Manchester United 4-0 West Ham:Genialny ślepiec

Man Utd 4-0 West Ham – bbc.co.uk

Dwie bramki Romelu Lukaku w swoim pierwszym meczu w Premier League dla Manchesteru United pomogły jego drużynie wygrać 4:0 z West Hamem po dominującym występie w drugiej połowie. Jak radzili sobie gracze obu drużyn? Oto nasze oceny.

Manchester United

David De Gea – pod koniec pierwszej połowy obronił strzał Fernandesa, co było wprost na niego. Musiał jednak bardziej się rozciągnąć, aby przechylić główkę Arnautovica nad poprzeczkę na początku drugiej połowy. 6

Antonio Valencia – Większość najlepszych zagrań United padła albo z lewej, albo ze środka. Miał dobrą grę, ale nie miał większego wpływu. 7
Eric Bailly – silny bez piłki i pewny siebie. Czasami miał odwagę, by dryblować dobrze na przeciwną połowę. 8
Phil Jones – być może zbyt długo trwało wypuszczenie piłki w pierwszej połowie, ale wykonał jedno lub dwa gromkie wyzwania i wykluczył Hernandeza z gry. 7
Daley Blind – pokazał niezwykłą lekturę gry. Pomogło mu to w wykonywaniu kluczowych defensywnych nagłówków i przechwytów, a także sprytnych ataków. Mówi coś, co Mourinho lubi go, pomimo jego zwyczajowego upodobania do atletyki. 9

Paul Pogba – jego wynalazek był kluczem do rozwoju ataków United w środkowej trzeciej części. Całkowicie zasłużył na swój cel. 8
Nemanja Matic – zapewnił władczą obecność powietrzną i fizyczną, którego często używał do przechwytywania długich kopnięć od bramki Harta. Trochę wolno wypuszczał piłkę w pierwszej połowie, ale znakomicie zepsuł grę, jak widać dla dwóch bramek. 8

Juan Mata – dobry ruch w pierwszej połowie. Nie zmarnowałem wielu przepustek, jednak wiele z nich było przenikliwych i pomogło stworzyć okazję do zdobywania bramek. 8
Henrikh Mkhitaryan – być może nie zaoferował wystarczająco dużo w pierwszej połowie, ale wykonał rzut wolny dla drugiego Lukaku i podał cudowną piłkę do Martiala, aby dodać trzecią. 8
Marcus Rashford – początkowo wpadł na ruch z powodu niechęci do ataku z zewnątrz, gdzie była przestrzeń. Nabrał jednak pewności z jego asysty dla Lukaku i miał więcej miejsca do wbiegania do środka po przerwie, kiedy zobaczyliśmy więcej tego, co może zrobić. 6

Romelu Lukaku – jego drapieżne instynkty doszły do ​​głosu, gdy Rashford przesunął go, by wykonać prosty finisz. Następnie udał się do domu na początku drugiej połowy i dwa ostatnie bloki przed Zabaletą odmówiły mu hat-tricka. 9

Marouane Fellaini (76 lat) – nie docenia tego, na co zasługuje jego gra z napadami. 7
Anthony Martial (lat 80) – pewnie przyjął bramkę. 8
Jesse Lingard (na 88)

West Ham United

Joe Hart – pokonany dwoma klinicznymi finiszami od Lukaku, ale może być kwestionowany za jego bramkę za trzecią i czwartą bramkę. 4

Pablo Zabaleta – kilka dobrych szlifów na początku. Nie ma starego tempa, ale później wyprodukował dwa mocne bloki na Lukaku. 5
Winston Reid – czasami winny uchylania się od odpowiedzialności za znakowanie. Nie mogłem poradzić sobie z ostrością Lukaku. 2
Angelo Ogbonna – pokazał, że ma nieparzyste podanie w skrzynce w swojej szafce i przez pierwsze pół godziny był solidny, ale potem walczył. 4
Artur Masuaku – dobrze spisał się w pierwszej połowie i zapewne zasłużył sobie na swobodę posuwania się do przodu. W przyszłości może być używany jako skrzydłowy. 6

Pedro Obiang – na początku wykonał kilka ważnych prac kryjących. Oddał niepotrzebnie piłkę dla otwierającego i od tego momentu stracił pewność siebie. 4
Mark Noble – walczył o narzucenie się. Można się zastanawiać, czy dzięki swojemu kontaktowi z klubem dostanie łatwy przejazd. 3
Edmlson Fernandes – jeden strzał prosto w De Geę, a poza tym nie na wyścigach. Jak Szlachetny, został usunięty na początku drugiej połowy. 3

Andre Ayew – prawie nic nie oferował, podczas gdy powinien być jednym z głównych graczy zapewniających kontratak. 2
Marko Arnautovic – wykonał dużo pracy w defensywie w pierwszej połowie, aby zneutralizować zagrożenie ze strony Valencii. Widziałem jego zapętloną drugą połowę główkę przechyloną przez De Geę. 5

Javier Hernandez – ledwo dotknął piłki, a kiedy to zrobił, nie był w stanie uciec ze szponów Jonesa. 3

Declan Rice (lat 60) – dobrze po wejściu na boisko. Być może lepiej niż Noble pasuje do tego dowodu. 7
Diafra Sakho (lat 60) – nie może wywrzeć decydującego wpływu, ale okoliczności mu nie pomogły. 5