Cheltenham Town 1-0 Port Vale Oceny gracza:Raglan robi wrażenie

Luke Varney świętuje zwycięzcę pierwszej połowy – ctfc.com

Bramka Luke'a Varneya w pierwszej połowie okazała się wystarczająca, aby Cheltenham Town zdobyło kolejne sześć punktów spadkowych na stadionie Jonny-Rocks, pokonując walczące Port Vale 1-0. Oto nasze oceny graczy z gry.

Miasto Cheltenham

Scott Flinders – zastawiony od dawna stoper zrobił jeden przyzwoity przystanek, pierwsza połowa obroniła przed jazdą Whitfielda, chociaż jego dystrybucja pozostawiała wiele do życzenia. Nie spieszył się nad rzutami od bramki w drugiej tercji, być może to zrozumiałe. 6

Charlie Raglan – wypożyczony z Oxfordu jest najlepszy jako prawostronny środkowy obrońca i tutaj widzieliśmy tego dowody; przez całe popołudnie świetnie radził sobie z Tomem Pope'em i grał kilka dokładnych piłek ukośnych, jak również chęć przeniesienia piłki do przodu na przeciwną połowę, gdy nadejdzie odpowiednia chwila. 9
Ben Tozer – pomimo bycia pomocnikiem z zawodu, Tozer znakomicie przystosował się do gry na środku tylnej trójki i dał tu kolejny solidny występ, stwarzając zagrożenie przy długich rzutach. Odprowadzane piłki ze względnym komfortem. 7
William Boyle – powrót byłego środkowego obrońcy Huddersfield po kontuzji był ogromnym wsparciem dla Robins i widzieliśmy tutaj, dlaczego; zdominował Whitfielda w kluczowych obszarach. 7

Ryan Broom – obrońca był powiązany ze styczniowym przejściem do Burtona i być może jego forma od tego czasu lekko ucierpiała, ale tutaj pokazał, że potrafi zapewnić tempo i szerokość, ustawiając dwie wczesne szanse dla Varneya i wyglądając żywo, by zająć uwagę Montano na długie okresy. Musiał bardziej dokopać się w drugiej połowie, ale zrobił to równie skutecznie, nawet jeśli jedno wyzwanie na Montano tuż po godzinie mogło być silniejsze niż powinno, łagodząc presję na obronę, jadąc po bokach. 7
Conor Thomas – energiczny pomocnik ostatnio pokazał swoją wszechstronność, ale bardziej odpowiada mu granie centralnie niż jako skrzydłowy obrońca. Thomas miał tendencję do pozostawania z tyłu, gdy Dawson naciskał, pomoc w utrzymaniu struktury pomocy oraz, gdy Robins byli pod presją w końcowych etapach, wykazał się dobrym opanowaniem w ciasnych obszarach, co pomogło im utrzymać posiadanie piłki. 7
Kevin Dawson – jako szeryf z zawodu, Dawson dobrze przystosował się do głównej roli; po pokazie zawodnika meczu we wtorek, poparł pierwszą trójkę w prasie i nie dał opozycji ani chwili spokoju. Ruszył do przodu, aby w drugiej połowie wywołać jedną lub dwie ucieczki, także. 8
Chris Hussey – były człowiek Bury'ego niedawno zmienił rolę skrzydłowego obrońcy na lewą trójkę, ale:zajmowanie poprzedniej pozycji ostatnim razem, był w stanie posuwać się bardziej do przodu i wymachiwać dośrodkowaniami. Chociaż nie wszystkie były doskonałej jakości, asystował bramce Varneya w pierwszej połowie i po przerwie wrzucił jedno lub dwa kuszące dośrodkowania, w tym rzut wolny, który napastnik powinien wrócić do domu. 8

Jacob Maddox – wypożyczony Chelsea zbierał luki, które pozwalały mu zdobywać drugie piłki i grać podania z tyłu, ładnie łącząca grę momentami w pierwszej połowie, aczkolwiek strzelając z bliskiej odległości na krótko przed otwieraczem Varneya. Nie tak silny w drugiej połowie, kiedy miał mniej okazji do przyjęcia piłki na nogi, więc nic dziwnego, że wystartował na 78 minut. 6
Billy Waters – wycofany napastnik, z powrotem w Cheltenham na drugie zaklęcie, dobrze radził sobie z klubem, do którego był bliski dołączenia na początku kampanii; naciskał bezlitośnie. Chociaż Waters nie miał takiej fizycznej obecności, by zajmować środkowych obrońców z długich piłek, miał jakość i inteligencję, aby skutecznie łączyć grę między liniami. Fakt, że lubił piłkę do stóp, Jednakże, oznaczało, że życie było dla niego trudniejsze w drugiej połowie, kiedy praca polegała bardziej na pozostawaniu w tyle w bardziej bezpośrednim sensie; nadal, jego tempo pracy nigdy nie spadło, więc trudno było mu odmówić oficjalnej nagrody za zawodnika meczu. 7

Luke Varney – 36-latek, zaskakująco mobilny, naciskał energicznie w pierwszej połowie, zanim połączył się z takimi jak Maddox i Waters. Chociaż zdobył swojego 10. gola w sezonie, strzelanie do domu po cięciu Husseya, poczuje, że powinien był dodać do tego samotnego celu; dwa wczesne nagłówki zostały uratowane przez Browna, zanim napastnik wystrzelił z bliskiej odległości po rzucie wolnym Husseya na początku drugiego okresu. Lekko zmęczona w drugiej tercji i ucierpiała napór Cheltenhama od frontu, z napastnikiem wręczył owację na stojąco podczas startu w 84. minucie. 7

Chris Clements (z 78) – pomocnik zastąpił Maddoxa, aby spróbować wzmocnić pomoc. Czy to dobrze. 6

Tyrone Barnett (lat 84) – napastnik został ciepło przyjęty po powrocie z kontuzji i pełnił rolę centralnego punktu, umożliwiając im bycie długimi w końcowych etapach. 6

Jordan Tillson (z 88) – ponownie wpasowujący się pomocnik zastąpił Watersa w końcowych etapach, aby centralnie zwiększyć bezpieczeństwo. 6

Port Vale

Scott Brown – bramkarz, który spędził dwa przyjemne okresy w Cheltenham, spotkał się z pozytywnym przyjęciem po powrocie. Dwukrotnie zaprzeczył Varneyowi w ciągu pierwszych 10 minut, ale nie mógł zdobyć więcej niż ręki na wysiłek napastnika dla jego bramki. 7

James Gibbons – prawy obrońca grał dobrze w ostatnich tygodniach, ale tutaj nie posuwał się do przodu z takim zamiarem w ostatnich tygodniach; gotowość, którą często widzimy u niego, by iść naprzód, nie była tak bardzo widoczna, przynajmniej nie w pierwszej połowie. Szukał Pope'a z jego przekątnymi. które były mieszanej jakości. 5
Leon Legge – doświadczony środkowy obrońca, który awansował z tego poziomu z Gillingham w latach 2012-13, wyglądał dominująco w powietrzu, chociaż wyraźnie nie jest najszybszy. Prawdopodobnie stanowił największe zagrożenie w polu karnym przeciwników w drugiej połowie spośród wszystkich graczy Vale na boisku. 7
Nathan Smith – środkowy obrońca ustawił wystarczająco stabilny wyświetlacz, ale może nie stanowił aż takiego zagrożenia w polu przeciwnika jak Legge. 6
Adam Crookes – pożyczkobiorca Nottingham Forest walczył z miotłą, gdy był odizolowany od szerokiego człowieka, częściowo dlatego, że jest środkowym obrońcą i dlatego jest bardziej prawdopodobne, że da swojemu przeciwnikowi więcej miejsca. W drugiej połowie, przeszedł jeden lub dwa dobre przejazdy przez linie, ale nie mógł wybrać odpowiedniej piłki do meczu. 6

David Worrall – skrzydłowy został nagrodzony za dobry występ z ławki w meczu z Tranmere, gdzie po raz pierwszy wystartował tutaj pod wodzą Askeya. Zajęty we wczesnych stadiach, nie dający całkiem dobrej jakości krzyżówek, następnie odwrócił do domu niskie dośrodkowanie Montano, ale bramka w pierwszej połowie została wykluczona jako spalony. Na początku drugiego okresu był na łokciu odbierającym i nie spieszył się, by ożyć. 5
Manny Oyeleke – były pomocnik Aldershot, wrócił po kontuzji i być może pokazał to w jego występie. System 4-4-2 nie dawał mu wiele swobody w przepychaniu się na przeciwną połowę z zachowaniem, które często lubi, ale jeden lub dwa techniczne aspekty jego występu również poszły na marne. To było zrozumiałe, dlatego, że został usunięty z nieco ponad jedną czwartą starcia do gry. 4
Anthony Kay – trzymający pomocnik był zdyscyplinowany pozycyjnie, ale nie oferował zbyt dużej mobilności ani jakości w posiadaniu. Wybrałem jedną dobrą piłkę ukośną w końcowych etapach, ale to był jedyny pozytywny punkt w skądinąd ograniczonej wydajności weterana. 5
Cristian Montano – skrzydłowy zrobił wrażenie po wejściu z ławki rezerwowych w meczu z Tranmere i został nagrodzony startem tutaj; chociaż Montano cieszył się jedną lub dwiema jasnymi chwilami, mianowicie gol Worralla, który został wykluczony z gry na spalonym, starał się dostać do konkursu jako dość drobny gracz. Znalazł się na celowniku jednego lub dwóch silnych wyzwań, także, być może dlatego został usunięty w 73 minuty. 6

Tom Pope – mężczyzna na celowniku wyglądał na lekko obciążonego odpowiedzialnością za bycie tak kluczowym elementem długiej gry Vale’a – i łatwo można czasem zapomnieć, że pomimo swojego wzrostu, ma też rozsądne czucie, gdy piłka jest na pokładzie. 4
Ben Whitfield – drobny napastnik miał najlepszy występ Vale'a w pierwszej połowie, kłujące dłonie Flindersa przy długiej jeździe na 15 minut, ale poza tym starał się dostać do konkursu. Ponieważ jest bardzo małym wykonawcą, jego wpływ zależał prawie całkowicie od tego, czy Pope wygra tę pierwszą piłkę. Miałem rzut wolny zablokowany przez ścianę tuż przed godziną. 5

Tom Conlon (z 67) – energiczny pomocnik został sprowadzony na miejsce kontuzjowanego Oyeleke i znalazł celność w rzutach wolnych, zdobywając pochwały, gdy menedżer John Askey został o niego zapytany po meczu. 7

Ricky Miller (na 73) – indywidualistyczny napastnik został sprowadzony do związania się z Pope w końcowych etapach, ale znalazł się przykuty do butów po lewej stronie. 5