Cardiff 3-1 Leeds Oceny piłkarzy:Wspaniały Bamba

Thomas Christiansen – skysports.com

Dwie bramki Kennetha Zahore'a pomogły Cardiff City w wygraniu 3-1 z innymi kandydatami na awans Leeds United. Ale jak radzili sobie gracze obu drużyn? Oto nasze oceny.

Miasto Cardiff

Neil Etheridge – oddał trzy celne strzały, w tym pocieszenie Roofe'a, ale pozostali dwaj nie zdołali go naciągnąć. 5

Lee Peltier – odcisnął swoje piętno na Dallas i wygrał indywidualne pojedynki z szerokimi mężczyznami, bez oferowania znacznie więcej w ofensywnym sensie. 7
Bruno Manga – jedna lub dwie fajne umiejętności w obszarach niskiego ryzyka, które pokazały pewność siebie, z jaką się bawi, ale przede wszystkim był dobrym obrońcą. 8
Sean Morrison – szybko zmiótł luźne piłki w bezsensownym pokazie. Zapewnił końcową asystę w znakomicie przepracowanej trzeciej bramce. 9
Joe Bennett – wyglądał solidnie w defensywie iz łatwością przejął piłkę niejednokrotnie. Zostawił atakowanie z boku Hoilettowi. 7

Sol Bamba – wykazał się dużą świadomością defensywną i odrzucił miejsce atakującego kwartetu Leeds przed defensywą. Mógł strzelić czwartego gola późno. 9
Loic Damour – niepotrzebnie oddał rzut wolny w niebezpiecznym polu w pierwszej połowie, ale jego wojownicza natura była kluczem do wysokiej presji występu Cardiff. 7
Craig Bryson – grał najdalej z trio i miał rękę w drugiej bramce. Zaczyna na nowo odkrywać formę, którą pokazał Derby w ostatnim sezonie play-off. 8

Junior Hoilett – żywy drut w całym tekście. Zdominowany Ayling, gdy zaatakował z zewnątrz, ale kiedy wszedł do środka, miał rękę we wszystkich trzech golach, w tym wspaniałym uderzeniu na sekundę. 9
Nathaniel Mendez-Laing – na początku starał się zaangażować twórczo, ale rosły wpływy. Zawsze chętny do przyjmowania graczy. 7
Kenneth Zahore – dobrze wyciśnięty i kliniczny z dwoma bezwzględnymi wykończeniami. Jego ruch był kluczem do drugiego gola i był żywy przez cały czas. 8

Danny Ward (lat 76) – wyglądał na chętnego do biegania w swoim krótkim czasie na boisku. 6
Liam Feeney (na 85)
Greg Halford (na 90+2)

Leeds United

Felix Wiedwald – spektakl nieprzekonujący, zarówno pod względem dystrybucji, jak i strzelania. 3

Luke Ayling – przegrał na początku walk fizycznych z Hoilettem i był zbyt bezpieczny po jego śmierci. Nie zapewnił Cooperowi odpowiedniej ochrony. 3
Liam Cooper – na początku wyglądał na silnego w powietrzu, ale został zmuszony do powrotu po pierwszym kwadransie i dwóch kiepskich wyzwaniach, został odesłany i nie dał swoim kolegom z drużyny szans na powrót do zdrowia w drugiej połowie. 2
Pontus Jansson – od dawna uważany za jednego z najlepszych środkowych obrońców mistrzostw, ale tej nocy zawsze miał w sobie błąd. 3
Gaetano Berardi – jego dystrybucja była słaba i stracił przyzwoitą szansę. Nie można uciszyć Mendez-Lainga. 4

Mateusz Klich – nieobecny w konkursie, poza tym, kiedy wpadł w posiadanie pierwszego gola Cardiff. Nie zrobił wystarczająco dużo, by wedrzeć się na bok. 2
Kalvin Phillips – wiele akcentów, ale niewiele z nich naprawdę pomogło Leeds w kreatywnym sensie. Wymuszone na boki i do tyłu przez Brysona i Damoura. 3

Ezgjan Alioski – dwa oswojone próby w pierwszych 62 minutach, który widział, jak dotknął piłki zaledwie 13 razy, zanim został usunięty. Miał dobry start w karierze mistrzowskiej, ale to nie była jego noc. 2
Pablo Hernandez – wcześnie stworzył okazję do strzelania dla Alioskiego i był jednym z nielicznych graczy, którzy próbowali sprawić, by rzeczy się wydarzyły, ale cierpiał z powodu braku ruchu wokół niego. 5
Stuart Dallas – odebrał wcześnie pukanie od Peltiera i nigdy nie wygrał indywidualnych bitew na bocznym obronie. 4

Kemar Roofe – zmuszony radzić sobie z kopytami w momentach, które mu nie odpowiadały, z powodu braku atletyki. Strzelił gola pocieszenia, ale to wszystko. 5

Matthew Pennington (lat 45) – ustabilizował sytuację w defensywie i mógł wejść do wyjściowego składu weekendu. 7
Jay-Roy Grot (na 62) – dostał asystę i dość dobrze walczy w trudnych warunkach. 6