Chelsea 4-3 Watford 10 rzeczy:zmagania ze stałym fragmentem gry Hornets

JT świętuje – metro.co.uk

Chelsea zakończyła swój pierwszy mecz od czasu zdobycia tytułu mistrzów dramatycznym zwycięstwem 4:3 nad 16-tym Watfordem – ale czego nauczyliśmy się z gry?

wczesne tłoczenie Watford

Watford rozpoczął z większą taktyczną odwagą, niż można by się spodziewać po drużynie, która zaczynała od czterech naturalnie siedzących pomocników i tylko jednego napastnika. Tom Cleverley nacisnął Kurta Zoumę z lewej strony, następnie Daryl Janmaat na Cesarze Azpilicueta, podczas gdy Etienne Capoue również mógł podbić. Valon Behrami i Abdoulaye Doucoure siedzieli głębiej i byli szczęśliwi mogąc utrzymać posiadanie piłki w wolnym tempie, z Chelsea powoli naciskać na wczesnych etapach.

Szalona chwila dla Terry

Po wyciszonym starcie Chelsea zaczęła wyglądać jak zwykle, a John Terry strzelił gola w swoim przedostatnim meczu na Bridge. Trafił do siatki, odbijając piłkę od słupka po tym, jak Watford nie zdołał wybić z prawej strony w 22. minucie rzutu rożnego. Uroczystości były otrzeźwione chwilę później, kiedy po pomyłce z Nathanielem Chalobahem, weteran skierował piłkę na ścieżkę Capoue, który strzelił w pierwszym dotknięciu. W ciągu dwóch minut widzieliśmy zarówno przebłysk, dlaczego Terry strzelił gola w 17 kolejnych sezonach, jak i być może, przebłysk tego, dlaczego nadszedł właściwy moment, by odejść.

Ostatnie trzecie trudności

Ten moment oportunizmu Capoue był jedyną szansą Watford w pierwszej połowie. Mimo dobrej struktury, Watford przegapił punkt centralny, który pozwolił im wrzucić wczesne piłki w niebezpieczne obszary i stworzyć szanse. Mbaye Niang często dryfował szeroko i barał Capoue, Kwartet pomocników Watforda nie był naturalnie przyzwyczajony do przychodzenia na zwolnione przez niego pozycje strzelców.

Chelsea rosła w siłę

N'Golo Kante i Chalobah zdobyli mocniejszy chwyt pomocy w późniejszych fazach pierwszej połowy. Willian zobaczył jego strzał zablokowany przez Sebastiana Prodla w pierwszej połowie, jak Eden Hazard wysunął się na pierwszy plan. Wylosowany dwa razy dwoma dobrymi podaniami od Kantego, a potem od Williana, Belg prawie wywalczył rzut karny z Heurelho Gomes, następnie przeciągnął swój strzał szeroko po wcięciu do środka. Kenedy po raz pierwszy znalazł się za Nordinem Amrabatem, a jego strzał został oddany w bliskim słupku w 36. minucie, prowadząc do rogu, który spowodował bramkę otwierającą.

Ustaw kawałek nieszczęścia

Watford stracili więcej goli ze stałych fragmentów niż ktokolwiek inny w Premier League, a te słabości były bardzo widoczne na Stamford Bridge. Ich problemem przez cały czas nie było zajmowanie się pierwszymi dostawami, ale zamiast tego pozostań skupiony, dopóki niebezpieczeństwo nie zostanie całkowicie zażegnane. Cała jednostka była zbyt wolna, by wypchnąć i wyczyścić, zamiast zapraszać swoich przeciwników do krzyżowania się lub strzelania. Azpilicueta zrobił to drugie, jego niski cios stawia Chelsea z powrotem na czele.

Willian pod wrażeniem

Zdecydowanie najbardziej konsekwentny zawodnik Chelsea przez cały wieczór, energiczny Willian zainicjował mocny start do drugiej połowy, wymuszenie dobrego rzutu na Gomesa po wcięciu się z lewej strony. Podążając za kolejnym zakrętem, Kenedy dośrodkował, a Nathan Ake dotknął piłkę nad bramką, a Michy Batshuayi trafił do bramki.

Błędy Ake i Zoumy

Terry był winien pierwszego gola Watforda, ale nie był wyłącznie odpowiedzialny za słaby pokaz defensywny z Chelsea. Gdy Daryl Janmaat wszedł do środka od lewej Zouma, nie po raz pierwszy, zbyt szybko mierzył czas w swoim wyzwaniu, potem Ake naiwnie pokazał mu swoją ulubioną prawą stopę i Holender zwinął się w kłębek.

Wpływ Okaki

Dwa gole Watforda przeszły przez dwa momenty indywidualizmu i choć wyglądały na opanowane, dopiero, gdy pojawił się Stefano Okaka, stanowili regularne zagrożenie. Włoski, który grał w międzynarodowym futbolu pod Antonio Conte, pozostał na pozycjach strzeleckich i został nagrodzony w 74. minucie. Okaka uderzył do domu po doskonałym dośrodkowaniu Cleverley, gdy Watford miał okres presji, Niedługo potem Behrami strzelał z dużej odległości.

Kolejny super-sub

Kiedy Cesc Fabregas zastąpił Chalobah, gra wróciła na korzyść Chelsea. Hiszpan dał im kontrolę nad wchodzeniem dalej na boisko, jego rzut wolny przewrócił się, zanim inny rezerwowy Ola Aina obronił strzał z dużej odległości. Fabregas wygrał jednak i po tym, jak Kante walczył o piłkę, Willian zwolnił pomocnika, który umieścił swój strzał w bliskim słupku tuż poza polem karnym. Nadszedł czas na niechciane dramaty, bo Prodl został odesłany, ale noc należała do gospodarzy.

Wyciągnięte wnioski?

Zarówno dla Chelsea, jak i Watford, Poniedziałkowy mecz był krzepiący i jednocześnie lekcja dla przyszłych ulepszeń. Watford musi być znacznie bardziej skoncentrowany na stałych fragmentach, jeśli chce się rozwijać w przyszłym sezonie, który mógłby sprawić, że ponownie zmienią trenera, jeśli wielu fanów spełni ich życzenie. Wątpliwa obrona Chelsea sugeruje, że w następnym sezonie wymagana jest większa głębia, aby rywalizować na wielu frontach. ale na razie ten tytuł musi być zasmakowany.