Oceny piłkarzy Chelsea 1:0 Man United:Courtois zachował przereklamowane

Kante świętuje zwycięzcę – sportinglife.com

Zwolnienie Andera Herrery w pierwszej połowie i gol N’Golo Kante w drugiej połowie sprawiły, że Chelsea awansowała do półfinału Pucharu Anglii po wygranej 1:0 z Manchesterem United – ale jak wypadli gracze obu drużyn?

Chelsea

Thibaut Courtois – jego jedyną obroną był Rashford, za co przyznano mu zbyt duże uznanie. Stał się wielki jeden na jednego, ale gdyby nie uratował strzału, uderzył bardzo w jego pobliżu, zadano by pytania. 5

Cesar Azpilicueta – brakowało mu opanowania w pierwszej połowie i nie udało się wbić piłki do Mosesa. Rzadko testowany w sensie defensywnym. 6
David Luiz – oddał piłkę za drugą połowę szansy Rashforda jeden na jednego, ale poza tym dowodził na środku obrońcy. 7
Gary Cahill – jeden lub dwa błędy, gdy został zamknięty przez Rashforda w pierwszej połowie i mógł lepiej bronić swojej szansy na drugą połowę szansy młodzieńca. 5

Victor Moses – cichy w sensie atakującym, czasami wykluczony z gry przez Younga. Nigdy nie pozwól jednak skrzydłowemu dostać się z tyłu, a cierpliwe sondowanie Chelsea nie wymagało zwykłych ataków Mosesa. 6
N’Golo Kante – zwieńczony typowo wytrwałym pokazem nie tak typowym zwycięzcą drugiej połowy – słodkim, umieszczony wysiłek z zasięgu. 8
Nemanja Matic – jego mieszany występ w pierwszej połowie dał wagę do przekonania, że ​​Fabregas miał pecha, że ​​został zrzucony. Ciągle strzelał z wątpliwych obszarów. 5
Marcos Alonso – nie posuwał się za bardzo do przodu i został zatrzymany przez bardziej atletyczną Walencję. 4

Willian – nie zapewnił tempa Pedro w pierwszej połowie, ale ożył po przerwie i jego migawka wymusiła dobrą interwencję De Gea. 7
Diego Costa – odizolowany przez większą część pierwszej połowy. Nie mogłem skontaktować się z centrum Williana i skierowałem się z bliskiego rogu słupka. 6
Eden Hazard – największe zagrożenie Chelsea, prowadzenie zespołu do przodu czasami w pierwszej połowie. Drew faulował, w tym czerwoną kartkę Herrery, i samodzielnie tworzył luki. 8

Cesc Fabregas (na 81)
Kurt Zouma (na 89)
Michy Batshuayi (na 90+4)

Manchester United

David De Gea – kilka kluczowych obrońców Hazarda i Cahilla w pierwszej połowie, potem był jeszcze bardziej zajęty po przerwie. 8

Phil Jones – dużo wyzwań na Hazardze, ale w drugiej połowie wykonał dobrą obronę w ostatniej chwili. 6
Chris Smalling – oddał piłkę Hazardowi w niebezpiecznym miejscu w 15. minucie, ale po tym, wykonał kilka kluczowych bloków. 7
Marcos Rojo – szczęście, że nie został zarezerwowany, ale jego defensywna agresja w dużej mierze przyczyniła się do tego, że Czerwone Diabły nie zostały dalej w tyle. 8
Matteo Darmian – solidna pierwsza połowa i skutecznie obroniła przed jedną ucieczką Chelsea w drugiej połowie. 6

Antonio Valencia – przez cały czas wykazał się świetnym atletyzmem, w tym jeden niszczący płuca bieg na 40 jardów, aby usunąć przeciwny dośrodkowanie. Dotyk ograniczony od strony technicznej. 5
Ander Herrera – oddał zbyt wiele głupich fauli, co ostatecznie kosztowało jego i zespół. 2
Paul Pogba – jedna doskonała piłka przestrzelona dla Rashforda była jego jedyną dobrą chwilą. Nie wykazywał wystarczającej jakości posiadania, aby zrekompensować brak świadomości obronnej, co czyniło go nieodpowiednim do dwuosobowego pomocnika. 3
Ashley Young – mimo gry na lewej, zawsze wychodził na prawą nogę. Ciężko pracował, ale był marnotrawstwem stałych fragmentów i zmęczony w późniejszych etapach. 4

Henrikh Mkhitaryan – ciężko pracował, a jego wycofanie w 35. minucie podyktowane było okolicznościami, a nie wydajność. 6
Marcus Rashford – naciskał w odpowiednich momentach i powodował problemy z tempem. Jednakże, jego ostateczny szlif umknął mu, gdy jeden na jednego w drugiej połowie. 5

Marouane Fellaini (37) – wyglądał na nastrojonego defensywnie i bezproblemowo wykonywał jego polecenia. Nie powszechnie oceniane przez jednego można zobaczyć, dlaczego Mourinho jest fanem. 7