Nottingham Forest 1-1 West Bromwich Albion Six Things:Czerwoni odmówili zwycięstwa w późnym występie Phillipsa

Bartley pojedynki z Carvalho – @WBA

Nottingham Forest okrutnie odmówiono pierwszego zwycięstwa w sezonie 2018-19 Championship z powodu późnego wyrównania przez Matta Phillipsa, w remisie 1:1 z West Bromwich Albion. Oto sześć rzeczy z gry.

Pierwsza połowa presji lasu

Adlene Guedioura znakomicie sprawdził strzały w środku pola, wprowadzając Tendayi Darikwa i Joe Lolleya do gry z grabiącymi piłkami. Chociaż znaleźli się na rozsądnych pozycjach, brakowało im ostatnich szlifów jakości, aby naprawdę przetestować Sama Johnstone'a. Jedynym obrońcą byłego bramkarza w pierwszej połowie było po prostu odepchnięcie ciasnego strzału Lewisa Grabbana, a kiedy został wyrzucony z bramki przez naiwne podanie Tosina Adarabioyo, ani Grabban, ani Lolley nie mogli kapitalizować.

Ostrożne Torebki

West Brom czasami wystawiał wszystkich 11 graczy na swojej połowie; samotny napastnik Jay Rodriguez wykonał dużo pracy obronnej. Podczas gdy grozili błyskami ze scenografii Chrisa Brunta, co maksymalizowało fizyczną przewagę Kyle'a Bartleya nad Tobiasem Figuierdo, nie bawili się pozytywnością niezbędną do konsekwentnego osiągania scenariuszy martwej piłki. Harveya Barnesa, który strzelił oszałamiacza w weekend, Spędził znacznie więcej pierwszej połowy martwiąc się o przeciwstawianie się biegom prawego obrońcy Tendayi Darikwa niż pokazując własne umiejętności. Matt Phillips wyglądał na najbardziej prawdopodobne źródło kreatywności w otwartej grze; jego prawostronna dostawa stworzyła wspaniałą szansę w polu sześciu jardów, ale Rodriguez nie mógł uzyskać właściwego kontaktu.

Guedioura zajmuje centralne miejsce

Ponieważ napastnicy Foresta nie mają bezwzględności, by zmusić presję do opłacania się, być może potrzebowali pasa, aby przejść do przodu, a Guedioura się z tym zgodził. Algierczyk wziął trzy dotknięcia, aby ustawić celownik, pośród desperackiego wyzwania Jake'a Livermore'a, uderzył jego wysiłek lekko w ziemię i poleciał w lewy dolny róg. Były człowiek z Wilków był prawdopodobnie wyróżniającym się wykonawcą gry, więc pasowało, że cieszył się chwilą chwały Foresta. Mógł mieć inny, za 80 minut, po dostrzeżeniu Johnstone'a z jego własnej połowy, ale odmówiono mu tytułu pretendenta do bramki sezonu przez słaby dotyk bramkarza.

Późny dramat

Ten moment nie ukrył jednak faktu, że Forest spadł kilka jardów i z West Brom w końcu się miesza, nastąpił dramatyczny finał. Odwiedzając zastępcę Dwighta Gayle'a, często niezawodny finiszer, uderzył w słupek z bliskiej odległości, ale Phillips wyrównał, wbijanie piłki w dach siatki po dobrze zaplanowanym biegu. Sekundy później, ten sam gracz uderzył poprzeczkę przy próbie dośrodkowania, zanim Barnes również znalazł poprzeczkę z tego samego ruchu, co doprowadziło do tego, że Gayle skinął głową prosto na bramkarza, ledwie minutę przed tym, jak Grabban zobaczył, jak jego główka odbiła się od linii na drugim końcu, gdy skończyła się na pełnym kwadracie. Mistrzostwa, co?

Mieszana noc dla Moore

W pewnych przypadkach, Darren Moore zasługuje na uznanie za sposób, w jaki jego drużyna zareagowała na pozostanie w tyle; umieszczenie Gayle'a na szczycie z Rodriguezem w zamian za ortodoksyjne 4-4-2 zrobiło różnicę. Jednak na inne sposoby powrót zachęca do dalszej analizy mentalności jego drużyny, gdy gra była wyrównana. Zdobycie pierwszego punktu w sezonie to pierwszy krok dla Albionu, ale następnym krokiem jest rozwinięcie pozytywnej ideologii gry, w którą fani mogą uwierzyć – nie do końca widzieliśmy to w City Ground.

Zachęcające znaki dla The Reds

Ten wynik z pewnością pokazuje, że Forest musi być bardziej bezwzględny przed bramką, Grabban jest szczególnie winny utraty dobrych okazji. Jednakże, Aitor Karanka, który kładzie duży nacisk na pracę swoich zawodników bez piłki, mogą czerpać serce z intensywności, z jaką naciskali przez co najmniej godzinę. Wyzwaniem dla jego strony jest albo utrzymanie tej presji przez dłuższy czas, lub stań się bardziej kliniczny, gdy nadarzy się okazja.

[Nottingham Forest 1-1 West Bromwich Albion Six Things:Czerwoni odmówili zwycięstwa w późnym występie Phillipsa: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038639.html ]