Walsall 1-2 Rotherham United Six Things:zasłużone zwycięstwo

David Ball strzelił zwycięzcę – blackpoolgazette.co.uk

Zwycięzca drugiej połowy Davida Balla dał Rotherham United zwycięstwo 2-1 z Walsall, po tym, jak Joe Edwards odwołał pierwszą minutę otwarcia Semi Ajayi dla gości. Oto sześć rzeczy dotyczących zasłużonego zwycięstwa Millerów.

Dominujący początek

To był zunifikowany występ ludzi Paula Warne'a, ale charakter ich zwycięstwa nie był tak dominujący, jak wskazywały pierwsze 10 minut. Mieli ośmiu graczy, którzy naciskali na przeciwną połowę w ciągu 30 sekund od rozpoczęcia meczu i chociaż Edwards zablokował wysiłek Balla, napastnik przecisnął się chwilę później, a Ajayi wrócił do domu. Walsall nie mógł poradzić sobie z ich intensywnym startem i zamiast budować zabawę z pewną dozą ostrożności, Pod presją kopytli pełne nadziei piłki do przodu, mając nadzieję, że Daniel Agyei pokona Ajayi i Willa Vaulksa bez wsparcia.

Znikąd…

Luke Leahy spędził większość pierwszej połowy uwięziony w defensywie jako trzeci, ale po 12 minutach stało się jasne, że jego talenty leżą dalej na boisku. Lewy obrońca, wybity wzniosłą piłką prawego obrońcy Nicky'ego Devlina, przeciął prawą stopę, aby przejść do tylnego słupka dla Edwardsa, który użył głowy, aby poprowadzić piłkę w odległy róg. Ten gol wywołał jedyny okres presji Walsalla w pierwszej połowie, podczas którego Edwards uderzył piłkę prosto w Marka Rodaka po przerwie Zeli Ismail.

Rymarzy zbyt głęboko

Ten blog bronił Jona Whitneya w przeszłości, ale przy tej okazji, jedynym graczem, któremu pasowała jego strategia defensywna, był Adam Chambers. 37-latek wykonał dobrą robotę kryjącą i czasami ratował środkowych obrońców Kory'ego Robertsa i Jona Guthrie, ale nie miał dość nóg, by wspinać się dalej na boisku. Edwarda, Leahy i Erhun Oztumer pokazali przebłyski tego, co mogą zrobić w zaawansowanych obszarach w pierwszej połowie – nawet jeśli ten drugi powinien zrobić lepiej ze swoją szansą w 40. minucie – ale najwyraźniej nie mieli swobody działania. Rotherham wykazał więcej uwagi, kiedy Anthony Forde odbił rzut wolny z wąskich kątów, a Lee Frecklington oddał strzał z woleja.

Walsall wstrząśnięty (nie mieszany) przez Moore

Gościnny napastnik Jerry Yates był zazwyczaj energiczny w pierwszej połowie, ale nie stanowił większego zagrożenia bramkowego i został zastąpiony w przerwie przez Kieffera Moore'a, który znalazł boczną siatkę z wysokim nagłówkiem z dalekiego słupka po dostawie Ryana Williamsa. Wpływowy Moore miał jednak rękę w zwycięzcy 58. minuty, kiwając głową w dół dośrodkowania Josha Emmanuela, aby Ball skoczył przed jego markerem i zawinął do domu.

Szansa Jacksona

Simeon Jackson zastąpił Agyei i zajął środkowych obrońców gości – teraz Richard Wood i Ajayi – ale mógł strzelać w ramiona Rodaka tylko z bliskiej odległości po dobrej pracy Ismaila. Szeroki mężczyzna zapewnił gospodarzom rzadki moment jakości, który wszedł dalej na boisko w późniejszych etapach, ale schlebiał, by oszukać w ostatniej trzeciej części, gdy ich przeciwnicy okopali się. Strój z South Yorkshire mógł sprawić, że gra była bezpieczna, gdy Williams wskoczył do Robertsa, by ukłuć w dłonie Marka Gillespiego, ale punkty pozostały w banku.

Kredyt dla Warne

Ten blog był bardziej niż sceptyczny wobec decyzji Rotherham United, by latem zastępować menedżera Paula Warne'a, ale jak dotąd, ich lojalność została potwierdzona. Było jasne, że były trener fitness, rozpoczyna swój pierwszy pełny sezon w zarządzaniu, ma poparcie fanów. Morale wokół klubu wyraźnie się poprawiło, a ich zwycięstwo w Black Country pozostawia im dwa punkty straty do miejsc w play-off. Tymczasem Whitney i Walsall, mogą wkrótce zacząć spoglądać im przez ramię.