Millwall 1-0 Bradford Seven Things:najnowocześniejsza technologia

Morison chwyta zwycięzcę – dailystar.co.uk

Millwall jest w mistrzostwach po zwycięstwie 1-0 w finale play-off League One nad Bradford City. Ale czego nauczyliśmy się z gry?

Zagrożenie ustawionym kawałkiem

W ekscytującym początku gry Millwall zagroził, że grając na planie, Steve Morison często stanowi punkt odniesienia. 33-latek pokonał Shauna Williamsa szerokim łukiem, a Bradford wyglądał na zdenerwowanego, gdy musiał radzić sobie z serią wczesnych zakrętów.

Wielka chwila Clarke'a

Jeden z tych zakrętów doprowadził jednak do ucieczki Bantams. Williams został przyłapany na posiadaniu, a Mark Marshall, jeden z najzdolniejszych wykonawców pierwszej połowy, dobrze wymierzył podanie, by zagrać Billy'ego Clarke'a na bramkę. Jordan Archer rozsądnie pozostał na swojej linii i wspomagany przez rekonwalescencję Shauna Hutchinsona, wybił piłkę, aby uniemożliwić swoim przeciwnikom otwieranie w 13. minucie.

Płynny Bradford

Po szansie Clarke'a bardziej zaangażował się ofensywny pomocnik. Dostał się do wolnych przestrzeni tuż za czteroosobowym pomocnikiem Millwalla, który został rozciągnięty przez Tony'ego McMahona i Jamesa Mereditha przytulających się do linii bocznej. Tony Craig ustąpił miejsca niebezpiecznemu Marshallowi i potrzebował osłony ze strony pomocnika Nadjima Abdou, dając w ten sposób więcej miejsca dla Josha Cullena i Nicky'ego Lawa w pomocy.

Zaciekła obrona

Pomimo dominacji terytorialnej Bradforda, to był środkowy obrońca, który miał dwie największe szanse. Rory McArdle strzelił zwycięską bramkę w półfinale i z rogu Cullena, wysilił się, by skinąć głową wprost Archerowi na tylnym słupku w 31. minucie, następnie na początku drugiej połowy skręcił w curling z rzutu wolnego. Fakt, że te półszanse się wyróżniały, wiele mówi o imponujących występach środkowych obrońców Millwall. Hutchinson i Byron Webster.

Druga połowa pchnięcia

W ciągu ostatnich pół godziny wiara zaczęła przebijać się przez żyły Millwall. Drużyna jako jednostka wspięła się dalej na boisko i zaatakowała w prawo, Mahlon Romeo świetnie komponuje się z Jedem Wallace'em. Ten ostatni został prześlizgnięty przez Lee Gregory'ego, ale nie mógł znaleźć opanowania do mety, zanim Morison miał strzał w 79. minucie zablokowany przez McArdle.

Pionierski nowatorski

To Morison wywalczył zwycięzcę w 85. minucie, uciekając przed uwagą Nata Knighta-Percivala i strzelając do domu Gregory'ego z bliskiej odległości. Chociaż gra była poza tym zaciekła, doświadczenie i odwaga Morisona i Gregory'ego w niebezpiecznych obszarach przyniosły zysk Millwall tam, gdzie Bradford nie mógł.

Co to znaczy

Millwall odzyskał poczucie tożsamości pod kierownictwem legendy klubu Neila Harrisa, ale to zwycięstwo oznacza, że ​​odzyskali również status mistrza. Kolejna legenda klubu, Stuart McCall będzie przekonany, że jego ukochane Bradford City osiągnie ten sam poziom. Aby to zrobić, jego drużyna musi utrzymać poziom wydajności w przyszłym sezonie i być nieco bardziej kliniczna w ostatniej trzeciej części.