Manchester United 2-1 Leicester City Oceny piłkarzy:(AKTUALIZACJA)

Shaw świętuje swój pierwszy gol dla seniorów – @ManUtd

Po nerwowej grze Manchester United zapewnił sobie pierwsze trzy punkty w sezonie, wygrywając 2:1 z Leicester City dzięki bramkom Paula Pogby i Luke'a Shawa. Oto nasze oceny graczy z gry.

Manchester United

David De Gea – Hiszpan, tak często jedyny światowej klasy gracz United w erze post-Fergie, nie miał najlepszego Pucharu Świata, ale odłożył to za sobą z imponującym występem. Popisał się znakomicie z doskonałym przystankiem Maddison w pierwszej połowie, potem odmówił Grayowi po przerwie. 8

Matteo Darmian – Włoch bardzo cierpiał z powodu braku ochrony przed tempem Chilwella i Graya; być może miał szczęście, że po przerwie Leicester nie wycelował w jego flankę z taką samą siłą. 4
Eric Bailly – na temat tego dowodu, Ivorian będzie wielkim graczem The Red Devils w latach 2018-19. Nie tylko posiada surowe cechy fizyczne, aby wygrać podstawowe pojedynki obronne, wyróżnia się również w dystrybucji. Potencjalnie szczęśliwy, że nie oddał rzutu karnego za wyzwanie w drugiej połowie na Iheanacho. 8
Victor Lindelöf – po produktywnym lecie na poziomie zawodowym i osobistym, Lindelöf wyglądał znacznie lepiej. Pojawiły się znaki zapytania dotyczące zdolności Szwedów do radzenia sobie z tempem i siłą Premier League, ale poradził sobie z tym dobrze i wygląda na znacznie bardziej opanowanego niż niektóre inne opcje United. 7
Luke Shaw – pojawiły się znaki zapytania dotyczące jego relacji z menedżerem wchodzącym w ten mecz, ale Shawowi z pewnością nie brakowało motywacji. Włożył wysokoenergetyczny pokaz z imponującym ruchem do przodu i, chociaż fizyczne wyzwania były dla niego raz lub dwa razy problematyczne, zasłużył na swój cel, nawet jeśli przyszło z nutą fortuny. 7

Paul Pogba – mimo wznowienia treningów klubowych dopiero w poniedziałek, Pogba nie tylko rozpoczął ten mecz, został mianowany kapitanem. Nawet jeśli był innym typem lidera United niż ten z poprzedniego roku, pojawiły się oznaki, że wydawał się rozkoszować odpowiedzialnością za wywieranie takiego samego wpływu na drużynę United, jak na zwycięską drużynę Francji. Dobrze przyjął swoją karę i był wyjątkowym zawodnikiem dla swojej strony. 7
Fred – rozczarowujący debiut. Fred został sprowadzony, aby oboje brali udział w defensywie, ale także pchaj do przodu z głębin, aby wspierać ataki. Chociaż był wystarczająco solidny i ogólnie trzymał piłkę, nie oferował zbyt wiele jakości w atakujących fazach gry. 5
Andreas Pereira – Brazylijczyk, na wypożyczeniu w Walencji w zeszłym sezonie, został zmuszony do przejścia na bok z konieczności z powodu braku dostępnych pomocników. Skorzystał z okazji obiema rękami i chociaż wiadomo, że jest kreatywnym pomocnikiem i nie jest potężny w oczywistym sensie, ładnie uporządkował sprawy w swojej trzeciej defensywie. 6

Juan Mata – Hiszpan lubi dryfować w polu w luki przed obroną i w tych obszarach, przepuszczał piłki punktowe do szybszych graczy, jak widzieliśmy dla celu Shawa. Czasem, Minusem posiadania Maty w dużej roli jest to, że brakuje mu tempa, aby zrównoważyć szybkich przeciwników i widzieliśmy tego dowody w pierwszej połowie, kiedy w pewnym momencie były mężczyzna z Chelsea zamienił się miejscami z Rashfordem. 5
Marcus Rashford – było wiele wezwań do Rashforda, aby wystartował na szczycie, ale kiedy tam grał, nie był do końca bezwzględny; 4 gole na 16 startują na tej pozycji w poprzednich dwóch kampaniach. 20-latek zaoferował energię i wytrwałość, jakich od niego oczekujemy i które były potrzebne, biorąc pod uwagę brak wsparcia, z którym pracował przez większą część gry. 5
Alexis Sanchez – Chilijczyk zmagał się w drugiej połowie ubiegłego sezonu i, pomimo pozytywnego przedsezonu, schlebiał oszukiwać tutaj. Sanchez grał w Lukaku, mając szansę jeden na jednego w drugiej połowie, ale ogólnie rzecz biorąc, był winny pójścia na ziemię, ilekroć znalazł się pod presją. 4

Romelu Lukaku (z 67) – miał szanse zakończyć grę, ale bezwzględny dotyk, który tak często widzieliśmy, umknął Belgowi. 5
Scott McTominay (na 76 lat) – znakomity występ. McTominay dobrze naciskał i wykonywał wiele bezinteresownych podbiegów, aby stworzyć miejsce dla innych graczy, podczas gdy jego podanie było szybkie i ostre. 7
Marouane Fellaini (z 84) – jego brak mobilności był problematyczny dla roli, którą otrzymał; Być może Jose Mourinho powinien był utknąć z Pereirą, Pogba i McTominay jako trzeci pomocnik United w końcowych etapach. 4

Miasto Leicester

Kasper Schmeichel – być może stwarzający zagrożenie bramkowe na Old Trafford, biega w rodzinie! Były mężczyzna z Notts County zakończył mecz z głową, która odleciała od celu, ale trudno byłoby go zbytnio obwiniać za którykolwiek z straconych goli. 5

Daniel Amartey – ze względu na swoje instynkty obronne, Amartey nie oferował wiele w posiadaniu podczas zaklęć posiadania Leicester i dlatego musiał być genialny w podstawach. Biorąc pod uwagę, że spuścił rzut karny niezdarną piłką ręczną podczas jakiejś niepewnej obrony, można śmiało powiedzieć, że była to noc do zapomnienia. 3
Wes Morgan – Jamajczyk środkowy obrońca był doskonałym sługą Leicester, ale wiek może go doganiać, a brak mobilności utrudnia mu grę przy piłce. Już niedługo zostanie zastąpiony letnim podpisem, Caglara Soyuncu. 3
Harry Maguire – spekulowano, że Maguire przeniesie się do United i biorąc pod uwagę, że środkowy obrońca nie trenował zbyt wiele po długiej kampanii w Pucharze Świata, pojawiły się pytania dotyczące jego stanu psychicznego i fizycznego w tej grze. Fan Sheffield United nie zrobił jednak nic złego w defensywie, ładnie rozpryskując piłkę, podobnie jak czasami pomocnik. 8
Ben Chilwell – absolwent akademii wysuwał się do przodu znacznie częściej, niż mógł się spodziewać, a czasami występował jako skrzydłowy. Chociaż Chilwell wniósł dużo energii na bok, jakość jego przeprawy wymaga poprawy. 5

Wilfred Ndidi – upór Nigeryjczyka czyni go ogromnym atutem Leicester, a w drugiej połowie był okres, kiedy przejął kontrolę nad tym pomocnikiem, nawet grając w Iheanacho z zapętloną piłką. Więcej tego i może nie potrwać długo, zanim klub taki jak United zadzwoni. 8
Adrien Silva – pomocnik w oczywisty sposób nie wpadł w oko; nie oskarżył o, stwarzać zagrożenie dla bramki lub grać w hollywoodzkie piłki. Jednakże, utrzymał rzeczy proste w posiadaniu i pomógł Leicester uchwycić postępowanie. 6

Ricardo Pereira – choć z zawodu prawy obrońca, Pereira grał tutaj na prawym skrzydle, czasami pełniąc rolę skrzydłowego obrońcy. W pierwszej połowie miał coraz większe wpływy ofensywne, kiedy założył Maddison dla dobrej szansy, chociaż na późniejszych etapach zajął więcej miejsca na tylnym siedzeniu i pozwolił Gizzalowi zaoferować szerokość. Winny tego, że pozwoliłem Shawowi zająć się bramką dla drugiego w United. 5
James Maddison – ofensywny pomocnik stanowił realne zagrożenie dla Norwicha w zeszłym sezonie ze swoimi doskonałymi umiejętnościami technicznymi i umiejętnością uderzania z dystansu, czego więcej widzieliśmy na Old Trafford, kiedy przez pierwszą połowę wyglądał żywo, wygrywając jeden lub dwa rzuty wolne dzięki dobrej kontroli w zwarciu. Pechowo, że odmówiono mu gola w pierwszej połowie – opierając swoją karierę w EFL, może nie być przyzwyczajony do stawiania czoła światowej klasy bramkarzom, takim jak David De Gea! 6
Demarai Gray – produkt akademii Birmingham City poprowadził Leicester na boisko z jego surowym tempem po lewej stronie. Czasami jednak brakowało mu technicznej precyzji, aby jak najlepiej wykorzystać pozycje, na które czasami się dostawał. W drugiej połowie, on również został odrzucony przez De Geę z bliskiej odległości. 5

Kelechi Iheanacho – absolwent akademii Man City w Leicester był ograniczony przez kombinację odgrywania głębszej roli, niż on woli, i znaków zapytania w stosunku do jego postawy. Żadna z tych rzeczy nie była problematyczna na Old Trafford, a Nigeryjczyk mógł wygrać rzut karny w drugiej połowie, ale być może brakowało mu instynktu zabójcy w kluczowych momentach. 4

Jamie Vardy (na 63) – dał Leicesterowi przewagę w czołówce. Nie tylko przygotował Graya na złotą szansę, w doliczonym czasie gry sam znalazł się na liście wyników. 8
Rachid Ghezzal (63) – wyglądał na podstępnego i żywego, kiedy wszedł, tyle samo gry spływało po jego stronie. 7