Blackburn Rovers 2-0 Bradford City Six Things:przepaść w klasie

Tony Mowbray – rovers.co.uk

Blackburn Rovers w czwartek wszedł na szczyt League One po golach w drugiej połowie Bradleya Dacka i Craiga Conwaya, który dał im zwycięstwo 2:0 nad pozbawionym formy Bradford City. Oto sześć rzeczy z gry.

Śmiały początek Blackburn

Tony Mowbray, który prawdopodobnie ugruntowuje się jako jeden z najpopularniejszych menedżerów Blackburn w tym stuleciu, wybrał atakujący skład. Trzech napastników – Dominic Samuel, Marcus Antonsson i Adam Armstrong – rozpoczęli wraz z atakującym pomocnikiem Dackiem, podstawa „Moggowie” intencje dla jego strony, aby zacząć od przedniej stopy. Zrobili właśnie to:atakujący kwartet z prawdziwym głodem napierał w dominującej pierwszej połowie z Rovers, w połowie drogi, przez którą Dack i Antonsson w ciągu minuty uderzyli w stolarkę, krótko po tym, jak ten ostatni przegapił wspaniałą okazję, którą dostarczył Richie Smallwood.

Niepodobna do Grayson strona Simona

Ostatnią drużyną, którą Simon Grayson doprowadził do awansu do League One, był Preston North End w latach 2014-15 – jedną z głównych rzeczy, które się wyróżniały, była jakość obsługi napastników. Jak dotąd, jego drużyna Bradford nie wykazała się nawet takim samym przekonaniem w swoich podaniach do przodu. W poprzednich grach sugerowanym powodem tego była nieobecność Charliego Wyke'a, z napastnikiem Shayem McCartanem, który nie ma tych samych cech fizycznych. Powrót tego pierwszego w Ewood Park, Jednakże, nie robi różnicy, ponieważ prześwity kopytne były zakresem usługi, którą otrzymał. Nasuwa się pytanie – jak każdy napastnik może zdobywać bramki, gdy nie ma wsparcia?

Luki obronne

Grayson zaczął od piątki z tyłu, ale po upływie pół godziny przerzucił się na back-cztery, a Vincelot przeszedł do roli trzymającego pomocnika, aby teoretycznie, odmówić miejsca dla Dacka. Wydaje się jednak, że 32-latek stracił metr tempa w tym sezonie i nie utrzymał się na swoim mężczyźnie w przejściowych fazach gry. podczas gdy 35-letni Stephen Warnock nie mógł zbliżyć się do Armstronga, którzy często łamali się w kierunku byline w prawo. Bantamowie byli rozrywani do woli, a jedyną rzeczą, która utrzymała ich w grze, było połączenie szczęścia i ostatniej szansy obrony przed Nat Knight-Percival. Środkowy obrońca, który sam walczył o tempo, przynajmniej dzielnie zablokował 62. minutę jazdy od Evansa, który jako pierwszy przegrał piłkę nie tylko tego wieczoru.

Super subs

Jeśli występy obu początkowych jedenastek nie pokazały wyraźnie przepaści klasowej między Blackburn a Bradfordem, jakość substytutów. Grayson sprowadził McCartana i Omari Patricka – którzy spisywali się dobrze w dywizjach poniżej League One – podczas gdy Mowbray mógł sprowadzić Jacka Payne'a i Craiga Conwaya, Czekają gracze mistrzostw. Ten pierwszy przebił piłkę z dokładnością co do cala do Dacka, który zgarnął do domu mecz jeden na jednego w meczu otwierającym z 68. minuty, zanim Conway zdobył drugą bramkę nie kwadrans później. Szkot zastukał do domu na tylnym słupku, po tym, jak strzał Armstronga został odbity na jego ścieżce po dobrym ruchu mijania.

Bantams nadzieje na play-off bledną

Pundit Stuart McCall – którego kontrowersyjne zwolnienie z funkcji szefa Bradforda wydaje się coraz bardziej wątpliwe – powiedział, że jego stara drużyna wciąż ma szansę na awans. Czteropunktowa luka do szóstego miejsca sugeruje, że jest to możliwe, żadna ze stron nad nimi nie pokazuje poziomów spójności, aby dwa ostatnie miejsca były własne. Występy jednak, ujawniają stronę, która jest o wiele niższa od standardu wymaganego przez klub ich wielkości.

Natychmiastowy powrót łazików?

Blackburn zdobył zaledwie siedem punktów w swoich pierwszych siedmiu meczach przeciwko rywalom z dziesiątki:w październiku pojawiły się łagodne sugestie, że starali się dopasować etykę pracy tak zwanych pomniejszych stron. Ten scenariusz wydaje się teraz odległy od świata, ponieważ najbardziej wyróżnia się to, jak szybko ta drużyna reaguje na utratę piłki i chęć każdego gracza do walki o siebie. Mowbray zasługuje na wielkie uznanie za ożywienie klubu, który wygląda na szybki powrót do mistrzostw.