Burton Albion 5-2 Accrington Stanley Sześć rzeczy:Akins bohater

„Eee… pozdrawiam Lucasa, możesz mnie teraz położyć” https://www.burtonalbionfc.co.uk/ (Źródło:John Potts i Richard Holmes)

Lucas Akins został najlepszym strzelcem wszech czasów EFL Burtona Albion w sobotę, kiedy jego klamra pomogła Brewersom w zasłużonym zwycięstwie 5-2 nad zagrożonym spadkiem Accrington Stanley. Oto nasze Sześć rzeczy z konkursu.

Pierwsza połowa presji Burtona

Pomimo pewnego przyzwoitego tłoczenia na początku, Accrington był w dużej mierze na tylnej stopie w pierwszej połowie, kiedy zostali zmuszeni do polegania na Jonny Maxted. Dłonie bramkarza zostały ukąszone przez jazdę Kyle'a McFadzeana w połowie pierwszej połowy, zanim następnie odmówił Jamiemu Allenowi stopami tuż przed półgodzinną godziną. Burton stanowił zagrożenie z lewej strony, żądny przygód lewy obrońca Colin Daniel dobrze komponował się ze schludnym Scottem Fraserem – Marcus Harness również wyglądał żywo w kanałach, nawet jeśli miał problemy ze znalezieniem okazji do strzelania na ulubioną lewą stopę.

Podwójny cios przyssawkowy Stanleya

Strona Nigela Clougha miała przewagę, więc był zaskoczony, gdy goście objęli prowadzenie w 37. minucie. Janoi Donacien, zastępca na lewej obronie, wybrał doskonałą piłkę ukośną do Billy'ego Kee, który powstrzymał Daniela, by powalić Seana McConville'a, niekwestionowany przez Jake'a Buxtona, szturchać nogi Bradleya Collinsa. Drużyna Johna Colemana podwoiła swoją przewagę zaledwie trzy minuty później, kiedy Daniel Barlaser trafił idealnie na cal, aby uwolnić Jordana Clarka, który został sfaulowany przez Collinsa, zanim Kee wykorzystał rzut karny. Co ważne dla gospodarzy, zmniejszyli o połowę deficyt przed przerwą, kiedy Fraser wymknął się uwadze Barlasera, by połączyć się z uprzężą i wbić piłkę w daleki róg, ale mogą być pokrzywdzeni nawet za to, że są w tyle.

Zagłada Templetona z Accrington

Chociaż Burton grał dobrze w pierwszej godzinie, fakt, że na boisku mieli dwóch napastników, a nie trzech – ani Lucas Akins, ani Marcus Harness nie byli ortodoksyjnymi napastnikami – oznaczał, że mieli problemy z prawdziwym zajęciem obrońców. Równowaga ich gry w ofensywie była dobrze i naprawdę przywrócona, chociaż w połowie drugiej połowy, kiedy lewy skrzydłowy David Templeton zastąpił bardziej konserwatywnego Kierana Wallace'a po lewej stronie. Ta zmiana oznaczała, że ​​kiedy jeden z frontowych trio wykonywał część pracy twórczej między wierszami, wciąż mieli dwóch innych graczy, którzy mogli włamać się do pola karnego i skończyć ruchy. Miało to transformacyjny wpływ na dynamikę zabawy, z McFadzeanem – który przez całe popołudnie wykazywał agresję, a także doskonałe umiejętności gry w piłkę na środku obrońcy – strzelając do domu wspaniałym rzutem wolnym w ciągu czterech minut po wejściu Templetona.

Akins . tworzący historię

Połowiczna prasa Accringtona – zawsze prawdopodobnie zostawiała luki, ale szczególnie w przypadku 4-4-2 – pozwoliła Burtonowi zagrać na bramkę z energicznym Jamiem Allenem i chociaż były pomocnik Rochdale został obalony przez blok na linii bramkowej Janoi Donaciena, Harvey Rodgers następnie zostawił nogę na Templeton, pozwalając Akinsowi na konwersję z miejsca. Ten gol sprawił, że Akins stał się najlepszym strzelcem wszech czasów Burtona w EFL – ironicznie wyprzedzając przeciwnika Billy'ego Kee – ale dzień niezłomnego Brewersa byłby jeszcze lepszy. Stworzył właściwy kanał na swój własny i po zagraniu Templetona przez 82 minuty, skompletował swoją klamrę w ostatniej minucie normalnego czasu z miejsca, po kontroli ciała Marka Hughesa. Jedyną rzeczą, która sprawiłaby, że dzień 30-latka byłby bardziej wyjątkowy, byłby hat-trick – ale nie można mieć wszystkiego.

Zły dzień dla strony Colemana

To był bardzo rozczarowujący wynik i występ Accrington w drugiej połowie, którym nie udało się zachować żadnej z cech, które pozwoliły im dobrze wystartować:a mianowicie spójnego wyciskania i chęci utrzymania piłki pod presją. Wyraźnie, przegapili nieustanne bieganie Paula Smytha i podczas gdy zaciekłe zamknięcie Scotta Browna zrekompensowało nieobecność Irlandczyka Północnego na początku, co zrozumiałe, nie miał wytrzymałości, by utrzymać tę pracę tak wysoko na boisku, a zatem konieczna była rotacja ról, która być może nie nadawała się do spójnego przedstawienia, pomimo przyzwoitej zmiany od Sama Finleya. Jednak równie dobrze Czerwoni mają kilku rozsądnych techników i radzą sobie najlepiej, gdy ściśle łączą się w przeciwnej połowie; muszą być odważniejsi na piłce, aby zainicjować tę grę łączenia. Accrington są, Jednakże, nadal bardzo dobrze sobie radzi, aby konkurować na tym poziomie.

Czy Burton mógł pchać?

Porażka Doncaster Rovers 4:0 z Luton oznacza, że ​​są bez zwycięstwa w siedmiu meczach ligowych, z zaledwie trzema bramkami strzelonymi w tej sekwencji; ten bieg sprawił, że chwilowo stracili jeden punkt za Peterborough, z grą w ręku – a fani Posh od jesieni nie są zbyt optymistycznie nastawieni do swoich perspektyw ze średnim stołem. Wszystko to oznacza, że ​​spóźniony biegacz ma szansę na szóste miejsce w wyścigu – a Burton może się do tego dostosować. Oddziały Clough wygrały mecze jeden po drugim, zdobywając osiem bramek – zdobywając pięć po raz pierwszy w meczu ligowym przez prawie pół dekady – a w Pucharze EFL widzieliśmy, jak odnieśli trzy zwycięstwa nad rywalami z wyższej ligi . Jest prawdziwa energia w tej drużynie Brewersów, która naciska z nienaganną konsekwencją i jest poważnym zagrożeniem w okresie przejściowym – ich sezon może się jeszcze nie skończyć.