Blackburn Rovers 2-0 Charlton Athletic Oceny piłkarzy:solidny Smallwood

9 dla Smallwood – rovers.co.uk

W dobrze wywierconym wykonaniu wydajnego tłoczenia, kliniczne wykończenie z Blackburn zapewniło im zwycięstwo 2-0 nad jednowymiarową drużyną Charlton. Oto nasze oceny graczy z gry.

łaziki

David Raya – obronił jeden na jednego przed Reevesem przed przerwą, a także powstrzymał grę pomocnika tuż za polem karnym tuż po przerwie. Radziłem sobie z chlebem i masłem z łatwością i pewnością siebie, które rozprzestrzeniły się po całym zespole. 9

Ryan Nyambe – pokazał Marshalla na słabszą prawą nogę w ciągu pierwszych pół godziny, następnie zatrzymał DaSilvę w jego śladach w drugiej połowie. Nie oferował tak wiele do przodu, jak jest w stanie, a niektóre z jego decyzji w posiadaniu mogły być lepsze. 7
Paul Downing – wyglądał na opanowanego w posiadaniu piłki w pierwszej połowie. Nie postawiłem źle stopy, chociaż był badany zaskakująco rzadko po przerwie. Bez krytykowania Downinga, czyste konto było w dużej mierze związane z boczną grą Charltona i pracą defensywną wykonaną przez tych, którzy byli przed nim. 6
Charlie Mulgrew – w jednej rzadkiej okazji, gdy Williams został pobity, był pierwszy na najbliższym posterunku, aby uzyskać szybką odprawę. Jego 30. minuta rzutu wolnego znalazła drogę przez odbicie od Besta, ale jego zdolność latania nie została przetestowana po przerwie. 7
Derrick Williams – nie testowany przez Clarke'a przez pierwsze pół godziny i bez wahania trzymał Marshalla w kieszeni po tym, jak skrzydłowy przesunął się w prawo. Rzadko łamał się do przodu, ale nie musiał, gdy Blackburn objął prowadzenie. 8

Corry Evans – solidny występ, w którym szybko zlikwidował Aribo, Marshalla, DaSilva lub jakikolwiek gracz, który próbował dobiec do ostatniej trzeciej. Trochę ograniczone w posiadaniu, ale do pracy pod ręką, był doskonały. 8
Richie Smallwood – zawsze szybko stawiał wyzwania i zapewniał obronie doskonałą ochronę. Pozostaje tylko pytanie, czy partnerstwo Evansa i Smallwooda zapewni Blackburn wystarczającą kreatywność w przyszłych meczach, zwłaszcza, gdy nie wychodzą na prowadzenie w pierwszej połowie. 9

Craig Conway – przetrwał spokojny start, ponieważ dyscyplina szerokich ludzi Charltona ograniczała ilość posiadania, jaką mógł otrzymać. Wzrósł w wpływie po otwieraczu, gdy przestrzeń się otworzyła i stwarzał zagrożenie w przerwie w drugiej połowie. 6
Bradley Dack – prawdopodobnie najbystrzejszy atakujący gracz w Blackburn przed otwierającym, zawsze pełen intencji w przejściowych fazach gry. Po rozpyleniu piłki przez 18 minut, nie mógł połączyć się z piłką powrotną. Wyblakłe po przerwie. 6

Dominic Samuel – wykazał się dużą energią, ale nie tak bezwzględny, jak widzieliśmy wcześniej w sezonie i został wyrzucony tuż przed godziną wraz z Antonssonem. 5
Marcus Antonsson – dobrze wcisnął lewy kanał i wrzucił zachęcające dośrodkowanie tuż przed punktem połowy pierwszej połowy, ale jego koledzy z drużyny nie mogli uzyskać kontaktu. Mógłby mieć lepsze gry, jeśli chodzi o to, co robi z piłką. 6

Joe Nuttall (lat 59) – ścigał przegrane sprawy i dobrze połączył się z Grahamem, zdobywając drugą bramkę w doliczonym czasie gry. 7
Danny Graham (lat 59) – zawsze chętnie ścigał środkowego obrońcę, gdy przeszli na przeciwną połowę, a jego praca została nagrodzona, gdy strzelił drugą bramkę strzałem głową z tyłu. 8
Willem Tomlinson (lat 68) – wszedł do czteroosobowego pomocnika z minimalnym zamieszaniem i wprowadził solidną zmianę defensywną. 6

Addicks

Ben Amos – oddał tylko dwa celne strzały, z którymi się zmierzył, i mógł bardziej dowodzić swoim obszarem dla obu bramek. 3

Chris Solly – wyglądał wystarczająco solidnie, ale ograniczony pod względem tego, co może zrobić z piłką. Absolwent akademii jest zawodowcem w Valley od ośmiu lat i niektórzy uważają, że jego kariera jest w stagnacji. 4
Ezri Konsa – wybrał jedną lub dwie ładne piłki z pola krzyżowego i rzadko dawał się wyprzedzić Antonssonowi, chociaż mógł zrobić lepiej dla drugiego gola. 5
Jason Pearce – mile widziany powrót po kontuzji, zawsze patrząc na walkę. Oskarżony o faulowanie Samuela w polu karnym w połowie pierwszej połowy, ale sędzia machnął apelacjami. Walczył z tempem Nuttalla na końcowych etapach. 6
Jay DaSilva – w pierwszej połowie nie posuwał się do przodu tak bardzo, jak lubi, ze względu na zwarty charakter systemu Charltona. Brak naturalnego lewego skrzydłowego w drugiej połowie oznaczał, że bardziej brał pałeczkę i starał się zapewnić szerokość, ale nie mógł połączyć się z kolegami z drużyny. 5

Joseph Aribo – jeden żywy bieg w drugiej połowie, ale nie robił tego wystarczająco często. Walczył o narzucenie się grze i być może Charlton przegapił ugryzienie Ahmeda Kashi. 3
Jake Forster-Caskey – kilka dobrych podań na szerokie pola i bardzo chciał wykonać swoją pracę defensywną w pierwszej połowie. Czasem musiał być bardziej odważny w podawaniu po przerwie – pokazał, że ma w swojej szafce piłkę ukośną. 5

Billy Clarke – nie zrobił największego wrażenia w swoich 27 minutach na boisku. Wystrzelony tuż poza polem piętnaście minut w, przed zdjęciem z powodu innej kontuzji. 3
Ben Reeves – błyskawicznie łączył się z głównym napastnikiem, łączenie z Best dla reprezentacyjnej szansy przed przerwą, ale jego wysiłkowi brakowało mocy. Zmusił Rayę do kolejnej obrony tuż po przerwie, starając się curlingiem. 6
Mark Marshall – walczył o przewagę nad Nyamba na wczesnych etapach, potem Williams, kiedy przesunął się na prawo. Spędzał zbyt dużo czasu, grożąc, że wyjdzie poza jego obrońca przeciwnika, ale rzadko wkłada pieniądze tam, gdzie są jego usta, głównie ze względu na jego upór przy używaniu tylko lewej stopy. 2

Josh Magennis – na początku cierpiał na brak wsparcia. Kiedy przeniósł się do szerokiej lewicowej roli, nie zaglądał do domu. Musi być na końcu krzyżyków, nie utknął w szerokich obszarach, grając pięciojardowe podania. 3

Leon Best (na 27) – coś w rodzaju złoczyńcy pantomimy ze względu na jego zapomniane poprzednie zaklęcie. Mniej zapomniany był jego własny cel w ciągu trzech minut od wejścia do walki, chociaż wrzucił piłkę, aby Reeves miał dużą szansę. 3
Karlan Ahearne-Grant (z 78) – jeden bieg z głębi prawego kanału, ale był wypychany. 4