West Bromwich Albion 3-2 Birmingham City Oceny piłkarzy:Gayle kwitnie w centrum

Piorunujący strajk Jake'a Livermore'a utrzymał nadzieję na automatyczny awans West Brom w piątek wieczorem, ponieważ zanotowali zwycięstwo 3-2 nad Birmingham. Oto nasze oceny graczy z gry.

West Bromwich Albion

Sam Johnstone – absolwent akademii Manchesteru United rozpoczął swój czas pod wodzą Jimmy'ego Shana z czystym kontem jeden po drugim, ale ten bieg został zatrzymany w ciągu siedmiu minut tutaj, kiedy mógł niewiele zrobić z nagłówkiem Gary'ego Gardnera. Być może jednak bardziej winny jest drugi gol Bluesa i jego dystrybucja, choć pozostawia trochę miejsca na poprawę. 5

Mason Holgate – tak często zapewniający umiejętności gry w piłkę po prawej stronie Albionu, Holgate był tu zaskakująco cichy. Częściowo problem polegał na tym, że nie miał przed sobą biegaczy, co jest niezbędne dla wypożyczonego Evertonu, który nie ma tempa, by indywidualistycznie atakować szerokie obszary. 5
Ahmed Hegazi – środkowy obrońca, powrót do składu po wyjeździe treningowym z Egiptem, w bardzo chwiejny występ. Jego zdolność na piłce pozostaje ograniczona, więc czasami oddawał piłkę w niepożądanym miejscu. Te błędy byłyby bardziej wybaczalne, gdyby doskonale radził sobie z podstawami obrony pola karnego, ale Hegazi również stracił wiele główki. Tymczasowo odpadł z pukaniem, podczas gdy Birmingham strzeliło drugiego gola. 4
Craig Dawson – były obrońca Rochdale musiał zdobyć w tym sezonie część fanów, ze znakami zapytania dotyczącymi tego, jak poradził sobie z potencjalną przeprowadzką do Burnley, która się nie powiodła. Dawson urósł w miarę upływu sezonu i grając wcześniej na prawym obronie, jego umiejętności gry w piłkę wyglądały na nieco bardziej zaawansowane niż jego środkowego obrońcy. 6
Conor Townsend – lewy obrońca prawdopodobnie grał na drugich skrzypcach Kierana Gibbsa przez resztę kampanii, ale kiedy były krzepki Arsenalu doznał kontuzji, Townsend miał – i wykorzystał – swoją szansę. To był kolejny dobrze zaokrąglony pokaz byłego człowieka Scunthorpe, kto mógł wcześnie zmagać się z Mahoneyem, ale z nawiązką nadrobił to w drugiej połowie, kiedy wykonał kilka poszukiwań, jeden z nich prowadzący do kary za wyrównanie Rodrigueza. 7

Jake Livermore – brak mobilności byłego człowieka z Hull był czasami problematyczny; Nacisk Birmingham w pierwszej połowie zmusił go do bezpiecznych podań i po obrocie posiadania, trudno mu było odzyskać pozycję obronną. Potem znowu, zdobył atuty w 74. minucie z pasującym spoza pola karnego, który uderzył obok Campa. 6
Chris Brunt – pierwsza połowa Irlandczyka Północnego zaczęła się źle, gdy po ostrzeżeniu za wyciąganie koszuli z kąta, potem stał się zbyt oswojony i stracił z oczu Gardnera w przedbiegu do bramki. Jego druga połowa zaczęła się jednak znakomicie, kiedy dostawa dzielnego Albionu pozwoliła Gayle'owi skinąć głową do domu. Nawet jeśli Brunt nie jest najbardziej wpływowy w ogólnej grze – Brunt wybuchał z bliskiej odległości w połowie drugiego okresu – jego jakość stałych fragmentów jest zawsze prawdziwą bronią. 7
James Morrison – krzepki Albion ma pewne cechy techniczne, ale nie pokazali się tutaj; od czasu do czasu wbiegał w tył, aby spróbować rozciągnąć grę, ale było jasne, że ta praca, choć wymuszony przez skład pomocy, nie przyszło naturalnie. Wyszedł w przerwie. 5

Kyle Edwards – szeroki napastnik nabrał pewności dzięki wspaniałemu indywidualnemu golu, który strzelił w Brentford tuż przed przerwą reprezentacyjną i tutaj, był najjaśniejszą iskrą w pierwszej połowie Albionu. Był jedynym graczem, który próbował rozpocząć ruchy, biegając z piłką, inicjowanie gry kombinowanej i – raz – powrót z lewego skrzydła do prawego obrońcy, aby wykonać zadanie kryjące, które powinien wykonywać jeden z pomocników. Jak na ironię, był prawdopodobnie mniej zauważalny w drugim okresie, kiedy West Brom byli silni razem. 6
Dwight Gayle – kłusownik został przesunięty do bardziej naturalnego, centralną rolę Jimmy'ego Shana i było dla niego jeszcze więcej pozytywnych znaków. Były człowiek z Newcastle pokazał przebłyski pozytywnego ruchu w pierwszej połowie, następnie sprytnie ustawił się, by delikatnie kiwać głową do domu dostawy Brunta na początku drugiej połowy, kiedy wyglądał jasno z mnóstwem poszukiwań z tyłu. 8
Jay Rodriguez – były frontman Burnley generalnie został rozstawiony po lewej stronie przez Shan, ale tutaj, wykazał chęć zbliżenia się do Gayle'a i wywołania jakiejś zabawy łączącej. To wyglądało tylko na sporadyczne spotykanie się w pierwszej połowie, ale Rodriguez był przynajmniej fajny z miejsca, aby strzelić drugi wyrównujący po przerwie. Nie po raz pierwszy w tym sezonie, Rodriguez strzelił gola w meczu, nie robiąc wielkiego wrażenia w ogólnej grze. 6

Hal Robson-Kanu (lat 45) – Walijczyk miał ogromny wpływ na balans gry; oznaczało to, że zamiast niepotrzebnie mieć trzech powolnych pomocników, Albion miał tylko dwa, a Robson-Kanu pokazał chęć wbiegnięcia z tyłu i rozciągnięcia linii defensywnej Birmingham. 8
Jacob Murphy (na 72) – skrzydłowy, zastępując Edwardsa, uzupełniony po prawej stronie ataku i dodał drużynie trochę dodatkowego rozpędu, bez posiadania większej ręki w kluczowych ruchach ataku. 6
Kyle Bartley (90+5) – wprowadzony do pomocy w obronie ostatniej lub dwóch piłek w polu karnym, co udało się zespołowi. 6

Miasto Birmingham

Lee Camp – podejrzany występ byłego korka z Rotherham. Nie można zatrzymać nagłówka Gayle'a, pomimo tego, że podąża za trajektorią rzutu wolnego i nie jest najpotężniejszym wysiłkiem. Chociaż trudno byłoby obwiniać Campa za dopuszczenie się kary, lub strajk Livermore’a, istnieją aspekty jego mowy ciała, kiedy próbuje uratować te strzały, które niekoniecznie dają kibicom pewność siebie. 4

Maxime Colin – Wes Harding miał spadek formy, jakiego można się było spodziewać po kimś, kto w poprzednim sezonie zadebiutował w seniorach, więc ważne było, aby Colin powrócił do rywalizacji, aby zaoferować bardziej doprawioną alternatywę. Wykonał tu znakomity występ, czasami ładnie sprzątając tyły i pokazując klasę w posiadaniu. 7
Harlee Dean – były obrońca Brentford zawsze broni się przed wygraniem swobodnej piłki i chociaż jest to pod pewnymi względami godna podziwu mentalność, widzieliśmy tu jedną lub dwie sytuacje, w których ta mentalność prowadziła do luk z tyłu; dostał kartkę za cyniczny faul pod koniec pierwszej połowy, kiedy odpowiedział na atak z boku, szarżując z pozycji, aby poradzić sobie z czymś, co Morrison już miał pod ręką. Potem znowu, nie był bezpośrednio winny żadnego z celów i odważnie próbował zablokować wysiłek Livermore'a, praca, która nie powinna być jego. 5
Michael Morrison – niezłomny Blues rządził w pierwszej połowie, kiedy dobrze radził sobie z operowaniem na wysokich obrotach i kierował jednym lub dwoma niewygodnymi scenariuszami obronnymi; z nieskazitelną łatwością poradził sobie z ukośnymi kulkami z głębi, także. Kiedy jednak pojawił się Robson-Kanu, stanął w obliczu większego tempa i musiał częściej odwracać się plecami, co oznaczało, że nie miał tego samego poczucia defensywnej kontroli. Nigdy nie można go obwiniać za wysiłek, ale może być lepiej dopasowany do bardziej dorywczej roli w przyszłym sezonie, jeśli Monk może dodać środkowego obrońcę. 4
Kristian Pedersen – duński lewy obrońca zapewnił dużą energię i mocne wyzwania, nawet jeśli nie miał prawa jazdy do przodu tak często, jak zwykle lubi. Stracił jednak rzut wolny w czołówce do wyrównania West Brom i został ukarany w drugiej połowie. 5

Gary Gardner – doświadczony pomocnik dobrze trzymał dyscyplinę i stawiał kilka dobrych wyzwań; chociaż jego podania nie były szczególnie ekscytujące, zachowali posiadanie i pozwolili Blues budować ataki. Zarezerwowane na silne wyzwanie w połowie drugiego okresu, ale w dużej mierze stały wyświetlacz. 6
David Davis – bez Maikela Kieftenbelda, którzy przeoczyli z drobną kontuzją, Blues potrzebował energii, twardy pomocnik i choć teoretycznie jest to gra Davisa do końca, to nie do końca tak wyszło. Były pomocnik Wilków dopiero niedawno wrócił po kontuzji i dlatego nie był tak ostry, jak tylko może; odpowiadał za dwa gole Albionu, także, pozwalając Gayle'owi uciec od niego w celu wyrównania, a następnie nie zdołał zamknąć Livermore dla zwycięzcy. 4

Connor Mahoney – wypożyczony z Bournemouth był znakomity w pierwszej połowie, kiedy wykazał się umiejętnościami i schludnymi stopami w ciasnych miejscach, aby spowodować problemy dla Townsenda; wyprodukował także precyzyjne sety, które doprowadziły do ​​bramek dla Gardnera i Jutkiewicza. Niestety dla Mahoneya, jego imponujący wieczór nieco zepsuł mu oddanie rzutu karnego, z którego wyrównał Rodriguez – należało go oddać jako rzut wolny, ale mimo to niezdarne wyzwanie. 7
Jacques Maghoma – były zawodnik Sheffield Wednesday mógł stracić metr tempa w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale Garry Monk dobrze się do tego przystosował. Zamiast wystawiać prawonożnego Maghomę jako klasycznego skrzydłowego po prawej stronie, grał go po lewej stronie, umożliwiając mu wchodzenie do środka w sposób, który wymaga od niego bycia chętnym biegaczem – którym nadal jest – zamiast oferowania czystej prędkości. Maghoma zrobił to dobrze w pierwszej połowie w Hawthorns, ale po przerwie było ciszej. 5

Lukas Jutkiewicz – celownik nie atakował zakrętów, krzyże w stałych fragmentach w sensie oczywistym – jak w, przechodząc do najbliższego posta. Zamiast, czasami wykazywał inteligencję, by odkleić się na tylnym słupku, i właśnie wtedy tylna straż Albionu miała więcej trudności z podniesieniem go. Udał się do domu z rogu Mahoneya o godzinie i zbliżył się do jednej lub dwóch innych prób, jednocześnie wykazując chęć wykorzystania swoich zdolności w powietrzu, aby stworzyć szanse dla kolegów z drużyny. 7
Che Adams – absolwent akademii Sheffield United zrobił jedną lub dwie dobre rzeczy w pierwszej połowie, kiedy dość dobrze zarządzał kanałami i wykazywał pewną bezinteresowność w wybieraniu kolegów z drużyny. Jednakże, Adams był bardzo cichy w drugiej połowie, a jego niepowodzenie w zdobyciu bramki w Black Country oznacza, że ​​jest teraz bez gola w sześciu ligowych meczach – nie jest to idealne rozwiązanie dla zespołu wchodzącego do walki o utrzymanie, którego celem są napastnicy. 5

Craig Gardner (78) – fakt, że Garry Monk tak często wydaje się patrzeć na Gardnera jako opcję zmieniającą grę, wiele mówi o braku głębi składu w składzie – pierwszą akcją pomocnika było wykonanie bardzo mocnego ataku na Robson-Kanu. Ma pasję, ale by być skutecznym substytutem, ważne jest, aby oprócz tego mieć tempo lub jakość. 4
Jota (na 82) – trudne środowisko dla Joty. Jest typem gracza, który lubi wyczuwać piłkę na krawędzi ostatniej tercji, zorientuj się, gdzie są jego koledzy z drużyny i ostrożnie konstruuj jego ruchy do przodu. Że jednak, nie mógł sobie poradzić w niepewnym środowisku, ponieważ Blues szukał okazji do pompowania piłek do przodu w końcowych etapach. 5
Isaac Vassell (82 l.) – prawdopodobnie najlepszy z trzech rezerwowych. Wykazywał gotowość do działania i stanowił zagrożenie przy długich rzutach. Łatwo powiedzieć, że od powrotu z kontuzji nie jest już tym samym zawodnikiem – nie startował jeszcze u boku Jutkiewicza. Wymagana cierpliwość. 6

[West Bromwich Albion 3-2 Birmingham City Oceny piłkarzy:Gayle kwitnie w centrum: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038508.html ]