Bristol Rovers 2-1 Plymouth Siedem rzeczy:zasłużona wygrana

Gaffney świętuje otwarcie – plymouthherald.co.uk

Mówiąc prościej, w tym meczu jedna drużyna zawsze chciała zaatakować inną, która rzadko to robiła. Były to Bristol Rovers, który wygrał 2-1 dzięki bramkom Rory'ego Gaffneya i Billy'ego Bodina. W drugiej połowie przeciwko Plymouth Argyle, którzy osiągnęli swój cel dzięki Nathanowi Blissettowi, był bardziej nerwowy, niż być może powinien. Oto siedem punktów do omówienia.

Brak zamiaru Plymouth

Tylko przez dwie pierwsze połowy krótsze niż pięć minut, czy Plymouth wszedł wystarczająco wysoko na boisku, aby nawet rywalizować o piłkę w środkowej trzeciej części. Wyglądali na dość dobrze zorganizowani w wymianach otwarcia i zgarnęli swój sprawiedliwy udział w drugich balach, ale kiedy Bristol Rovers zaczął grać trochę krótko, ostre podania, weszli do swojej skorupy. Antoniego Sarcevica, technik nastawiony na atak, nie patrzył na dom w swojej defensywnej roli pomocnika dla gości, ani pasywny Jamie Ness.

łaziki silny pomocnik

Liam Sercombe wykonał pierwszy test dla Kyle'a Letherena w 14 minut, wykonując curling prawą nogą, co zapoczątkowało okres ciągłej presji. Chris Lines wyszedł na pierwszy plan z kilkoma przejazdami z głębin, a Ollie Clarke wykonał proste rzeczy dobrze. Ci energiczni pomocnicy, którzy nie mogli się doczekać, gdy otrzymali piłkę, celował w dawaniu napastnikom dużej ilości posiadania w ostatniej trzeciej.

Trio biegle atakujące

Pomocnicy Roversów grali piłkami na szerokich obszarach, gdzie bezinteresowni biegacze Ellis Harrison i Rory Gaffney rozciągali grę, aby stworzyć przestrzeń dla Billy'ego Bodina, który kwitł w kieszeniach przed obrońcą. Trio połączyło się tworząc liczne możliwości, w tym otwieracz Rory'ego Gaffneya w 21. minucie, co sprawiło, że wykonał kilka dotknięć, zanim przeszedł obok Letheren po prawicowym krzyżu Harrisona.

Wpływ Wylde i Blissetta

Lewy skrzydłowy Plymoutha, Gregg Wylde, zorganizuj headed szansę na pół godziny dla Nathana Blissetta, na który mężczyzna spojrzał szeroko. Duet, a także zrewitalizowany Graham Carey, stał się bardziej widoczny na początku drugiej połowy, które widziały, jak strona z zewnątrz cieszy się swoim najlepszym zaklęciem. Wylde ominął Joe Partingtona, aby wbić kilka dośrodkowań z lewej strony, z których jeden został ostrzelany przez Sarcevica. Blissett zdominował Toma Lockyera i zobaczył jego salwę odpychaną przez Sama Slocombe'a, ale nie można było mu odmówić celu, który strzelił w dach siatki w 52 minuty po luźnym podaniu, aby wyrównać.

Kluczowe momenty

Plymouth zagroził nawet, że przejmie prowadzenie w tym okresie, ale w połowie drugiej połowy, ich nadzieje rozwiały się w katastrofalnym dwuminutowym zaklęciu. Najpierw, Bristol Rovers wyszedł na prowadzenie, gdy Billy Bodin pokonał niskie dośrodkowanie Liama ​​Sercombe z zaciętym, pierwszy strzał. Chwilę później, Gary Miller został następnie wysłany na dwunożne wyzwanie, co sprawiło, że gra była podjazdową walką dla ludzi Dereka Adamsa.

wielki finał

Z dwoma golami na spalonym dla Gasheadów, zastępujący Tom Nichols trafiający w słupek i kilka obrońców z Letheren, Zieloni mieli szczęście, że nadal brali udział w zawodach w doliczonym czasie. W tym momencie, nerwy wkradły się do obozu macierzystego, a drużyna Darrella Clarke'a mogła stracić dwa punkty po śmierci. Na szczęście dla nich Rzut wolny Jake'a Jervisa uderzył w ścianę, a Sarcevic wykonał szeroki strzał, korzystając z doskonałej okazji.

W podsumowaniu

Gra mogłaby potoczyć się inaczej, gdyby Plymouth posunął się do przodu podczas swojego najlepszego zaklęcia, ale nie zaoferowali wystarczająco dużo kreatywności i chęci w trakcie gry, by zasłużyć na punkt. Pielgrzymi, którzy pozostają bez wygranej od drugiego tygodnia, spadły na dół tabeli z rosnącą presją na zespół i menedżera Adamsa. Tymczasem Bristol Rovers może cieszyć się czwartym zwycięstwem u siebie na pięć, dzięki czemu wspięli się na 14. miejsce. Chociaż może brakować im bezwzględności, by dążyć do play-offów, mają dużą pracowitość i chęć do ataku, coś, z czego mogą się nauczyć ich przeciwnicy.