Boreham Wood 2-1 AFC Fylde Sześć rzeczy:Andrade błyszczy

Luke Garrard – zimbio.com

W pierwszym w historii meczu play-off Boreham Wood w lidze narodowej doszli do półfinału dzięki wygranej 2-1 z AFC Fylde, dzięki wczesnym bramkom Jamiego Turleya i Bruno Andrade'a. Oto sześć rzeczy z gry.

Strata jednego człowieka…

Większość drużyn, które doznają kontuzji swojego kluczowego napastnika na chwilę przed rozpoczęciem meczu, byłaby zaniepokojona, ale kiedy Michael Folivi przyszedł po Morgan Ferrier, zrobił natychmiastowe wrażenie. Wypożyczony z Watford podniósł kieszenie w lewym kanale, gdzie ani szeroki środkowy obrońca Jordan Tunnicliffe, ani prawy obrońca Andrew Bond nie wykazali chęci do zamknięcia. To nie była niespodzianka, dlatego, gdy praca Folivi pośrednio przyczyniła się do realizacji dwóch pierwszych celów, wygrywając rzut rożny dla otwieracza.

Jakość Andrade

Nerwowa obrona AFC Fylde słabo komunikowała się z narożnika i pomimo przewagi wysokości, Tunnicliffe dał Jamiemu Turleyowi miejsce na powrót do domu jako otwierającego. Chociaż obrońca, Turley wcześnie spędził więcej czasu w loży przeciwników niż w swoim własnym, zahaczenie piłki szeroko o daleki słupek po doskonałym rzucie wolnym Bruno Andrade'a, których ustalone fragmenty były kluczem do najlepszych momentów Boreham Wood w pierwszej połowie. Były człowiek ze Stevenage'a uderzył w poprzeczkę w pierwszej połowie, ale był w trakcie odbierania wysokiej jakości dostawy w 17 minut, wyprzedzając Simona Granta, który skinął głową do lewego krzyża Folivi.

Odpowiedź Granta

Środkowy obrońca zadośćuczynił za nieudany strzał głową, strzelając gola, dzięki czemu Coasters wrócili do gry. Lewisa Montrose'a, rosnące wpływy w środkowej pomocy, wykorzystał słabą ocenę i skinął głową, zanim Grant był najszybszy do odbicia, katalizowanie poprawy ze strony odwiedzających. Zaine Francis-Angol przygwoździł skrzydłowego obrońcę Kane'a Smitha do swojego defensywnego trzeciego z uporczywymi biegami, pozwalając Jonny'emu Smithowi na pokazanie swojej szybkiej pracy nóg, a Jackowi Muldoonowi na sprytne wejście z lewego kanału, w ten sposób na krótko wprowadzając Rowe do gry, z potężnym wysiłkiem napastnika spoza pudła lecącego tylko szeroko.

Odkupienie Lyncha

Przez większość drugiej połowy Boreham Wood skutecznie chronił swoją przewagę, z kolosem Dave'a Stephensa na środku obrońcy. Mogli sprawić, że wszystko będzie wygodniejsze, gdy Jay Lynch sfaulował Andrade w polu karnym w 78. minucie, ale bramkarz Fylde szybko się odkupił, powstrzymując napastnikowy rzut karny. Ten moment mógł zainspirować odwiedzających do późnego wzrostu, ale chociaż wykazali się większą energią, jakość usług do najlepszego strzelca Rowe'a pozostała niewystarczająca.

Szafka Fylde

Chociaż AFC Fylde zasłużył na porażkę, fakt, że po raz pierwszy rywalizowali o miejsce w EFL, jest zasługą przywództwa menedżera Dave'a Challinora i prezesa Davida Haythornthwaite'a. Zadeklarowaną ambicją klubu było dotarcie do EFL do 2022 roku, a zatem znacznie wyprzedzają harmonogram w swoim długoterminowym rozwoju. Choć dzisiejszy wynik był niepowodzeniem, większy obraz pokazuje, że nadchodzą ekscytujące czasy.

Drewno ustanowiło punkt odniesienia

Po pierwszym w tym sezonie awansie do baraży Ligi Narodowej, Zwycięstwo Borehama Wooda tylko wzmacnia poczucie wyraźnego postępu. Strój z Hertfordshire, prowadzony przez dynamicznego młodego menedżera w Luke'u Garrard, wyjazd do Sutton United w niedzielę na półfinały; jeśli potrafią pokazać tyle samo końcowej trzeciej jakości, co w tym meczu, słusznie udają się do Gander Green Lane pełni zaufania.