gry i dlatego obrona Tranmere wyglądała na podatną na ataki, gdy wystąpiła Ebbsfleet. Wahanie okazało się kosztowne dla otwieracza, kiedy Larnell Cole nie zdołał zamknąć Corey Whitely, który przeszedł na tylny słupek, pozwalając Luke'owi Coulsonowi pokonać Buxtona i wrócić do domu.

Norwood zachwyca

Weston ogłusza Prenton

Ebbsfleet często próbował zwolnić tempo, więc było niespodzianką, kiedy poszli do przodu w 53. minucie. Brak komunikacji między środkowym obrońcą gospodarzy Ritchiem Suttonem i bramkarzem Scottem Daviesem dał rezerwowemu Mylesowi Westonowi wspaniałą okazję; były skrzydłowy Southend trafił do domu. Ten gol wywołał jeden lub dwa nerwy w obozie macierzystym, ale fani Tranmere cały czas pozostali za ich stroną, który nadal grał z pasją i zapałem.

Riposta łazików

Oliver Norburn wszedł w posiadanie Deana Rance'a i ukradł piłkę, która przebiła się do Ginnelly'ego, który pokazał doskonałe, bliskie stopy, by uniknąć drżącego Jacka Connorsa, przed wbiciem piłki w daleki róg. Nogi Ebbsfleet zmęczyły się od tego czasu i chociaż Tranmere nie mógł znaleźć zwycięzcy przed dogrywką, znakomity rzut wolny Norwood w 101. minucie dał im zwycięstwo; ironicznie, bramka padła chwilę po tym, jak Micky Mellon powiedział mu, żeby nie wykonywał rzutu wolnego!

Kwaśny koniec dla Ebbsfleet

To był świetny debiutancki sezon na tym poziomie dla Ebbsfleet United, więc szkoda, że ​​skończyło się na kwaśnym tonie. Kiedy Cole strzelił w czwartym za Tranmere, Środkowy obrońca Dave Winfield został wyrzucony z boiska po kłótni, gdy temperament na boisku i przy liniach bocznych osłabł. Jednakże, Daryl McMahon wykonał świetną robotę ze strojem Kent, kto będzie miał nadzieję, że wykorzysta tę kampanię jako trampolinę do lepszych rzeczy.

Presja wciąż na Tranmere

Ebbsfleet należą do dużej kategorii wschodzących drużyn w rozgrywkach Ligi Narodowej, dla których awans byłby wspaniałym osiągnięciem, a nie koniecznością. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Tranmere Rovers, dla których wszystko, od fanów po jakość składu, sugeruje, że po prostu muszą być w EFL w przyszłym sezonie. To zwycięstwo przenosi ich do połowy drogi, ale szeroko zakrojone obchody muszą zostać wstrzymane:wspomnienia zeszłorocznych słabszych wyników w finale Wembley dają Roversowi niedokończone sprawy.