Chelsea 1:0 Man United Seven Things:czerwona kartka zmienia zasady gry

Kante świętuje zwycięzcę – sportinglife.com

Zwolnienie Andera Herrery w pierwszej połowie i gol N’Golo Kante w drugiej połowie sprawiły, że Chelsea awansowała do półfinału Pucharu Anglii po wygranej 1:0 z Manchesterem United – ale jakie są główne punkty dyskusji?

Efektywne tłoczenie United

Marcus Rashford i Henrikh Mkhitaryan naciskali inteligentnie przez pierwsze 35 minut. Ten pierwszy zablokował pasy mijania dostępne dla Davida Luiza, podczas gdy ten drugi zrobił to samo dla Cesara Azpilicuety, w ten sposób zachęcając bale do Gary'ego Cahilla. Kiedy któryś z trzech środkowych obrońców zbliży się do linii środkowej, zostaną zamknięte i zmuszone do przejścia bokiem we własnej połowie.

Potrzeba więcej jakości

Tak dobrze zorganizowani jak Czerwone Diabły bez piłki, ich użycie było mniej imponujące. Ten blog ogólnie wspiera Paula Pogbę, który wystrzelił jedną sprytną piłkę nad szczytem, ​​która doprowadziła do 12. minuty ataku Mkhitaryana, ale Francuz był poza tym cichy. United nie stanowiło większego zagrożenia na flankach, a Ashley Young często uderzał jego prawą nogą, podczas gdy Antonio Valencia pokazał świetne tempo i atletykę, ale ograniczoną jakość.

Klucz hazardowy dla Chelsea

Belg eksplodował w 15 minut po tym, jak ukradł Chrisa Smallinga, a następnie obronił strzał Davida De Gea, zanim Hiszpan był równie czujny, by powstrzymać Cahilla. tempo Eden Hazard, podstęp i bezwzględność pozwoliły mu odciągnąć faule od Marcosa Rojo, Phil Jones i Ander Herrera. Ten ostatni został zarezerwowany za uporczywe faulowanie, następnie wystrzelony w 35 minut na kolejne wyzwanie na odwróconym skrzydłowym.

United spadło głębiej

Dymisja Meksykanina zmieniła dynamikę gry. Marouane Fellaini wyglądał solidnie, kiedy się pojawił, ale bez obecności Mkhitaryana na górze, drużyna gości nie była w stanie zagrać tak skutecznie, jak w przypadku 11v11. Jeśli Rashford zamknął jednego ze środkowych obrońców, United nie miałoby centralnego gniazdka, więc nastolatek stał się bardziej statyczny.

Sondowanie pacjenta Chelsea

W wyniku powyższego Chelsea zbudowała większą presję w przeciwnej połowie i cierpliwie próbowała po przerwie. Uderzył w przyszłość, gdy N'Golo Kante, nie znany ze swoich bramek, umieścił doskonały wysiłek na daleki dystans w daleki róg z precyzją bardziej niż mocą. Willian dorósł do gry i odwrócił się, by wymusić odruchową obronę przed De Geą, zanim jego centrum zostało ledwo przeoczone przez Diego Costę, który również skierował się w bliski róg słupka. Tylko marnotrawstwo Bluesa w połączeniu z dobrą obroną w ostatniej chwili przed takimi zawodnikami jak Rojo i Jones pozbawiło ich większej przewagi.

Ta jedna szansa

Jesse Lingard zastąpił zaangażowanego, ale marnotrawnego Younga na dziewięć minut przed końcem jedynej zmiany Jose Mourinho w drugiej połowie. Jego niechęć do korzystania z substytucji sugerowała, że ​​zachęcał swoich graczy do trzymania się gry i miał nadzieję, że nadarzy się im jedna szansa przed końcem. W rzeczywistości, ich najlepsza szansa nadeszła już na pół godziny przed końcem, kiedy Rashford ukradł piłkę Luizowi, ale trafił prosto w Thibauta Courtois, gdy jeden na jednego.

Co to znaczy

Brak absolwenta akademii i niepowodzenie zespołu w stworzeniu szans przed dymisją Herrery oznacza, że ​​Puchar Ligi będzie jedynym krajowym trofeum Manchesteru United w tym sezonie. Pozostałe dwa w ofercie mogą zostać przejęte przez Chelsea. Drużyna Antonio Conte potrzebuje maksymalnie ośmiu kolejnych zwycięstw z 11 meczów, aby zagwarantować sobie koronę Premier League i dwóch z dwóch, aby wygrać Puchar Anglii, z których pierwszy przeciwko Tottenhamowi w przyszłym miesiącu. Jeśli te dwie rzeczy zostaną osiągnięte po zajęciu 10. miejsca w ostatnim semestrze, będzie to jeden z najbardziej imponujących sezonów w 112-letniej historii klubu.