Newcastle v Crystal Palace:gorąca forma Toon

Kto upuścić:Shelvey, Merynos czy Hayden? – dailystar.co.uk

Newcastle United znajduje się w pierwszej czwórce sześciomeczowej tabeli Premier League, z taką łatwością powrócili na ten poziom.

Drużyna Rafy Beniteza ma szanse na wygranie pierwszej połowy w nowych serwisach bukmacherskich. Były menedżer Realu Madryt ma teraz godne pozazdroszczenia bóle głowy związane z selekcją, szczególnie w pomocy.

Mikel Merino zrobił wrażenie w pierwszych siedmiu meczach, ale w niedzielę był wypoczęty, Isaac Hayden i Jonjo Shelvey w remisie 2:2 z Southampton. Hayden wyglądał dynamicznie i strzelił imponujące uderzenie z dystansu, podczas gdy Shelvey zagrał kilka dobrych podań w szerokie obszary. Albo byłoby niefortunnie stracić swoje miejsce, ale Merino miałby pecha, gdyby nie odzyskał swojego miejsca, więc Benitez ma doskonałą głębię i rywalizację.

Yohan Cabaye był kiedyś częścią pomocy Newcastle, ale strzelił pierwszego gola Crystal Palace w wygranym 2:1 meczu z Chelsea w zeszłym tygodniu. Wilfried Zaha zdobył drugą bramkę, aby zapewnić wynik, który daje Orłom szansę na przeżycie.

Wilfred Zaha i Andros Townsend dobrze spisali się jako dwójka z przodu, ukończenie między nimi 16 dryblingów. Christian Benteke jest dobrym zawodnikiem, ale – jak wspomniał The Football Lab w zeszłym miesiącu – nie gra najlepiej, gdy jest odizolowany od wysokich linii defensywnych.

Belg doznał kontuzji podczas sobotniej wizyty w Chelsea i może nie jest to największy zbieg okoliczności, że pod jego nieobecność drużyna grał szybciej. Jeśli Zaha i Townsend utrzymają swoje miejsca, nie zrobią tego po swojemu przeciwko Jamaalowi Lascellesowi i Florianowi Lejeune.

Defensywny duet zapewnia kontrastowe właściwości, Lascelles przynoszący agresję powietrzną i przywództwo, podczas gdy Lejeune ma bardziej uspokajający wpływ. Na drugim końcu, Ayoze Perez będzie miał nadzieję, że wykorzysta swój żywy pokaz w St Mary’s.

Odkąd Benitez objął kierownictwo, uczynił Pereza bardziej konsekwentnym i świadomym taktycznie. Hiszpan wykonuje średnio 1,9 odbiorów na 90 minut (WhoScored) oraz poza posiadaniem, oferuje tyle, ile każdy numer 10 w Anglii. W posiadaniu, 24-latek musi uciec ze szponów pomocy Luki Milivojevicia i Palace.

Ten kwartet dobrze rywalizował z mistrzami, w posiadaniu i poza nim. Jednakże, zrobili to w bardzo wąskiej konfiguracji, z Jamesem McArthurem i Jeffreyem Schluppem zajmującym dużo miejsca w centralnych obszarach. Mogą nie być w stanie tego zrobić na szerszym boisku, takim jak w St James's Park i utrzymać tę samą intensywność.

Newcastle, którzy zdobyli siedem punktów w swoich czterech meczach u siebie w tym sezonie, może ponownie rozkwitnąć na własnym terenie.

Werdykt Football Lab: 2-1