Manchester United 3-2 Southampton Oceny piłkarzy:Gabbiadini błyszczy

Man United podnosi puchar

Bramka Zlatana Ibrahimovica pomogła Manchesterowi United podnieść Puchar EFL dzięki szczęśliwemu zwycięstwu 3:2 nad Southampton – ale jak wypadli gracze obu drużyn?

Manchester United

David De Gea – wykonał dobrą interwencję przed Ward-Prowse i Tadiciem. Został złapany na płaskim stopie podczas pierwszego gola Southampton, ale niewiele mógł zrobić z drugim. 5

Antonio Valencia – zbyt często łapany bez pozycji w pierwszej połowie, pozostawiając przestrzeń Southampton z tyłu. Po przerwie wyglądał bardziej jak jego szalejące ja. 5
Eric Bailly – mógł zrobić więcej, aby powstrzymać dośrodkowania z lewej strony Southampton, a jego podanie było czasami zbyt bezpośrednie. Często polegał na swoim tempie, aby zająć pozycję. 4
Chris Smalling – wykazał się większą ostrożnością pozycyjną niż Bailly. Podjął kilka dobrych decyzji, ale innym razem mógł być bardziej agresywny. 5
Marcos Rojo – zaangażowany w dobrą kombinację gry na bramkę, ale Soares i Ward-Prowse czasami zbyt łatwo go wyprzedzili. 3

Ander Herrera – nie dał się tak mocno obronić w grze, jak zwykle, ale nadal wnosił wkład w momentach decydujących o meczu. Wygrał rzut wolny dla pierwszego gola Zlatana i wykonał wspaniały dośrodkowanie dla swojego zwycięzcy. 6
Paul Pogba – w pierwszej połowie nie zdawał sobie sprawy z przestrzeni przed obroną. Wspomagany przez ochronę Carricka, dorósł do gry w połowie drugiej. 4
Jesse Lingard – ładnie przyjął bramkę i dobrze wykonał swoje obowiązki obronne, szczególnie gdy przesunięty w prawo w drugiej połowie. Mógł zrobić lepiej z niektórymi swoimi szansami, ale miał pecha, że ​​został odebrany. 7
Juan Mata – anonimowy w pierwszej połowie i momentami nie potrafił odgonić Bertranda. Wygląda na to, że ma problemy osobiste i został zdjęty w przerwie. 4
Anthony Martial – przetrwał spokojną pierwszą połowę, nie pomógł brak kontroli w środku pola. Jeden lub dwa imponujące biegi po przerwie. 4

Zlatan Ibrahimovic – niewiele wniósł… poza podkręconym rzutem wolnym w pierwszej połowie – och, i jego głową, aby wygrać mecz w późnych godzinach. 7

Michael Carrick (lat 45) – jego opanowanie i świadomość pozycji pomogły United uzyskać okresy kontroli w drugiej połowie. 8
Marcus Rashford (na 77)
Marouane Fellaini (na 90)

Southampton

Fraser Forster – podczas gdy krytyka jego pozycji do pierwszego gola może być nieco ostra, nie uratował Southampton, kiedy go potrzebowali. 4

Cedric Soares – dobrze posunął się do przodu i ustawiłby Gabbiadini jako otwierającego, gdyby nie flaga spalonego. Mógł lepiej obronić drugą bramkę United. 7
Jack Stephens – ma szczęście, że nie został wysłany na pojedynek z kolcami i częściowo jest winien obu bramek United z otwartej gry. Brak doświadczenia okazał się przy wielkiej okazji. 3
Maya Yoshida – nie udało się uciszyć Ibrahimovica, ale stworzył jedno ważne wyzwanie dla Lingarda. 4
Ryan Bertrand – kilka świetnych przejazdów lewym skrzydłem sprawiło, że był kluczem do dobrej gry ofensywnej Southampton w pierwszej połowie. Mniej przygód po przerwie. 8

Oriol Romeu – sfaulował Herrerę za rzut wolny Ibrahimovicia i powinien był śledzić Lingarda do drugiego gola, ale mógł się odkupić, gdy jego druga połowa głową uderzyła w stolarkę. 3
Steven Davis – spokojnie działający pokaz pierwszej połowy, ale stracił trochę przyczepności na środku pola po przerwie. 5

James Ward-Prowse – często wykonywał nakładające się przejazdy, gdy Tadic lub Redmond podnieśli piłkę przed obronę i wykonali kilka doskonałych dostaw. Wymusił dobrą obronę w pierwszej połowie także od De Gea. 8
Dusan Tadic – dostał się na kilka dobrych pozycji przed obronę United i był znakomity w pierwszej połowie. Po przerwie stał się czymś w rodzaju pasażera i został wywieziony. 6

Nathan Redmond – wyglądał żywo w pierwszej połowie. Spowodował problemy zarówno po lewej stronie, jak i podczas łączenia się z Tadiciem w bardziej centralną rolę. Przyzwoita salwa po przerwie. 7
Manolas Gabbiadini – wyczuł możliwości sprytnym ruchem, tak jak zrobił dla obu bramek, w tym sekundy podobnej do snajpera. Mógłby mieć hat-tricka, gdyby jego otwieracz został nagrodzony i miał pecha, że ​​został usunięty. 9