Leicester 1-1 West Brom Eight Things:najlepsi skrzydłowi dla lisów?

Mahrez i Livermore bójka – skysports.com

W ostatnim meczu wyrównującym Riyada Mahreza dla Leicester City zremisowali 1-1 w wyrównanym meczu z West Bromwich Albion, po rzucie wolnym Nacera Chadli otworzył wynik wcześniej w drugiej połowie. Oto osiem rzeczy z gry.

Żywy start Leicester

Drużyna gospodarzy wyglądała jasno przez pięć minut na początku, gdy przeciwnik prawy obrońca Craig Dawson pchnął zbyt wysoko na boisku. Nic dziwnego, Jamie Vardy znalazł luki na lewym kanale między nim a mniej szybkim Ahmedem Hegazim, aby zmusić tego ostatniego do fauli. Rzuty wolne Riyada Mahreza nie mogły jednak znaleźć celów, a Lisy miały problem z wprowadzeniem do gry prawostronnego Algierczyka.

Zestalenie West Broma

Kiedy Jonny Evans zamienił się miejscami z Hegazim, a Dawson stał się bardziej zdyscyplinowany, dzięki ochronie Jaya Rodrigueza, West Brom wyglądał na bardziej zwartego. Vardy nie miał przestrzeni, na której by się rozwijał, a partner strajkowy Kelechi Iheanacho nie pasował do jego pragnienia, by naciskać, z usługą do obu ograniczonych przez ograniczony pomocnik.

Ograniczony pomocnik Leicester

4-4-2 nie była idealną formacją do rozbicia głęboko zakorzenionego stroju Albionu, ponieważ w środkowej trzeciej części nie było wystarczającej liczby graczy ze swobodą lub możliwością wpływania. Vicente Iborra i Wilfred Ndidi grali dużo strita, przechodzi w bok bez wygięcia do przodu, co oznacza, że ​​odbiorca nie miał sylwetki sprzyjającej patrzeniu w przyszłość. Chociaż Marc Albrighton, jak zwykle, zachował kształt, nie był aktywnym skrzydłowym Leicester potrzebnym w tego typu meczu. Groził błyskami, gdy przesunął się na prawo, by połączyć się z Mahrezem, grając piłką przed bramką, ale tylko Vardy wykonał rzutkę bramkową i był dobrze strzeżony przez imponującego Evansa.

Maguire i Gibbs

To mówiło coś o braku wyobraźni w obu pomocnikach w pierwszej połowie, że najbardziej wybiegający w przyszłość gracze po obu stronach byli prawdopodobnie obrońcami. Kieran Gibbs wykonał kilka przyzwoitych przejazdów lewą stroną i dośrodkował do Chadliego, który w 17. minucie strzelił szeroko z półwoleja, co było najlepszym otwarciem Albionu. Harry Maguire miał pewność, że wyniesie piłkę, przenieś się w kosmos i wypróbuj piłkę do cross-field, czego nie można było powiedzieć o graczach przed nim. Najlepszy wysiłek Leicester pochodził również od obrońcy, prawy obrońca Danny Simpson, który w 35. minucie został odepchnięty przez Boaza Myhilla.

Myhill na linach

Australijczyk miał nerwowy początek drugiej połowy, faulując Vardy'ego w ciągu kilku sekund od ponownego uruchomienia. Mógłby przyznać się do kary i zostać odesłany, ale zamiast tego uciekł z żółtym i rzutem wolnym, co zaowocowało nagłówkiem Maguire'a, który uratował 34-latek. Myhill doznał jednak kontuzji i Leicester mogło wykorzystać przewagę w 50. minucie, ale Mahrez zdołał wybić lewe dośrodkowanie Albrightona nad poprzeczkę z bliskiej odległości.

Przełom w torebkach

Strona Tony'ego Pulisa posłuchała tego ostrzeżenia. Podczas gdy w pierwszej połowie Salomon Rondon był sam, które ograniczyły rozmach ich ataków, 20-minutowa druga połowa sprawiła, że ​​pomocnicy awansowali. Zostali nagrodzeni w 62. minucie, kiedy Chadli podkręcił doskonały rzut wolny w prawy górny róg, z Kasperem Schmeichelem pomylony. Leicester wyglądał na zdenerwowanego i zagubionego, dopóki zmiany nie zmieniły gry.

Szekspirowska zmiana systemu

Stosowanie przez Craiga Shakespeare'a substytucji i elastyczność taktyczną było czasami kwestionowane, ale zrobił to dobrze w poniedziałek. 53-latek wprowadził Islama Slimaniego, którzy zajmowali środkowych obrońców i trzymali piłkę w górze znacznie lepiej niż Iheanacho, podczas gdy Ben Chilwell, który wstrzyknął bardzo potrzebne tempo po lewej stronie. Ten ostatni zastąpił Simpsona w ruchu do trójki, a środkowy obrońca Maguire i Christian Fuchs otrzymali licencję na wciskanie się do środka pola. z Albrightonem po prawej i Mahrezem z kieszeniami w 10 roli. Drużyna grała znacznie pilniej i zasłużyła na wyrównanie w 80. minucie, co nastąpiło, gdy Slimani skinął głową, a Mahrez wbił ją w lewy dolny róg. Lisy przejęły wtedy inicjatywę, aby spróbować wygrać, ale Hegazi i Evans trzymali się mocno gości.

W podsumowaniu

West Brom mógł dać spóźnione prowadzenie, ale nie będzie zbytnio rozczarowany remisem. W pierwszej połowie okazywali niewielkie zainteresowanie, co sugerowało, że jednym z nich był zakres ich ambicji, a w drugiej, pukanie do bramkarza drugiego wyboru nie pomogło im. Tymczasem Leicester – 14/1 z ofertami zakładów na spadek – nie zdobył trzech punktów, których chcieli, ale znaleźli system, który odpowiada dostępnym graczom. Grali lepiej w końcowych etapach z bocznymi obrońcami niż przez większą część sezonu – trójka może pomóc im uciec z dolnej trójki.