Wigan 0-1 Sheffield Wednesday Oceny piłkarzy:środkowy obrońca imponuje

Zwycięzca sieci Wallace – mirror.co.uk

W podstępnym romansie w West Lancashire, dobra obrona Sheffield Wednesday i pierwsza połowa Rossa Wallace'a zapewniły im zwycięstwo 1:0 nad Wigan. Ale jak ocenili zawodnicy obu drużyn?

Wigan Athletic

Jakob Haugaard – nie miał nic do roboty po obu stronach bramki Wallace’a tuż przed przerwą, z którym mógłby zrobić lepiej. 4

Callum Connolly – kilka dobrych napastników w pierwszej połowie i kontrowersyjnie spalonego wyrównującego. Trochę lekki. 6
Dan Burn – jedna świetna praca defensywna, aby zatrzymać bieg Sasso. Dowodzenie przez cały czas. 9
Jake Buxton – stracił dwa tanie rzuty rożne, które w środę dodały otuchy tuż przed ich bramką. W przeciwnym razie solidny wyświetlacz. 7
Stephen Warnock – w wieku 35 lat brakowało mu tempa, aby zapewnić atakujące zagrożenie z ograniczoną możliwością podania. Nie testowany tak bardzo defensywnie, ale wprowadzony w zmianę. 5

David Perkins – starał się pracować ciężej, niż pozwalało mu czasami jego ciało. Technicznie ograniczony i miał trudności z wykluczeniem Reacha i Pudila na późniejszych etapach pierwszej połowy. 3
Max Power – cicha pierwsza połowa. W drugiej połowie bardziej zaangażował się, bez zbytniego wytwarzania. 4
Shaun MacDonald – ciężko walczył i wykonał dobrą pracę kryjącą, ale oddał piłkę zbyt tanio. 5
Sam Morsy – jego opanowanie i utrzymanie piłki w przeciwnej połowie było kluczem do kontrolowanych pierwszych 35 minut Wigan. Od czasu do czasu naciskał dalej niż Grigg i wymusił interwencję Haugaarda na początku drugiej połowy. 7
Michael Jacobs – ciężko pracował i zmuszał Hunta zarówno do słabej dystrybucji, jak i do tyłu na boisku. Wstaw kilka dobrych krzyżyków, w tym jeden dla nagłówka Weir. 6

Will Grigg – niewinna praca, ale z niewielkim wsparciem i brakiem tempa lub siły, by to zrekompensować. 4

Omar Bogle (na 67) – wyglądał, że środkową obronę bardziej rozciągnie niż Grigg. Jeśli Wigan zagra bardziej zacięte piłki z tyłu dla Bogle niż dzisiaj, mógł wnieść duży wkład. 7
James Weir (na 67) – dodał surowej energii i wcisnął wysoko na boisku. Oddalił się od krzyża Jakuba. 7

Sheffield środa

Keiren Westwood – nieprzetestowana, wykluczył obronę Morsego na początku drugiej połowy, która wymagała leczenia. Często kopytko piłkę, nie taktyka, która grała na mocnych stronach Rhodes i Forestieri. 6

Jack Hunt – nie wstał na boisko i pod niewielkim naciskiem oddał piłkę. 3
Vincent Sasso – bardziej ofensywny niż Hunt. Zainicjował pierwszy groźny moment w środę z maruderskim biegiem do pudełka i często wkraczał na przeciwną połowę. Przy jednej lub dwóch okazjach, gdy oddał piłkę, dobrze utrzymał swoją pozycję i złagodził niebezpieczeństwo. 8
Glenn Loovens – był taki moment, w którym mógł zrobić więcej, aby zatrzymać bieg Morsy'ego i strzał z bliskiej odległości. W przeciwnym razie władczy przez cały czas. 8
Daniel Pudil – w dalszych etapach pierwszej połowy wrzucił jedno lub dwa przyzwoite dośrodkowania. Mógł bronić się z większą starannością, ale wszelkie słabości rzadko były ujawniane. 5

Ross Wallace – zagrał Sasso w pole karne i zatrzasnął się na bramce Rhodesa. Pomijając ten 15-minutowy okres przed przerwą, był na peryferiach gry. 4
Barry Bannan – pierwsze pół godziny ciszy, potem powoli przerodziło się w grę, orkiestracja gry po lewej stronie. Przyzwoita druga połowa, ale nie zasługiwała na zawodnika meczu z czterema silnymi środkowymi obrońcami. 6
David Jones – słabe podania i trochę pochopnych wyzwań, za co miał szczęście, że nie został ukarany przez sędziego. Hutchinson powinien odzyskać swoje miejsce w tych dowodach. 4
Adam Reach – najbardziej energiczny w środę atakujący gracz w pierwszej połowie, a jego gra lewą stroną była kluczem do ich najlepszego czaru. Produkt końcowy Reach był mieszany, strzelanie dobrze po przerwie w drugiej połowie McManamana. 5

Jordan Rhodes – przez większą część pierwszej połowy, był zastraszany przez Buxtona i nie kontrolował długich piłek. Mimo że, strzelił ukośnym podaniem Sasso do bramki Wallace'a. 4
Fernando Forestieri – przez cały czas anonimowy. Największy test Westwood przyszedł, gdy Fessie oddała piłkę Morsy'emu w niebezpiecznym obszarze. Kiepski mecz w słabym sezonie. 2

Callum McManaman (na 56) – jeden przyzwoity bieg przed odłożeniem piłki do strzału Reacha. Inne pozytywy… był zawodnikiem meczu w finale Pucharu Anglii, nie wiesz. 5