Trening młodzieżowej koszykówki dziewcząt

Szukasz pomysłów na ćwiczenia do trenowania koszykówki młodzieżowych dziewcząt? „Dobrze trafiłeś!„ Wypróbuj ten pomysł poniżej i daj mi znać, jak Ci poszło.

Od Scotta…
Oto mój wkład w zakończenie treningu koszykówki.

Lubię korzystać z tablicy wyników na koniec każdego treningu. „  Kiedy kłócimy się, Ustawiam zegar na 2:00, a wynik na 50 – 50.  Gdy pierwsza strona dojdzie do 55 lub 56, uruchamiam zegar. W ten sposób symuluję sytuacje przypominające grę. Pewnego dnia gramy za 5 punktami w mniej niż 2 minuty. Następnego dnia możemy być na górze. To naprawdę sprawia, że ​​praktyka jest interesująca do zakończenia. Nigdy nie muszę być kreatywny i wymyślać, jak zorganizować bójkę. Po prostu pozwoliłem, aby naturalny przebieg gry wyznaczał sytuację.

Moje dziewczyny naprawdę to lubią i lubią wyzwania. Prawie codziennie, przegrywająca drużyna chce przestawić zegar z powrotem na 2:00 i zrobić to ponownie. Mój asystent trenera i ja pełnię obowiązki, ale pozwalamy dziewczynom trenować same. „ Wszystkie faulujące strzelanie to 1-1, a każda ze stron otrzymuje po jednej przerwie.