Tottenham 2-1 Southampton Oceny piłkarzy:Vertonghen go przewodzi

Alli łapie pióro pod nieobecność Kane'a – mirror.co.uk

Bramki Christiana Eriksena i Dele Alliego w pierwszej połowie pomogły Tottenhamowi wygrać 2:1 nad 10. miejscem w Southampton – ale jak wypadli gracze obu drużyn?

Tottenham Hotspur

Hugo Lloris – jego dystrybucja była słaba i mógł zrobić lepiej dla bramki Ward-Prowse. 4

Eric Dier – oddawał piłkę w niebezpiecznych miejscach i wyłączał częściej, niż może to zaakceptować środkowy obrońca. 3
Toby Alderweireld – kopnął z powietrza dośrodkowanie z prawej strony, co doprowadziło do celu opozycji. Ten nietypowy błąd zepsuł gwarantowany w inny sposób wyświetlacz. 5
Jan Vertonghen – wybitny występ. W przeciwieństwie do swoich partnerów, Vertonghen nie pomylił się przez całą grę. 9

Kyle Walker – mnóstwo energii i przemysłu, choć jego odejście mogło być lepsze. 5
Victor Wanyama – rzucił się i wykonał świetną robotę kryjącą, co zrekompensowało ograniczony wkład techniczny. 7
Moussa Dembele – wygrał kilka wślizgów. Mógł być bardziej mobilny w swojej grze napastnika, chociaż był zaangażowany w otwieracz Eriksena. 6
Ben Davies – solidny występ, ale trudno uciec od uczucia, w którym Spurs tracą tempo ataku, gdy Rose nie ma.

Christian Eriksen – dobrze trzymał piłkę w przednich polach, zagrał dwa kluczowe podania i znakomicie strzelił bramkę. 7
Dele Alli – dobrze wygrał i skonwertował rzut karny, ale jego wkład w ofensywie nie był tak silny w drugiej połowie. 6
Heung-Min Son – często rozwija się grając tylko z bardziej fizycznego frontmana, ale jako samotny napastnik walczył. 3

Harry Winks (na 75) – wyglądał jasno, kiedy się pojawił, dodał energii i może być odpowiednim człowiekiem do współpracy z Wanyamą w przyszłych meczach. 7
Kieran Trippier (z 78) – wyglądał na podatnego na błędy w swoim krótkim czasie na boisku. 4
Vincent Janssen (z 86) – w ciągu pięciu minut oddał tyle samo strzałów, ile Son zrobił cały mecz. Prawdopodobnie zrobił wystarczająco dużo, aby zacząć następnym razem. 6

Southampton

Fraser Forster – wykonał kilka dobrych obrońców w pierwszej połowie, które utrzymały Southampton w grze. 7

Cedric Soares – wykonał kilka przyzwoitych biegów do przodu i oddał jeden strzał z dystansu na cel. Rzadko bity za tempo. 6
Jack Stephens – na tym poziomie wygląda z głębi. Potrzebuje sezonu w klubie Championship, takim jak Brentford lub Barnsley, który będzie obejmował młodych, grający w piłkę środkowy obrońca. 3
Maya Yoshida – solidny występ, pomimo jednej lub dwóch chwil roztrzęsienia. 6
Ryan Bertrand – był zaangażowany w bramkę Southampton i dobrze posuwał się naprzód. 7

James Ward-Prowse – strzelił gola, aby otworzyć grę tuż po przerwie, ale miał szczęście, że nie dostał kartki. 5
Steven Davis – nie brakuje wysiłku, ale ponieważ Romeu wykonuje dużo brudnej roboty, trudno jest mu wyobrazić sobie długoterminową przyszłość w Southampton. 3
Oriol Romeu – dał swojej stronie przewagę bojową, być może bardziej wysportowaną niż Davis. 7

Dusan Tadic – zmagał się z fizyczną stroną gry, ale brał udział w kilku otwarciach w pierwszej połowie. 5
Nathan Redmond – za bardzo oddawał piłkę i czasami był zbyt szczery w swoim śledzeniu. Trzeba nacisnąć Diera, zamiast ścigać Walkera. 4
Manolo Gabbiadini – Southampton nie mógł wykorzystać ich presji, kiedy spadł, podobnie jak ich występy przed wejściem Włocha. 5

Shane Long (na 32) – wymusił jedną interwencję z Lloris, ale zbyt często był łapany na spalonym. 4
Sofiane Boufal (lat 69) – wyglądał kiepsko, kiedy się pojawił i nie dotrzymał letniego szumu. 4
Jay Rodriguez (lat 80) – nie miał wystarczająco dużo czasu, aby wpłynąć na postępowanie. 5