West Bromwich Albion 3-2 Birmingham City Six Things:wzrost w drugiej połowie sprawia, że ​​Baggie pokonają Bluesa

Piorunujący strajk Jake'a Livermore'a utrzymał nadzieję na automatyczny awans West Brom w piątek wieczorem, ponieważ zanotowali zwycięstwo 3-2 nad Birmingham. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Świetny początek Birmingham

Drużyna Garry'ego Monka zareagowała energicznie na trudny tydzień, zaczynając mocno w Hawthorns. Z Garym Gardnerem zakotwiczającym pomoc, Michael Morrison dowodzący z tyłu i Maxime Colin powracający po kontuzji, aby zaoferować klasę na prawej obronie, Blues wyglądał na dobrze zorganizowanego. Goście zagrozili z prawej strony Che Adamsem prowadzącym kanały z inteligencją i tempem, podczas gdy zręczny Connor Mahoney sprawiał problemy Conorowi Townsendowi. Z szeregu rogów, objęli prowadzenie:Gary Gardner uniknął uwagi Chrisa Brunta, by uderzyć w ziemię, a piłka odbiła się od Sama Johnstone'a w siedmiu minutach.

Statyczny pomocnik West Brom

Opiekun menedżera West Brom, Jimmy Shan, wybrał trzech środkowych pomocników w Chrisie Bruncie, Jamesa Morrisona i Jake'a Livermore'a, ze średnią wieku 32 lat. Ponieważ żaden z trio nie jest szczególnie szybki ani mobilny, brakowało ruchu na wczesnych etapach gry i dlatego walczyli o wprowadzenie do konkursu elitarnych napastników mistrzostw w postaci Jaya Rodrigueza i Dwighta Gayle'a. Boczni obrońcy Mason Holgate i Conor Townsend często nie mieli opcji posiadania i dlatego nie mieli innego wyjścia, jak tylko wbić piłkę do kanałów. trend, z którym drużyna gości była raczej zadowolona.

Motorówka czy (Robson)-Kanu?

Na uznanie Shan, poprawił dostrzeżony błąd selekcji w przerwie, kiedy zastąpił Morrisona Robsonem-Kanu. Przeszczep Walijczyka na zaawansowanych obszarach oznaczał Morrisona, władczy w pierwszej połowie, został zmuszony do cofnięcia się znacznie bardziej po przerwie, a ta zmiana pozwoliła Albionowi na wprowadzenie do gry takich postaci jak Rodriguez i Gayle. Ten ostatni wyglądał wyjątkowo jasno i delikatnie skinął głową do domu po 47 minutach, ucieczka uwagi Davida Davisa przed dokładnym szerokim rzutem wolnym Brunta.

Blues spada głębiej

Przyszło to przeciwko biegowi gry, kiedy o godzinie, Lukas Jutkiewicz dotarł do tylnego słupka z rogu Mahoneya, aby wrócić do domu; poza tym momentem, Birmingham brakowało energii, by utrzymać wysoką linię, która działała dobrze w pierwszej połowie. Chociaż mieli pecha, by stracić karę, z której Rodriguez chłodno wyrównał – faul Mahoneya na Kyle Edwards był tuż poza polem karnym – bronili się słabo. Gayle prowadził kanał przez 74 minuty i po tym, jak jego pierwszy dinked cross został wyprowadzony przez Harlee Dean, ten sam obrońca musiał zaatakować Jake'a Livermore'a, ponieważ Davis nie wyglądał wystarczająco bystro, mimo że był bliżej; Jadowite uderzenie Livermore przeleciało obok Campu, aby go wygrać.

Mieszana noc dla mężczyzn Monka

Porażka w derbach oczywiście rozczaruje Birmingham, którzy stoją teraz w walce o spadek po 9-punktowym odliczeniu za nieprawidłowości finansowe pozostawia im pięć punktów przewagi nad spadkiem, teraz grali w grę więcej niż ich rywale. Jednakże, są pozytywy, które Monk może czerpać ze swoich stron występ w pierwszej połowie, ponieważ przed przerwą wyglądali lepiej od poważnych pretendentów do awansu; mocne występy Colina, Ogrodniku, Mahoney i Jutkiewicz również oferują coś, na czym można budować. Jednakże, Niebiescy pozostają uzależnieni od wysokiego nacisku, aby przejąć kontrolę i ważne jest, aby znaleźli sposoby na powstrzymanie opozycji bez wywierania zbyt dużej energii. Poza obecną kampanią, albo potrzebują silniejszych indywidualnych obrońców, albo większej liczby graczy zapewniających większą dokładność w posiadaniu piłki. Jednak w tej bitwie spadkowej Monk musi pracować z tym, co ma.

Shan West Brom to zrobił?

Zwycięstwo dla West Brom oznacza, że ​​rozpoczęli czas Jimmy'ego Shana jako menedżera dozorcy od trzech kolejnych zwycięstw, przebieg, który przesunął ich o cztery punkty od automatycznych miejsc awansu, zanim Sheffield United i Leeds rozegrają mecze w parze. Chociaż wyniki były pozytywne, wydaje się, że poziomy wydajności nie zmieniły się znacząco. Albion nadal wygląda na drużynę, która w grach wieje gorąco i zimno – i ma jakość, która sprawia, że ​​ich gorące zaklęcia się liczą – ale czy tego typu występy mogą odnieść sukces przeciwko lepszym drużynom? Niewielu kłóciłoby się z Shanbeing, który otrzymał tę pracę do końca sezonu, Jednakże, To, czy jego drużyna będzie wystarczająco silna, aby przebić się do pierwszej dwójki – lub pokonać ewentualnych przeciwników półfinałowych play-offów Aston Villi – dopiero się okaże.

[West Bromwich Albion 3-2 Birmingham City Six Things:wzrost w drugiej połowie sprawia, że ​​Baggie pokonają Bluesa: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038509.html ]