West Ham 1-2 Chelsea Nine Things:Blues niedoskonały, ale wytrzymały

Chelsea świętuje drugie miejsce – bbc.co.uk

Gole Edena Hazarda i Diego Costy pomogły Chelsea zdobyć dziesięć punktów przewagi na szczycie Premier League po wygranym 2:1 z West Ham – ale czego nauczyliśmy się z meczu?

Mocny start West Ham

Strona Slavena Bilica nacisnęła się znakomicie w pierwszych 25 minutach. Czasami przyszpilili Chelsea, gdy Pedro Obiang dobrze walczył w pomocy, podczas gdy Aaron Cresswell i Robert Snodgrass robili ślady po lewej stronie. Diego Costę, zazwyczaj trzaska na piętach środkowych obrońców, dał Jose Fonte i Winstonowi Reidowi zbyt dużo czasu na piłce, podczas gdy inni gracze nie zareagowali wystarczająco wcześnie na człowieka w posiadaniu piłki.

Nowa strona Fabregasa?

Podczas tego trudnego początku Cesc Fabregas był jednym z powodów, dla których Chelsea nie pozostała w tyle. Śledził biegaczy i odmówił Manuelowi Lanziniemu miejsca przed obroną, pozostawiając tylną trójkę wolną od Andy'ego Carrolla.

Carroll nieskuteczny

Człowiek-cel często dryfował do tylnego słupka, gdy nadchodził krzyż, ale często błędnie wykonywał skok. Nie pomogły kiepskie dostawy od Sofiane Feghouli, Carroll był dobrze opanowany przez Davida Luiza, Cesara Azpilicueta i pewnego razu, Wiktor Mojżesz.

Defensywna naiwność West Hamu

Pozycjonowanie West Hama w otwierającym kontrataku Eden Hazard było okropne. N’Golo Kante dobrze poradził sobie, przechwytując piłkę, a następnie odesłał Pedro i Hazarda. ale tempo duetu powinno wywoływać ostrożność. Zamiast, West Ham miał Obianga i Cresswella, obaj lewostronni gracze, najdalej do tyłu, gdy po ich prawej stronie znajduje się ucieczka. Można się spierać, czy zarówno Fonte, jak i Reid powinni pójść w górę, ale jeśli tak, Powstrzymanie Cheikhou Kouyate wydawałoby się koniecznością, a jednak nigdzie go nie było. Cała dobra wczesna praca zespołu została zniweczona przez jedną chwilę naiwności, gdy Hazard okrążył Darrena Randolpha, by sięgnąć do domu.

Chelsea zyskała na wpływach

Po bramce Chelsea od razu wyglądała na pewniejszego ustawienia bez piłki i zamknęli się we właściwych momentach. Po kolejnych 15 minutach zaczęli stwarzać zagrożenie na przerwie i wykorzystywać przestrzeń za Markiem Noblem, któremu brakowało tempa, aby odzyskać siły, gdy pchnął boisko. Innym, który przedwcześnie zlikwidowano, był Fonte i Hazard, którzy przeszli przez Mosesa, któremu odmówił blok Cresswella, a następnie Pedro, dzięki obronie Randolpha.

Costa dostał swój cel

Można śmiało powiedzieć, że Costa miał lepsze mecze dla Chelsea, ale zdobył swój 17. gol w kampanii z 50. minuty rogu Fabregasa. Po kilku dobrych ucieczkach od Luiza i Gary'ego Cahilla, Obiang nieumyślnie rzucił piłkę w strefę zagrożenia, a Reid stracił Costę, który oddał piłkę. Po kolejnej ucieczce prowadzonej ponownie przez Kante i Hazarda, Costa odwrócił się w polu karnym i strzelił z bliskiej odległości.

Chelsea usiadła z powrotem

Poza tym momentem Chelsea rzadko atakowała po drugiej bramce, chociaż Fabregas miał spekulatywne późne próby po zwolnieniu z zastępcy Williana. Inni przybyli Kurt Zouma i Nemanja Matic zastąpili trzech najszybszych graczy zespołu – Mosesa, Pedro i Hazard. Wyjścia tria wydawały się zaskakujące, biorąc pod uwagę, że wiele lepszych momentów Chelsea powstało dzięki ucieczkom. Nogi West Hamu zmęczyły się na późniejszych etapach kilkoma błędnymi podaniami – to mogło być dalej wykorzystywane.

Słaby produkt końcowy West Ham

Fakt, że Młoty nie zdobyły bramki w późniejszych etapach, był w dużej mierze spowodowany dobrą obroną pola karnego przez środkowych obrońców Chelsea, w tym władczego Cahilla. Jednakże, kiedy Młoty zajęły dobre pozycje, ich dostawy i strzały z strzelnicy były kiepskiej jakości. Ich najlepsze wysiłki miały miejsce, gdy strzał Feghouliego został zablokowany na linii przez Mosesa w 61. minucie, zanim Fonte skierował piłkę do bramki chwilę później. następnie Lanzini strzelił gola pocieszenia w doliczonym czasie gry.

Co to znaczy

West Ham potrzebował dobrego wyniku – jeśli nie aż tak bardzo dla oczywistości, bezpośredni cel jako przyczyny polityczne. Przenoszenie stadionów było zrozumiałe dla kibiców, więc musieli wygrać takie derby Londynu, jak ten, aby podnieść atmosferę wokół klubu. Zamiast tego Młoty zawiodły uchybienia w defensywie i brak jakości w ostatniej trzeciej części.

Są elementy gry Chelsea, które Antonio Conte będzie chciał poprawić – mogli być szybsi do piłki na początku i zaoferować więcej w przerwie w drugiej połowie. Jednak w całym tym niedoskonałym wyświetlaczu zawsze mogliśmy zobaczyć zespół, który mocno się bronił i pracował niestrudzenie dla siebie nawzajem. To na tych cechach Chelsea buduje swój marsz do mety.