Birmingham City 1:0 Leeds United Oceny piłkarzy:bezinteresowny Maghoma

Efekt Che – bbc.co.uk

Birmingham City dało odważny występ w sobotnie popołudnie, kiedy gol Che Adamsa w pierwszej połowie dał im zwycięstwo 1:0, co zadało cios nadziejom Leeds United na automatyczny awans. Oto nasze oceny graczy z gry.

Miasto Birmingham

Lee Camp – bramkarz w pierwszej połowie miał spory dystans przy rzutach wolnych i od bramki, więc nawet jeśli nie zawsze znajdowali zamierzony cel Jutkiewicza, obszar, w którym znajdowała się piłka, pozwolił Bluesowi zastosować nacisk wysoko w górę. Mógł być bardziej władczy przy jednej lub dwóch okazjach i być może trochę szczęśliwie, że Bamford nie wziął swojego wielkiego, szansa z bliskiej odległości w pierwszej połowie. 6

Maxime Colin – Francuz dobrze walczył wtedy na prawym obronie w pierwszej połowie, kiedy Kieftenbeld doznał kontuzji w 57. minucie, znakomicie dostosował się do swojej trzeciej pozycji w kampanii – środkowego pomocnika. Zawsze miał dobrą piłkę i być może ten aspekt jego umiejętności ułatwiał przejście. 8
Harlee Dean – środkowy obrońca nie miał najłatwiejszej kampanii, ale tutaj był bardzo z powrotem do swojej najlepszej wydajności z nie nonsensownym występem. Dean był agresywny w powietrzu i chciał poprowadzić piłkę do przodu z kilkoma ozdobnikami. 9
Michael Morrison – raz lub dwa razy w pierwszej połowie Morrison, złapany wysoko na boisku z ustalonych fragmentów, wiedział, że nie zdąży wrócić na pozycję na czas, aby obronić potencjalny kontratak, i rozpoczął prasę na trzecim miejscu przeciwnika. To było bardzo odważne, biorąc pod uwagę jego opadające nogi, ale środkowy obrońca dobrze obronił swoje pole karne w drugiej połowie, gdy jego zdolności przywódcze przebiły się. 8
Kristian Pedersen – wypędzony Duńczyk nie był w stanie wysunąć się tutaj tak bardzo, jak mógł, ze względu na charakter spektaklu, ale był to bardzo zaangażowany pokaz Pedersena, którzy stawiają poważne wyzwania. 7

Maikel Kieftenbeld – holenderski niszczyciel jest zwykle bardzo silny w wyzwaniu, ale może ten występ w pierwszej połowie był trochę bardziej o inteligentnym naciskaniu, zamiast agresywnie i dobrze utrzymywać kształt, gdy jest to konieczne. Energia Kieftenbelda oczywiście tam była, przed kontuzją w 57. minucie, kiedy zderzył się z przeciwnikiem po przeprowadzeniu kontrataku. 7
Gary Gardner – wypożyczony Aston Villa był w pierwszej połowie bardzo obecny i starał się wykazać opanowanie tam, gdzie to możliwe, ale został zmuszony do przerwy w przerwie z powodu kontuzji. 6

Conor Mahoney – wypożyczony z Bournemouth prawdopodobnie byłby lepszy w atakującym systemie, ponieważ ma szybkie stopy w ciasnych miejscach. Mając to na uwadze, pomimo, Mahoney nadal miał pozytywny wpływ na grę, patrząc jasno w prawo w pierwszej połowie i prowadząc dziwny kontratak w drugiej. Winny jedno- lub dwukrotnego wyłączenia się, by pozwolić Alioskiemu dostać się w niebezpieczny obszar. 6
Jacques Maghoma – poprowadził kontratak, który doprowadził do otwarcia Adamsa i wykonał świetną robotę bez piłki. Granie na szeroką stronę w 4-2-2-2 – zwłaszcza przeciwko drużynie takiej jak Leeds – jest bardzo wymagającym zadaniem, ponieważ wiąże się z pomaganiem w prasie dwójki z przodu, ale także pomagając Pedersenowi w defensywie i Maghomie doskonale zrównoważyć te obowiązki, nawet jeśli jego ostatnia piłka nie zawsze była na miejscu. 8

Lukas Jutkiewicz – wysoki napastnik nie wygrał wszystkich pojedynków powietrznych, które mu się przytrafiły – po części dlatego, że wiele z nich rozgrywano z defensywnej trzeciej pozycji – ale fakt, że konsekwentnie rzucał wyzwania swoim przeciwnikom, sprawiał, że nie byli w stanie odejść przekonująco i że pozwolił Bluesowi zastosować prasę. Być może Jutkiewicz miał bardziej uderzające gry jako indywidualny napastnik, ale ta praca dla zespołu była równie potrzebna. 7
Che Adams – napastnik obrócił się, by strzelić w dal, lewy dolny róg w stylu znaku towarowego, aby umieścić bluesa na czele. Adams zasłużył na swój cel, także, ponieważ jego niestrudzony nacisk i chęć wskoczenia na kino swojego partnera w strajku – nawet jeśli nie jest faworytem do piłki – nadają ton temu zaciekłemu występowi zespołu. Ciszej w drugiej połowie, kiedy miał mniej okazji, aby wyczuć piłkę w drugiej połowie – chociaż został odrzucony jeden na jednego przez Casillę. 8

David Davis (45) – niezwykle stonowany występ pomocnika w West Brom wywołał pytania o jego kondycję po kontuzji, ale Davis odpowiedział na te wątpliwości z pewnością w ciągu tych 45 minut, jak pokazał wielką wytrwałość po zastąpieniu Gardnera w przerwie. 7
Wes Harding (57) – naturalnie dla absolwenta akademii, Harding miał ostatnio lekki spadek formy, ale wniósł tutaj ogromny wkład. Wyprodukował rodzaj bezsensownych zezwoleń, które były wymagane w danych okolicznościach, i poszedł na jeden lub dwa potężne przejazdy po prawej stronie, aby zmniejszyć presję na kolegów z drużyny. 7
Jota (76) – iskrzący się Hiszpan zwykle potrzebuje biegaczy wokół siebie, aby zmaksymalizować swoje zdolności twórcze i, z 14 minutami normalnego czasu na zmierzenie się z jedną z najlepszych drużyn w dywizji, prawdopodobnie nie był to okres, w którym Blues mógł grać na mocnych stronach Joty. 5

Leeds United

Kiko Casilla – powracający z bana na jeden mecz, Casilla jest wyraźnie odważnym bramkarzem, który nie boi się zejść z linii, tak jak zrobił to, by odmówić Adamsowi jeden na jednego – przystanek, który może okazać się ważniejszy, niż się teraz wydaje, jeśli automatyczny wyścig o awans sprowadza się do różnicy bramek. Nie można za bardzo winić za cel, co miało bardzo duży wpływ na jakość strajku. 6

Luke Ayling – Struktura obronna Birmingham zwabiła pomocników Leeds dalej od Ayling, co ograniczało jego możliwości. Były człowiek Bristol City nie ma tempa, by bezpośrednio zaatakować flankę, więc kiedy został wypuszczony jako człowiek w kosmosie, jego możliwości były bardzo ograniczone. Mimo że, prawy obrońca wykonał głębokie uderzenie, które doprowadziło do największej szansy Leeds na grę dla Bamford w pierwszej połowie – pod pewnymi względami jest prawie imponujące, że może grać w konkursie, który nie jest dostosowany do jego cech i nadal jest tego rodzaju jednorazowego wkładu. 5
Liam Cooper – przyzwoity występ. Cooper był zazwyczaj zaangażowany i robił wszystko, co mógł, aby powstrzymać Adamsa przed oddaniem strzału, kiedy odpowiedzialność prawdopodobnie spoczywała bardziej na środku pola. Nie można było za bardzo winić porażki. 7
Pontus Jansson – w pierwszej połowie miał miejsce jeden lub dwa przypadki, w których Maghoma wszedł prawą stroną i Jansson został zmuszony do ucieczki do kanału, być może nietypowo dla obrońcy, często kojarzonego z zapewnieniem opanowania i kontroli. W pewnych przypadkach, to była prawdopodobnie pierwsza delikatna wskazówka, że ​​Leeds nie pracowało na optymalnym poziomie. 6
Ezgjan Alioski – ironicznie, Leeds przydałoby się obrońcom posiadającym zdolność Ayling do gry kombinowanej w ciasnych miejscach po lewej stronie, gdzie przestrzeń była bardziej skondensowana. Na równi, mogliby zrobić z obrońcą posiadającym zdolność Alioskiego do bezpośrednich biegów po prawej stronie, gdzie byłoby więcej miejsca. Tak jak było, Macedończyk walczył o możliwości wybicia się w kosmos, jak to robił tak często od czasu początkowej kontuzji Barry'ego Douglasa. 5

Kalvin Phillips – trzymający pomocnik większość tego meczu spędził w obronie Leeds, jak Marcelo Bielsa szukał trójki do walki z dwoma napastnikami. Chociaż logika tego była słuszna, oznaczało to również, że Phillips nie był wystarczająco wysoko na boisku, aby wpłynąć na grę swoimi silnymi wyzwaniami. Oznaczało to również, że Leeds zostały podzielone odpowiednio na trzyosobowe i siedmioosobowe jednostki obronne i atakujące. bez odtwarzacza łączącego z wizją przełączania gry. 5

Pablo Hernandez – dopiero w drugiej połowie, kiedy linia obronna Birmingham opadła, że Hernandez był w stanie znaleźć jakiekolwiek miejsce w obszarach, w których zwykle się rozwija. Hiszpan specjalizuje się w wybieraniu biegaczy z tyłu, ale tutaj było być może zbyt wielu graczy, którzy nie mieli szans na piłkę, a tym samym mieli szansę na jakość, przepowiadanie piłki było ograniczone. 5
Mateusz Klich – oprócz jednej lub dwóch dobrych passi wychodzi na szerokie tereny, Polak w pierwszej połowie zachowywał się spokojnie i dopiero w drugiej udało mu się przeprowadzić którykolwiek z poszukiwań w głąb kanałów, które zazwyczaj lubi. Nawet wtedy, brakowało mu produktywności, by cokolwiek z nich zrobić. 4
Tyler Roberts – raz lub dwa razy na początku, widzieliśmy przebłyski dowodów, że może połączyć się z Bamfordem i wyskoczyć na pozycji strzeleckiej, co ma instynkt do robienia jako napastnik z zawodu, mimo że stacjonuje na papierze jako pomocnik. Spojrzałem wśród jaśniejszych graczy Leeds i wykonałem kilka przyzwoitych biegów na prawy kanał w drugiej połowie, z elementami tempa i mocy, aby pomóc temu zagrożeniu. 7
Jack Harrison – wypożyczający Manchester City w pierwszej połowie był anonimowy, częściowo dlatego, że Birmingham odmówił miejsca po swojej stronie boiska i borykają się z podobnym problemem jak Alioski, nie był w stanie rozprostować nóg tak, jak chce i lubi. Zdjęty w przerwie – choć jak na ironię po lewej stronie było więcej miejsca w drugiej połowie, kiedy zrobił, miał okazję pokazać więcej tego, co potrafi. 4

Patrick Bamford – były frontman Middlesbrough, wykazał się jakością ruchu, aby otrzymać dwie najlepsze szanse Leeds w grze. Wymknął się uwadze Morrisona w ciągu 28 minut, aby złapać dobrze wywalczony krzyż Ayling, ale:z otwartą bramką, mógł znaleźć stolarkę tylko z bliskiej odległości; kosztowna sytuacja, w której prawie nie można przegapić wydarzeń w ciągu następnych 60 sekund. Na początku drugiej połowy stworzył kolejny prawie post otwarcie od Stuarta Dallasa, ale dobra obrona przeciwnika sprawiła, że ​​piłka została sforsowana szeroko. 6

Stuart Dallas (45) – były skrzydłowy z Brentford spisywał się dobrze z ławki, a czasami łączył się z Robertsem i Aylingiem w miarę rozsądnie prawą stroną, dośrodkowanie bliskiego słupka, które doprowadziło do szansy Bamforda – najlepszego, jakie miało Leeds po przerwie. 7
Kemar Roofe (70 l.) – były napastnik Oxfordu, zgodnie z oczekiwaniami, bezinteresownie prowadził kanały, ale kiedy to zrobił, w pudełku nie było nikogo. Marcelo Bielsa mógł sparować go z Bamfordem na końcowe etapy, zamiast zastępować podobne, ponieważ to nie było tak, że Birmingham zostawiało zbyt wielu ludzi na tym etapie. 6
Jack Clarke (lat 70) – absolwent akademii został odkryty jako prawdziwy klejnot w tym semestrze, ale ponieważ jest bezpośrednim biegaczem, najlepiej wygląda, gdy jest rozstawiony po prawej stronie. Zamiast, Clarke był tutaj po lewej i starał się zapewnić taką szerokość, jakiej potrzebowali Biali. 5