Newcastle 4-1 Preston Oceny piłkarzy:Hayden imponuje

Rafa świętuje – mirror.co.uk

Newcastle zapewnił sobie awans do Premier League dzięki wygranej 4-1 nad Preston North End. Pomimo ciasnej pierwszej połowy, w której Jordan Hugill skrócił otwarcie Ayoze Pereza, Christian Atsu ustawił gospodarzy z powrotem na czele i przejęli kontrolę, pomogła czerwona kartka Paula Gallaghera. Ale jak ocenili zawodnicy obu drużyn?

Newcastle United

Rob Elliott – Byłoby niesprawiedliwe obwiniać go za gol Hugilla i odmówił Johnsonowi jeden na jednego chwilę wcześniej. 7

Vurnon Anita – Zostawił za sobą zbyt dużo miejsca, by Barkhuizen mógł go wykorzystać, Trochę szczęśliwy Preston nie celował częściej w swoją flankę. Dobrze pokrywała się druga połowa. 4
Jamaal Lascelles – jego niezdecydowana pozycja przyczyniła się do szansy Johnsona, a wkrótce potem, Korektor Prestona. Dużo wyprowadzał piłkę z defensywy. 6
Ciaran Clark – wycinał rzeczy i robił proste rzeczy dobrze. 8
Paul Dummett – wykazał się sprytem poza posiadaniem, ale nie jest typem, który oferuje szerokość boczną lub ujście z piłką. 6

Isaac Hayden – dynamiczny spektakl sprytnego ruchu. Wygrał wślizg, zanim rozegrał piłkę przelotową do drugiego gola i strzałem, który wygrał karny za trzecią. 8
Jonjo Shelvey – wszedł do gry po powolnym starcie. Jedyny gracz, który chce zmienić grę na więcej niż 10 jardów. 7

Matt Ritchie – najbardziej pomysłowy gracz Newcastle w ostatniej trzeciej części. Dobrze przyjął swoją karę i zasłużył na bramkę. 9
Ayoze Perez – pokazał dobre reakcje na dwa proste finiszy, ale nie był w najlepszej formie przed czerwoną kartką. 6
Christian Atsu – rozczarowujący występ w pierwszej połowie, ale nabrał pewności siebie w swoim celu. 6

Aleksandar Mitrovic – dobrze wciśnięty, dostał asystę dla otwierającego Atsu i miał odrobinę pecha, że ​​nie zdobył bramki. Nie powinien być krytykowany za jego występ. 7

Yoann Gouffran (na 68)
Jack Colback (na 76)
Daryl Murphy (na 83)

Preston North End

Chris Maxwell – cierpiał z powodu chwiejnego startu i mógł lepiej dowodzić swoim obszarem. Dopadły go nerwy. 2

Tyias Browning – Środkowy obrońca grający na prawym obronie i to pokazało. 3
Andy Boyle – przyzwoite pierwsze 45 minut, ale jego poziom wydajności spadł po golu Atsu. 4
Paul Huntington – wymusił uratowanie Elliotta przed dostawą McGeady’ego, ale nie do końca udowodnił, że ma rację na jego starym terenie. 3
Tommy Spurr – poślizgnął się, gdy został przyjęty przez Ritchiego raz lub dwa razy. Greg Cunningham mógł wykonać lepszą robotę. 2

Alan Browne – ciężko pracował w pierwszej połowie, ale brakowało mu agresji, którą mógłby zaproponować Ben Pearson. 4
Paul Gallagher – przez większość czasu był w defensywie jako trzeci, ale kiedy udało mu się zagrać stałe fragmenty gry, nie mógł zapewnić jakości, którą widzieliśmy od niego w minionych sezonach. 3
Daniel Johnson – mógł zrobić lepiej jeden na jednego. Ciężko pracował w pierwszej połowie, ale potem był zmęczony. 3

Aidan McGeady – wycofał się Dummett, aby zmniejszyć przestrzeń dla Atsu, kiedy był potrzebny dalej na boisku, aby wspierać Hugilla. Przyzwoita dostawa nagłówka Huntingtona. 4
Jordan Hugill – ożył w polu karnym za wyrównanie. Wygrywał początkowe wysokie piłki, ale cierpiał na brak wsparcia. 6
Tom Barkhuizen – jego szybka gra o wyrównanie była tak imponująca, niektórzy fani mogli częściej chcieć go w pozycji atakującej. 6