Brazylia 2:0 Kostaryka Oceny piłkarzy:Acosta imponuje

Zmiany Tite okazały się prawdziwą ucztą – gettyimages.co.uk

Gole Coutinho i Neymara w czasie kontuzji dały Brazylii pierwsze zwycięstwo w Rosji 2018 – triumf nad Kostaryką 2:0. Oto nasze oceny graczy z gry.

Brazylia

Alisson – korek Romów wzbudził zainteresowanie m.in. Liverpoolu i Chelsea, ale tutaj miał spokojne popołudnie, z wyjątkiem jednego lekko nerwowego momentu w drugiej połowie. 5

Fágner – z nieobecnym prawym obrońcą pierwszego wyboru Danilo, wielu fanów martwiło się jego brakiem kontaktu z międzynarodowym futbolem, co znalazło odzwierciedlenie w występie. Fagnerowi rzadko powierzano posiadanie piłki, a kiedy już zdobył piłkę, podjął prostsze decyzje niż widzieliśmy od Marcelo. 5
Thiago Silva – nazwany kapitanem tego meczu i pokazał swoje zdolności przywódcze, a także niezły zakres podań. Wygląda na to, że zdeterminowany, by nie zaognić koszmaru półfinałowej porażki z Niemcami cztery lata temu. 7
Miranda – 33-latka, grając na prawdopodobnie jego ostatnim mundialu, był prawdopodobnie najlepszym graczem Brazylii w remisie ze Szwajcarią. Może nie ma takich samych umiejętności przekazywania jak Silva, ale jego cechy fizyczne – a także czasami bezwzględna umiejętność gry – czynią go trudnym klientem. 7
Marcelo – często wyglądał na chętnego, by wciąć się do środka i albo strzelić, albo znaleźć przecięcie, ale przestrzeń dla Brazylii często znajdowała się na rozległych obszarach. Potrzebne do dłuższego utrzymania szerokości, aby otworzyć Kostarykę, chociaż jego jakość przejścia nie może być kwestionowana. 6

Paulinho – stawiał mocne wyzwania, które przełamywały kontrataki przeciwników, ale chciałoby się zobaczyć, jak biega po szerokich terenach, żeby coś pomieszać. Chociaż nie grał źle, jego umiejętności niekoniecznie były dopasowane do charakteru gry; Brazylia wyglądała znacznie lepiej, gdy został zastąpiony przez napastnika. 5
Casemiro – zachował dyscyplinę w roli trzymającej, może czasami zbyt zdyscyplinowany, biorąc pod uwagę, że Kostaryka rzadko dopuszczała się ich ataków. 5

Coutinho – został wdrożony w roli numer 10 na papierze, ale z tendencjami prawonożnymi miał tendencję do przesuwania się w lewo w pierwszej połowie i zajmowania pozycji, na których chcieliby inni gracze. Znalazł jednak więcej miejsca w drugiej połowie i zasłużył na bramkę w doliczonym czasie gry, za co pokazał imponujący ruch. 7
Willian – trudno sobie wyobrazić, jak Willian wszedł w wielką brazylijską stronę w przeszłości. nie był na tyle odważny w posiadaniu, aby urozmaicić grę podejścia, chociaż nie był karmiony piłką tak często, jak by chciał. 5
Neymar – w pierwszej połowie, za każdym razem, gdy dostał piłkę, wjeżdżał w centralne obszary, co sprawiło, że podejście Brazylii było zbyt przewidywalne. Po przerwie chętniej utrzymywał szerokość, dzięki czemu piłka była bardziej płynna. Zasłużył na swój cel, nawet jego skomplikowany upadek w nadziei na karę – następnie odrzucony przez VAR – nie pomógł jego sprawie. 8

Gabriel Jesus – jego główną rolą było wyciągnięcie środkowych obrońców z pozycji, aby dać innym graczom więcej miejsca i zrobił to dobrze, nawet jeśli został odrzucony przez Navas w pierwszej połowie, potem zobaczył, jak jego główka uderza w poprzeczkę po przerwie. 7

Douglas Costa (na 45) – jego groźba na prawej flance była niezwykle ważna, ponieważ zróżnicowało podejście Brazylii, które w pierwszej połowie schodziły w dół. 9
Roberto Firmino (on 68) – odegrał kluczową rolę w zajęciu Duarte, co oznaczało, że Kostaryka miała o jednego środkowego obrońcę mniej wolnego, aby blokować i oglądać spóźnionych biegaczy, co było problematyczne dla obu bramek. 9
Fernandinho (na 90+3)

Kostaryka

Keylor Navas – był gwiazdą Mistrzostw Świata 2014 i od tego czasu zdobył trzy tytuły Ligi Mistrzów z Realem Madryt; tutaj, widzieliśmy dlaczego. Navas obronił jeden na jednego przed Neymarem w pierwszej połowie i szereg imponujących przystanków po przerwie; niewiele mógł zrobić, jeśli chodzi o bramkę w doliczonym czasie gry. 8

Cristian Gamboa – na ostatnim turnieju znany był ze swojego tempa i pędu; być może połączenie wieku, kontuzje i brak czasu gry wpłynęły na te cechy i teraz widzimy nieco innego gracza. Zrobił niezły bieg, aby stworzyć szansę Borgesa w pierwszej połowie, ale spędził większość gry utknął w swojej trzeciej defensywie. 5
Johnny Acosta – mimo że nie jest największy, Acosta dobrze bronił swojego stanowiska i wykonał kilka kluczowych blokad, aby odmówić Neymarowi. Prawdopodobnie najlepszy zawodnik z pola w Kostaryce. 8
Giancarlo Gonzalez – dokonał szeregu ważnych prześwitów, szczególnie w drugiej połowie, kiedy jego zespół znalazł się pod ciągłą presją. Nie udało się pingować przepustek, lub grozić w przeciwnej loży, jak widzieliśmy przeciwko Serbii. 7
Oscar Duarte – w meczu otwarcia miał pewność, że zapuszcza się na przeciwną połowę i tworzy, mimo bycia środkowym obrońcą. Kontrastowy charakter tego kontrastu oznaczał, że nie robił tego tak często, jak by chciał; wydaje się wygodniejszy w przeciwnej połowie niż w swojej. 5
Bryan Oviedo – część zdegradowanej drużyny Sunderland w zeszłym sezonie, ale Oviedo dał solidny występ, zwłaszcza w pierwszej połowie. Jego brak tempa może przeszkadzać Kostaryce, gdy ma piłkę w przejściu. 6

Celso Borges – zaczął ładnie i dobrze wykonał proste rzeczy, ale być może powinien był zrobić lepiej ze swoją szansą w pierwszej połowie. Zmęczony w drugiej połowie i dlatego trudniej było przechwycić w drugiej połowie. 6
David Guzman – potrafi zagrać kilka fajnych podań, gdy ma czas na piłce, ale w okolicznościach, które zdarzały się rzadko. Kostaryka tęskniła za jego wytrwałością, kiedy odszedł, pomimo. 5

Bryan Ruiz – wykonuje swoją najlepszą pracę, gdy ma wokół siebie biegaczy w ostatniej trzeciej, ale tutaj, został poproszony o zbieranie luźnych piłek, a jego brak zarówno cech fizycznych, jak i skłonności do walki oznaczał, że nie był to jego typ gry; kilka sprytnych piłek za Ureną na początku, na bok. 3
Marco Urena – nie miał dość atletyki, by zająć Mirandę i Silvę, zwłaszcza, gdy służba dla niego była słaba. Potrzebuje, aby pomoc była bliżej, aby był skuteczny. 3
Johan Venegas – większość gry spędził na własnej połowie, próbując zwalczyć zagrożenie ze strony lewostronnego trio Brazylii, pomimo tego, że oparł swoją karierę na grze bardziej opartej na ataku. Wspiął się na górę, gdy Urena wypadła bez zbytniej radości. 4

Christian Bolanos (na 54) – miał tylko jedną szansę na atak w przerwie i przy tej okazji, jego ostatni dotyk był zbyt ciężki. 5
Francisco Calvo (lat 75) – jako atakujący, prawonożny lewy skrzydłowy, być może walczył z przejściem na środkowego obrońcę, szczególnie pod ekstremalną presją. 4
Jelcyn Tejeda (na 83) – znany jako skała w Szwajcarii, gdzie gra w swoją klubową piłkę nożną, ale Los Ticos przegapił wytrwałość Guzmana, człowieka, którego zastąpił. 4