Burton Albion 5-2 Accrington Stanley Oceny piłkarzy:McFadzean imponuje

„Eee… pozdrawiam Lucasa, możesz mnie teraz położyć” – https://www.burtonalbionfc.co.uk/ (Źródło:John Potts i Richard Holmes)

Lucas Akins został najlepszym strzelcem wszech czasów EFL Burtona Albion w sobotę, kiedy jego klamra pomogła Brewersom w zasłużonym zwycięstwie 5:2 nad zagrożonym spadkiem Accrington Stanley. Oto nasze oceny graczy z konkursu.

Burton Albion

Bradley Collins – można śmiało powiedzieć, że wypożyczony z Chelsea mógł do tej pory cieszyć się lepszymi popołudniami w Burton niż ten, który miał tutaj – pozwolił, by wysiłek McConville’a przeszedł przez jego nogi, zanim sfaulował Clarka za karę. Potem znowu, zrobił znakomicie, przechylając główkę Kee z bliskiej odległości w 75. minucie – kiedy gra była na pełnym kwadracie. 4

John Brayford – prawy obrońca być może nie ma takiego tempa i dynamiki, jak kilka lat temu w Sheffield United, więc jego gra polega bardziej na inteligentnym łączeniu się z kolegami z drużyny. Nie zrobił tak wiele w pierwszej połowie, ale poprawił się w drugim okresie. 6
Jake Buxton – były zawodnik Derby był bardzo dobrym środkowym obrońcą mistrzostw w połowie 2010 roku, ale najwyraźniej stracił jard lub dwa kroku i może to na niego trochę wpłynęło. Powolny, by zdać sobie sprawę z zagrożenia McConville'a w przedbiegu do otwarcia i niezbyt imponujący w posiadaniu – chociaż zbliżył się do strzału głową po dośrodkowaniu Wallace'a i wyglądał na silnego po przerwie. 6
Kyle McFadzean – środkowy obrońca pokazał tutaj, dlaczego był jednym z bardziej konsekwentnych zawodników Burtona w ciągu ostatnich dwóch sezonów. McFadzean był nie tylko agresywny w razie potrzeby, pokazał również umiejętności przenoszenia piłki na przeciwną połowę i przyczyniania się do budowania gry, a także groźby gola. Były zawodnik Crawley'a z rzutu wolnego w 64. minucie był lepszy – tuż w lewym górnym rogu – ale wcześniej groził czymś takim ostrym uderzeniem w połowie pierwszej połowy. 9
Colin Daniel – żądny przygód lewy obrońca znakomicie posunął się do przodu, by połączyć się z Wallace'em, Fraser i czasami uprząż, następnie Templeton w późniejszych etapach, wykonanie serii doskonałych biegów do linii bocznej, które ogromnie pomogły w atakującej grze Brewersów. Gdyby w mocnym działaniu Daniela była jedna drobna skaza, to mogła być jego pierwsza połowiczna praca obronna, co było być może odrobinę marne w przygotowaniu do dwóch bramek Stanleya. 8

Stephen Quinn – doświadczony pomocnik nie grał tak swobodnie jak Allen i Fraser, ale raczej działał jak kamień w środku pola, trzymający wszystko razem. Podczas naciskania przez tych, którzy wyprzedzili Quinna przymusowe zezwolenia, zgarnął wiele drugich piłek i wybrał jedną lub dwie atrakcyjne przekątne, co dało piwowarom poczucie kontroli. 7
Kieran Wallace – 23-latek, którzy podpisali umowę krótkoterminową w styczniu, czasami ładnie łączył się z Fraserem i Danielem w pierwszej połowie, ale wydawał się stacjonować stosunkowo głęboko. Chociaż nie było to tak bardzo odzwierciedleniem występu Wallace'a, jak tego, czego Burton potrzebuje strukturalnie, drużyna wyglądała lepiej, gdy został zastąpiony przez bardziej ofensywnego gracza w Templeton, który trzymał się wysoko na boisku. 6
Jamie Allen – były pomocnik Rochdale wystąpił z bezgraniczną energią i entuzjazmem; przyczyniły się znacząco do tempa i intensywności gry Burtona i zdobyły kilka dobrych piłek, także. Ponieważ nie zaczął atakować ruchów jako środkowy napastnik, często powodowało to zamieszanie w tylnej straży przeciwnika, kiedy pojawiał się w tej pozycji, jak widzieliśmy w przedbiegu do trzeciego gola. Zbliżał się kilka razy w pierwszej połowie i pokazał cechy teriera poza piłką. 8

Scott Fraser – to był znakomity występ Frasera, którzy znakomicie połączyli grę w tych kieszeniach między obroną przeciwnika a pomocnikiem. Wykazał się dobrym ruchem i kombinacją z uprzężą przed schowaniem się obok Maxteda tuż przed przerwą, miał pecha, widząc, że kolejny wysiłek na początku drugiego okresu został odrzucony i miał duży wpływ na twórczość. 8

Marcus Harness – absolwent akademii zadaje najwięcej obrażeń nie po lewej stronie, ale we właściwym kanale lub centralnie. Przez pierwszą godzinę Uprząż wyglądała żywo, ale ponieważ spędził dużo czasu w lewym kanale, starał się umieścić piłkę na swojej lewej stopie w sposób, który pozwoliłby mu na wykonywanie ruchów zagrażających bramce. Kiedy pojawił się Templeton, Uprząż nie miała tak dużej odpowiedzialności za przeszczepienie lewej strony – to go uwolniło i zobaczyliśmy wyniki. 7
Lucas Akins – z Liamem Boycem na wyjeździe na służbie międzynarodowej, Akins naprawdę podszedł do talerza, pomimo różnic stylistycznych do Irlandczyków z północy. Niezłomny obrońca Brewersów nie jest klasycznym środkowym napastnikiem – jego dwa gole były dobrze strzelonymi rzutami karnymi – ale raczej kimś, kto sprawia problemy z bezpośrednimi biegami prawym kanałem. Gdy przybycie Templetona dało mu swobodę eksploatowania tych obszarów, zamiast grać centralnie z mniejszym sukcesem, jak widzieliśmy w pierwszej połowie, był nie do powstrzymania, zdobywając trzecią bramkę w znakomitym pokazie. To był wspaniały dzień dla Akinsa, który został najlepszym strzelcem wszech czasów EFL Burtona. 9

David Templeton (lat 64) – szeroki człowiek zrobił pozytywne wrażenie, łącząc się z północy granicy. Chociaż zapowiadany jako klasyczny skrzydłowy, Templeton wydawał się lubić włamywać się do pudełka, zwłaszcza w przejściowych fazach gry. 9
Ben Fox (lat 84) – absolwent akademii z pewnością wykazywał chęć do przodu i wsparcia ataków, taki był jego młodzieńczy entuzjazm. W swoim krótkim czasie na boisku zagrał Templetona w reprezentacyjnym otwarciu i dobrze jest widzieć, jak 21-latek wraca po kontuzji ścięgna podkolanowego. 7
Will Miller (lat 88) – 22-latek również dostarczył świeżej energii z ławki, by wzmocnić rywalizację o miejsca, zwłaszcza, jeśli Nigel Clough chce atakującej konfiguracji z dwoma myślącymi przyszłościowo pomocnikami, którzy pchają się poza Quinn. 6

Accrington Stanley

Jonny Maxted – były bramkarz Guiseley, który przeniósł się do Stanleya dzięki mocnemu występowi w Pucharze Anglii przeciwko nim, cieszył się więcej czasu w grze od czasu odejścia Connora Ripleya i radził sobie dobrze w pierwszej połowie, kiedy zatrzymał się przed McFadzeanem i Allenem. Chociaż byłoby rzeczą niezwykłą powiedzieć, że stoper miał dobry mecz pomimo stracenia pięciu bramek, nie patrzył specjalnie na winę żadnego z nich. 6

Callum Johnson – wypożyczony z Middlesbrough generalnie wyglądał na pewnego siebie operatora na prawym obronie, ale był to prawdopodobnie bardziej stonowany występ niż zwykle. Johnson nie brał udziału w atakach wspierających w pierwszej połowie tak bardzo, jak Donacien i nie mógł narzekać na to, że został usunięty z 10 minutami normalnego czasu gry. Potem znowu, kiedy on odszedł, Accrington został rozerwany na strzępy. 5
Mark Hughes – z jedną z pozycji środkowego obrońcy, która często zmienia właściciela od czasu letniej przerwy Jimmy'ego Dunne'a, Rola Hughesa w zapewnianiu ciągłości i przywództwa jest niezwykle ważna – a były człowiek Morecambe i Stevenage nie do końca osiągnęli ten wynik. Winny być może zbytniego pchania się zbyt wysoko w ramach przygotowań do czwartego gola Burtona, a następnie poddał się karze za piąty. 4
Harvey Rodgers – absolwent akademii w Hull, niepotrzebnie zwisał nogę, aby stracić karę, która doprowadziła do trzeciego gola Burtona. Inne niż to, to nie było tak, że Rodgers rozegrał szczególnie złą grę, ponieważ nie popełnił więcej niż jednego oczywistego błędu – ale raczej skupił się na powstrzymaniu wchodzącego za nim przeciwnika. Problem z tym polegał na tym, że miał problemy z właściwą dominacją w swoim polu karnym – być może zrozumiałym dla kogoś, kto zagrał zaledwie 38 profesjonalnych występów. 5
Janoi Donacien – obrońca, który niedawno wrócił do klubu na wypożyczeniu z Ipswich, jest prawym obrońcą, ale zastępuje tutaj lewego obrońcę. Tempo i moc, którą zapewnia, były czasami widoczne w pierwszej połowie, kiedy również zagrał doskonałą piłkę po przekątnej do Kee w prowadzeniu do otwierającego. Jednak równie dobrze Donacien jest prawonożny, a jego atletyczne cechy mogły lepiej pasować po tej naturalnej stronie, gdzie mógł grać, gdyby sytuacja drużyny była nieco inna. Zmagania Accringtona z lewej strony w drugiej połowie mogą sugerować, że Donacien miał jeden lub dwa problemy w defensywie. 5

Jordan Clark – kontratak byłego zawodnika Shrewsbury doprowadził do rzutu karnego, z którego Kee zabrał drugiego Stanleya. Poza tym był bardzo cichy i kiedy Johnson odszedł, został poproszony o pokrycie pozycji prawej obrońcy w niektórych fazach gry, ale jego stosunek do tej odpowiedzialności nie był zbyt imponujący i czasami potrzebował kolegów z drużyny, aby go ratowali. Jeśli Clark nie jest w swojej grze technicznie, musi przynajmniej wprowadzać więcej zmiany. 4
Sam Finley – będąc w AFC Fylde w zeszłym sezonie, Finley pokazał dużo walki, umiejętności zdobywania piłek w National League Play-Off Eliminators i na podstawie tych dowodów, przeniósł je o dwie dywizje wyżej. W niektórych okresach wziął na siebie rolę naciskania u boku Kee, ale bezinteresownie zajmował się także szerokimi obszarami. W ciągu ostatnich 10 minut po tym, jak Johnson odszedł, Finley prawie grał w środku pomocy, wykonując pracę, której nie powinien był wykonywać na prawej obronie. 6
Daniel Barlaser – wypożyczony z Newcastle wykonał w pierwszej połowie dobrą robotę, kiedy zatrzymał Harnessa wsiadającego od czasu do czasu na lewą nogę, a także grając doskonałą piłkę, aby wprowadzić Clarka do rzutu karnego – chociaż być może był winny tego, że pozwolił Fraserowi pozostać nieoznaczonym dla swojego gola. Wyglądał na trochę zagubionego po przerwie i nie widział na tyle piłki, by pokazać więcej tego, do czego jest zdolny. 4
Sean McConville – krzepki Stanley miał niezłą pierwszą połowę, z jednym lub dwoma fajnymi chwytami i trikami, gdy drużyna dobrze wcześnie spisywała się w prasie – dobrze strzelił bramkę, wsadził piłkę między nogi Collinsa i odegrał skromną rolę w drugim. Być może jedynym problemem z McConville jest to, że jedyną rzeczą, której nie ma, jest tempo i kiedy The Reds są z tyłu, czasami przyda im się ta forma kontrataku. A tym samym, Na kolegach z drużyny McConville'a spoczywa również odpowiedzialność, aby zrobić więcej, aby zdobyć go na piłkę w sposób, który odpowiada jego mocnym stronom. 5

Scott Brown – być może zaskakująco, zaprawiony w boju pomocnik rozpoczął mecz jako drugi napastnik bez posiadania piłki, tak jak John Coleman faworyzował w prasie swoją agresję i wytrwałość. Niestety, Brownowi brakowało wytrzymałości, aby utrzymać intensywność swojego występu i spadł do roli pomocnika po mniej więcej jednej czwartej walki; Powrót Smytha będzie mile widziany. 4

Billy Kee – najlepszy strzelec Accrington z 13 golami we wszystkich rozgrywkach, Kee jest niezwykle wpływową postacią i dobrze zrobił, że powstrzymał Daniela podczas gry McConville w otwieraczu, przed chłodną zamianą kary wkrótce potem. Kee nie jest jednak szczególnie wysoki ani szybki, więc potrzebuje dokładnej obsługi z wysokich miejsc na boisku, co nie musi być tutaj regularnie spotykane, zwłaszcza w drugiej połowie. Wymusił dobrą obronę Collinsa z bliskiej odległości głową na 15 minut przed końcem. 7

Luke Armstrong (lat 80) – z Paulem Smythem na służbie międzynarodowej w Irlandii Północnej, była to doskonała okazja dla Armstronga, by udowodnić swoją wartość. Na początku swojego okresu wypożyczenia nie mógł do końca powtórzyć formy strzeleckiej, którą pokazał w National League z Gateshead, ale nadal ciężko pracował i miał szanse; tutaj, widzieliśmy podobny poziom pracy, gdy napastnik wyglądał nieco ostrzej przed bramką. 6