Man United 4-1 Oceny piłkarzy Burton:Magic Mata

Rashford dobrze przyjął swoje cele – sportsmole.co.uk

Marcus Rashford strzelił dwie bramki, gdy Manchester United dotarł do ostatniej szesnastki Pucharu EFL, wygrywając 4:1 z Burtonem Albionem. Jesse Lingard i Anthony Martial ukończyli trasę, aby wysłać Browarów, który spóźnił się na pocieszenie przez Lloyda Dyera. Oto pięć głównych punktów dyskusji z meczu.

Manchester United

Sergio Romero – nie zdołał złapać rzutu wolnego Palmera, ale postarał się powstrzymać Masona przed złamaniem go. Przez cały wieczór trafiły tylko dwa celne strzały. 5

Matteo Darmian – starał się wcześnie zlikwidować Akinsa, podejrzany o cel i nie zapewnił wiele na przyszłość. Valencia nie będzie się bać o swoje miejsce. 4
Chris Smalling – nie był pod dużą presją, ale wykonał kilka dobrych defensywnych nagłówków. 6
Victor Lindelof – został pokonany przez Varneya dla szansy Masona, zagrał źle ocenione podanie do Carricka, które doprowadziło do strzału Burtona i nie obronił swojej bramki z wystarczającą agresją, by ich pocieszyć. Istniały widoczne luki w zabezpieczeniach, które można było wydobyć na światło dzienne w bardziej testowej grze. 3
Daley Blind – pomimo braku tempa dobrze wspierał ataki kilkoma inteligentnymi biegami do przodu. Chętny do wkroczenia do środka, kiedy przestrzeń dyktuje, że powinien. 8

Michael Carrick – wcześnie uratował linię obrony, wycinając kilka dośrodkowań. Kontrolująca obecność przez cały czas. 9
Ander Herrera – miał zarówno licencję, jak i fizyczne możliwości, by się pchać. Ukradłem piłkę kilka razy, aby w pierwszej połowie przygotować biegi na płuca, ale w drugim trzymał je krótko. 7

Jesse Lingard – nie do końca na tym samym poziomie technicznym co Mata, ale wykonuje dużo bezinteresownej pracy, która tworzy przestrzeń dla innych graczy. 8
Juan Mata – rozkosz do oglądania. Kilka cudownych sztuczek i trzasków, dobrze wyważony przez piłki do atakujących speedsterów i pechowego, że sam nie dostał się do protokołu. Gdyby nie zdjęto go w przerwie, United mogło prawie podwoić swój ostateczny wynik. 10
Anthony Martial – stwarzał zagrożenie przez cały wieczór, wbiegając za nim. Z pewnością strzelił gola i innego dnia mógł mieć hat-tricka. 8

Marcus Rashford – pewny finisz pierwszego gola i równie imponujący strzał z dalszej gry na drugiego. Zazwyczaj pokonywał obronę Burtona dla tempa i robił wszystko, co mógł, aby utrzymać Lukaku na palcach. 9

Luke Shaw (na 45) – dość przyzwoita praca defensywna, ale biorąc pod uwagę, że grał przed innym lewym obrońcą, nie zapewnił efektu „wow”, na który można by liczyć. 5
Scott McTominay (lat 64) – nie zapewnił takiej motywacji, jakiej oczekuje się od absolwenta akademii, zwłaszcza na zaawansowanej pozycji. Jego ruch poza piłką sugerował, że czułby się bardziej komfortowo z głębszą rolą. 5
Joel Pereira (na 78) był testowany tylko w chwilach śmierci, kiedy nie udało mu się utrzymać krzyża i został ukarany bramką Dyera. Dopadły go nerwy. 3

Burton Albion

Connor Ripley – dokonał wielu sejwów, zwłaszcza w pierwszej połowie. Być może stał się większy dla otwieracza, ale niewiele mógł zrobić z następującymi trzema celami. 5

Tom Flanagan – ilekroć piłka wpadała za nim, dobrze odzyskiwał swoją pozycję, uniemożliwiając strzały z boku. Winny zamknięcia Martiala zbyt wcześnie dla czwartego gola i pozostawienia miejsca w tyle. 6
Ben Turner – koszmarne 45 minut. Ustawione zbyt wąsko dla pierwszego gola, nieumyślnie odbił piłkę na trzecią pozycję i z trudem radził sobie z tempem United. W uczciwości, tak samo zrobiłoby wielu obrońców Premier League. 2
Tom Naylor – kilka dobrych wyzwań i w pewnym momencie, odważnie przeniósł piłkę na przeciwną połowę. Stracił Martiala na pierwszego gola i nie udało mu się sprytnie pod presją Rashforda na czwartego. 3

Matty Lund – jako pomocnik z zawodu nie do końca wyglądał u siebie w obronie, częściowo ze względu na poziom sprzeciwu. Jednak bez winy za każdą bramkę i pojawił się na tylnym słupku na jedną połowę szansy pod koniec pierwszej połowy. 4
Matty Palmer – to otwarcie dla Lund przyszło za pośrednictwem otwartej dostawy od Palmera, którego wczesny rzut wolny w pole karne za sześć jardów spowodował problem dla Romero. Nie był to najbardziej pracowity występ, ale wyglądał na udanego technicznie przeciwko jednemu z najlepszych pomocników w Anglii. 6
Hope Akpan – nie wykazał odwagi wymaganej do powierzonej mu roli. Nieudane zamknięcie Rashforda w drugiej połowie zostało pokonane przez Matę, zanim United trafił w słupek. Słaby wyświetlacz. 2
Jamie Allen – trochę jasnych biegów na początku, ale czasami trochę niezdecydowany w swojej pozycji poza posiadaniem. Oddał strzał niecelny spoza obszaru pola pod koniec pierwszej połowy, ale został usunięty w przerwie. 3
Lloyd Dyer – najbystrzejszy gracz Burtona na wczesnych etapach, powodując problemy po lewej stronie. Zdobył gola pocieszenia i będzie w miarę zadowolony ze swojego indywidualnego występu. 7

Luke Varney – oddał oswojony strzał z rozsądnej pozycji, następnie przewyższył Lindelof, aby stworzyć wczesną szansę Masona, obie w ciągu pierwszych pół godziny. Zmęczony tym. 4
Joe Mason – bezskutecznie próbował odbić Romero reprezentacyjnym otwarciem w 26. minucie, ale poza tym starał się wywrzeć wpływ. Nie najszybszy i aby pokazać swoje umiejętności, potrzebował więcej biegaczy do przodu, niż miał. 3

Stephen Warnock (lat 45) – podparł się z tyłu. Pobity za tempo do czwartego gola, ale to była jedyna rzecz, którą Burton przyznał. 6
Luke Murphy (na 45) – dodał obecność i opanowanie do obrad. 6
Lucas Akins (z 78) – nadał trochę tempa grze Burtona, co było kluczem do późnego gola. 7