West Ham 1-2 Oceny piłkarzy Chelsea:nowa drużyna Cesc?

Gole Edena Hazarda i Diego Costy pomogły Chelsea zdobyć dziesięć punktów przewagi na szczycie Premier League po wygranym 2:1 z West Hamem – ale jak wypadli zawodnicy obu drużyn?

West Ham United

Darren Randolph – dobrze obronił przed Pedro i Costą, ale być może nie powinien był atakować swojego gola w otwierającym. 4

Cheikhou Kouyaté – dobrze wcześnie posuwał się naprzód, ale czasami próbował zbyt mocno. Wyglądał niezdarnie w defensywie i zostawiał miejsce dla Hazarda. 3
Jose Fonte – dla gracza z jego doświadczeniem, jego pozycja była zaskakująco naiwna. Zwolnione miejsce dla Hazarda do wykorzystania od czasu do czasu. Skierował się szeroko od pierwszego dośrodkowania Reida. 3
Winston Reid – wygrał swoje bitwy wcześnie, ale przegrał Costa, człowiek, którego oznaczał, dla drugiego gola. 4
Aaron Cresswell – walczył przez 90 minut pomimo pozornego pukania po zablokowaniu strzału Mosesa, którego w dużej mierze milczał. Jeden lub dwa dobre krzyże z głębin. 7

Mark Noble – zbyt często popychany do przodu, gdy brakuje mu tempa, aby nadrobić zaległości. Jego nogi zniknęły pod koniec. 2
Pedro Obiang – walczył dobrze na początku i był jednym z bardziej konkurencyjnych wykonawców West Ham. Mógł zrobić lepiej z Kouyate obok niego. 7

Sofiane Feghouli – skoczna w łatach i zmusiła Mosesa do bloku drugiej połowy. Nieprzekonujące, gdy poproszono o zdanie, zbyt wiele boków lub niepotrzebnych piłek. 3
Manuel Lanzini – musi tworzyć więcej. Odmówił miejsca w centralnych obszarach i nie dostał się do gry, dopóki nie sprytnie skończył w doliczonym czasie. 5
Robert Snodgrass – wyglądał jasno w pierwszych 25 minutach i dostał wolne miejsce po lewej stronie. Po tym jego wpływ osłabł – kiedy biegł po piłkę, wyglądało to jak harówka. 4

Andy Carroll – nie mógł zmierzyć czasu swoich skoków, gdy Chelsea była na szczycie i była dobrze prowadzona przez środkowych obrońców. 2

Andre Ayew (lat 64) – wyglądał żywo i ustawił bramkę pocieszenia Lanziniego. 7
Sam Byram (na 64. roku) – jeden lub dwóch dobrych napastników biegnie w prawo. 6
Edimilson Fernandes (na 77)

Chelsea

Thibaut Courtois – chwała za sposób, w jaki Chelsea broniła się, że nie poproszono go o obronę, obnażając bramkę Lanziniego w doliczonym czasie. 4

Cesar Azpilicueta – solidny występ, pomimo kilku roztrzęsionych momentów późno, kiedy przeniósł się do bocznego obrońcy. 7
David Luiz – znakomity w powietrzu i zagrał jedno lub dwa sprytne podania nad górą. 9
Gary Cahill – często ten, który wyszedł z obrony i przesunął się na przeciwną połowę, ustalenie pewnych okresów efektywnego utrzymania piłki. 9

Victor Moses – w pierwszej połowie miał problemy z wejściem za Cresswellem, ale wykonał kilka ważnych blokad i prześwitów na drugim końcu. 6
Cesc Fàbregas – dobra praca kryjąca podczas trudnego wczesnego okresu Chelsea. Jeden lub dwa sprytne faule sugerują, że poprawia się w defensywie. 7
N'Golo Kanté – nie zaatakował piłki wystarczająco wcześnie na wczesnych etapach, ale stale zyskiwał na wpływach i rozpoczął kilka ucieczek. 7
Marcos Alonso – poradził sobie z Feghouli z rozsądnym komfortem, bez produkowania zbyt wiele w atakującym sensie. 5

Pedro – dobry ruch w pierwszej połowie. Chelsea straciła trochę impetu do kontrataku, kiedy wyszedł. 7
Diego Costa – spokojna pierwsza połowa. Nie nacisnął piłki wystarczająco wcześnie w ciągu pierwszych 25 minut i czasami był odizolowany, ale strzelił drugi tuż po przerwie. 5
Eden Hazard – najlepszy ofensywny zawodnik Chelsea w pierwszej połowie i dobrze strzelił swojego gola. Mogło być bardziej wojownicze bez piłki. 7

Nemanja Matic (na 65) – dodał więcej mocy niż Pedro, ale oczywiście nie tak dużo tempa. 4
Willian (na 75) – czasami wciskał się w przeciwną połowę i odłożył piłkę za późny wysiłek Fabregasa. 5
Kurt Zouma (lat 76) – trochę źle postąpił w roli, którą otrzymał, ale Chelsea tęskniła za Mojżeszem, kiedy wyszedł. 4