Oceny piłkarzy Evertonu 0-1 Burnley:Tarkowski imponuje

Walka Lowtona i Niasse – mirror.co.uk

Solidny występ na wyjeździe i gol Jeffa Hendricka w pierwszej połowie pomogły Burnleyowi wygrać 1:0 z słabszym Evertonem. Oto nasze oceny zawodników dla obu drużyn.

Everton

Jordan Pickford – nie można go za bardzo winić, ale jego kopanie mogło być lepsze. Odmówiono Brady'emu na jego najbliższym stanowisku w drugiej połowie. 5

Cuco Martina – brakowało tempa, by wybić się w prawo, których Everton potrzebował przeciwko wąskiej tylnej osłonie. Niewiele zrobił, aby obalić tych, którzy kwestionowali jego dodanie. 3
Michael Keane – jego słabe użycie piłki nie zostało tak bardzo wyeksponowane w Burnley, ale w konfiguracji Evertonu wygląda na to, że boi się go przenosić. Czasami wyglądał na zagubionego. 4
Ashley Williams – winna bramki w występie, który wystawi na próbę lojalność Ronalda Koemana wobec Walijczyka. 3
Leighton Baines – brakowało szybkości i zapału, aby zapewnić szerokość, gdy piłka znajduje się w środkowej trzeciej części. Znacznie poprawił się jednak w ciągu ostatnich pół godziny, gdy inni gracze zmusili go do stworzenia miejsca, w którym mógłby włożyć kilka przyzwoitych piłek. 6

Nikola Vasic – na początku pokonał kilka przyzwoitych biegów, ale po tym, jak nie udało mu się wyśledzić Warda do pierwszego gola, stracił całą swoją pewność siebie. Musi być silniejszy psychicznie. 4
Morgan Schneiderlin – zyskał reputację bojowego pomocnika, ale tutaj został złapany na płaskim nodze na bramkę. Zagrał zbyt wiele podań na boki. 4
Idrissa Gueye – pokaz walki, energia i chęć podtrzymywania presji. Prawdopodobnie najlepszy gracz Evertonu. 7
Gylfi Sigurdsson – nie ma celu jako kolegi z drużyny i nie cała gra przechodzi przez niego. Jeden oswojony strzał z pierwszej połowy i kilka dośrodkowań po przerwie, ale nie wyprodukował oczekiwanej jakości. 4

Dominic Calvert-Lewin – wyprzedził Mee, aby wcześnie stworzyć szansę i był chętnym biegaczem przez cały czas, ale brakowało mu techniki, by naprawdę sprawić, by jego przeciwnicy się pocili. Miał jedyny celny strzał Evertonu w drugiej połowie i nie było w nim wystarczającej mocy. 5
Oumar Niasse – zbyt podobny do Calverta-Lewina. Dużo energii i nie można winić za zaangażowanie, ale za mało bezwzględności. 5

Wayne Rooney (lat 63) – dodał klasę do przebiegu i pomógł Evertonowi wejść na szczyt w ostatnich 20 minutach. 7
Tom Davies (69) – pokazał swoje zwykłe tempo i wytrwałość, co zmusiło Burnley do powrotu. 6
Sandro Ramirez (82 l.) – nie miał zbyt wiele czasu, by wywrzeć wpływ. 5

Burnley

Nick Pope – jedna prosta obrona przed Niasse w pierwszej połowie, inny z Calvert-Lewin późno. Wykonane zarówno bez zrywania potu. 6

2 Matt Lowton – w centrum dwóch rzutów karnych Evertonu w ostatnich 10 minutach, ale każda decyzja o piłce ręcznej byłaby ciężka. Zrobiony z fizycznych ograniczeń z dużą szybkością pracy. 6

James Tarkowski – wybitny występ. Wypędzeni z dala od niebezpiecznych obszarów, pokazując niezwykłą dojrzałość dla kogoś rozpoczynającego swój pierwszy sezon regularnego futbolu na tym poziomie. 9
Ben Mee – wcześnie wyprzedzony przez Calverta-Lewina, ale szybko się poprawił i dał swojemu partnerowi pomocną dłoń. 8
Stephen Ward – wielokrotnie awansował w pierwszej połowie, asystowanie przy bramce Hendricka. Bardziej zdyscyplinowany po przerwie. 8

Jack Cork – dobrze chronił obronę. Nie był to najbardziej imponujący fizycznie gracz, ale jego inteligencja i czytanie gry były imponujące. 7
Steven Defour – winny zbyt powolnego zamykania się na początku, ale stale się poprawiał. Najlepszy podający piłkę w Burnley. 6

Scott Arfield – wpraw się w doskonałą zmianę, wygrywając rzuty wolne i zagrywając jedno lub dwa kluczowe podania w dobre obszary. 7
Jeff Hendrick – sprawnie strzelił bramkę i dobrze obronił pomocników, utrudniając przeciwnikom grę przez linie. Osłabł wpływ w sensie ofensywnym w drugiej połowie. 7
Robbie Brady – wyłączył się, gdy Baines kilka razy biegł do przodu w drugiej połowie i został złapany w dwie głowy, gdy miał dobrą szansę na wyrównanie do Wooda. 4

Chris Wood – dobra gra link-up w późniejszych etapach pierwszej połowy, ale innym razem był zbyt odosobniony. Jego tempo pracy sugeruje jednak, że został zdycheizowany. 5