Wolverhampton Wanderers 2-0 Fulham Six Things:Wilki o klasę wyżej

Saiss zasila otwieracz – bbc.co.uk

Główkami Romaina Saissa i Leo Bonatini byli liderzy ligi, Wilki, pokonujący poza formą Fulham 2:0. Oto sześć rzeczy do omówienia po kontrolowanym występie gospodarzy.

Super środkowy obrońca Wilków

Conor Coady stał się standardowym zdobywcą piłki w mistrzostwach w ciągu ostatnich trzech lat, ale byłoby tylko lekką przesadą powiedzieć, że pod Nuno Espirito Santo, zmienił się we Franza Beckenbauera Marka 2.0. Środkowi obrońcy po obu jego stronach, Ryana Bennetta i Willy'ego Boly'ego, również wyglądał na sprawnego technicznie, więc ktokolwiek Fulham próbował naciskać, zawsze ryzykowali, że dadzą innemu graczowi miejsce na zmianę gry.

Cavaleiro i Doherty

Z Floydem Ayite winnym zaniedbania swoich obowiązków obronnych, Często wystarczyło tylko jedno podanie do Crossfield jednego z środkowych obrońców Wilków lub znakomitego Rubena Nevesa, aby gospodarze byli z dala po prawej stronie. 17-letni lewy obrońca Ryan Sessegnon został niesprawiedliwie pozostawiony sam sobie, by radzić sobie z krętymi podjazdami szerokiego napastnika Ivana Cavaleiro lub z podjazdami skrzydłowego Matta Doherty'ego, co doprowadziło do kluczowych elementów, które zdecydowały o konkursie.

Dostawy Douglasa

Lewy obrońca Barry Douglas wykazał się większą dyscypliną pozycyjną niż prawostronny Doherty, ale zrobił dwa kluczowe wkłady w ataku z sytuacji martwej piłki. Róg Szkota z prawej strony został trafiony płasko w środek pola karnego, idealny dla Romaina Saiss, który potężnie wracał do domu przez dziewięć minut. Tuż po połowie pierwszej połowy, Rzut wolny Douglasa został dostarczony, aby Leo Bonatini mógł wejść, biorąc sezonowy wynik napastnika do dwucyfrowych liczb. Ten drugi gol skutecznie zabił rywalizację, chociaż Bonatini mógł dodać trzecią część w drugiej połowie po kolejnym zakręcie Douglasa, ale David Button trzymał go na dystans.

Domki dla pieszych

Podczas gdy Wilki celowo i celowo używały piłki, Fulham nie, chociaż Ayite mógł lepiej sobie radzić ze swoim wysiłkiem w 51. minucie po przerwie Rui Fonte w polu karnym. Kiedy wieśniacy mieli w posiadaniu, prawie wszystkie ich podania były grane krótko, bez krzywizny, aby dać odbiorcy czas na podniesienie głowy i grę do przodu. Tylko prawy obrońca Ryan Fredericks pokazał jakąkolwiek jazdę i ze względu na brak ruchu ze strony kolegów z drużyny, jego energia nie została nagrodzona produktem w ostatniej trzeciej części.

Słowianin powinien zostać, czy odejść?

Chociaż należy przyznać poziom sprzeciwu, 16. miejsce nie jest tam, gdzie Fulham spodziewa się być, a taki letargiczny pokaz wywarł dalszą presję na Slavisę Jokanovic. Gracze nie powinni być zwalniani z odpowiedzialności, ale można się zastanawiać, czy surowy styl zarządzania Serbów działa tylko do pewnego momentu. Gdyby główny trener odszedł jutro, nietrudno wyobrazić sobie bardziej przyjemną postać w postaci Kit Symons (niekoniecznie samego mężczyzny), która początkowo zapewnia odświeżającą zmianę. Jednak w obronie Jokanovica nie odpowiadał za błędy w rekrutacji klubu latem, miał rację, gdy rok wcześniej przejął kontrolę.

Wilki do historii?

Możemy być tylko jedną trzecią drogi przez cały sezon, ale trudno jest przypomnieć sobie drużynę Championship tak kompletną, jak Wolverhampton Wanderers w tym semestrze. Tak kontrolowane są ich występy, pytanie może wkrótce odsunąć się od tego, czy przejdą do innych pytań:czy zdobędą tytuł? Czy są najlepszą drużyną drugiego poziomu w historii? Czy mogą walczyć o pierwszą połowę Premier League? Teraz, niewiele możliwości wychodzi poza nie.