Chesterfield v Port Vale:cierpliwość potrzebna w Proact

Gary Caldwell – gettyimages.co.uk

W obu klubach utrzymuje się niezadowolenie po spadkach, mimo to zarówno Gary Caldwell, jak i Michael Brown zachowali swoje posady.

Chesterfield miał słaby początek tego sezonu – przegrywając pierwsze trzy mecze we wszystkich rozgrywkach – i widać, dlaczego kibice czują się zawiedzeni przez swój klub. Jednakże, mieli trochę pecha, że ​​przegrali 3-1 z Grimsby w meczu, w którym oddali 30 strzałów, 11 z nich było na celowniku.

Krystian Dennis strzelił gola w otwierającym meczu i ponownie strzelił gola w pucharze na Hillborough, ale Spireites zostali pokonani przez silną drużynę Sheffield Wednesday. Na Meadow Lane, Scott Wiseman został wyrzucony z boiska pod koniec wyrównanej pierwszej połowy, a Notts County wykorzystało to później.

Drobne marginesy były przeciwko nim w dwóch meczach ligowych, więc ten blog przestałby ogłaszać ich kłopotliwe położenie jako kryzys. Jeśli mogą nadal stwarzać szanse, tak jak to zrobili przeciwko Marines, Logika sugerowałaby, że napastnik z rodowodem Chrisa O'Grady'ego podąży za Dennisem i zacznie szukać jakiejś formy strzeleckiej.

Spireites szukają pierwszego zwycięstwa w sezonie przeciwko Port Vale, którzy dostali swoje w dniu otwarcia. Triumfowali 3-1 w Crawley, w dużej mierze dzięki występowi środkowego obrońcy Anthony'ego Kay'a i doskonałej biegłości pomocnika Michaela Tonge'a.

Jednak w następnym tygodniu wyglądali trochę jednowymiarowo w domowej porażce z Wycombe. Ich sposoby podejścia często obejmowały wysokie piłki do Toma Pope'a i nadzieję, że zdoła utrzymać posiadanie piłki wystarczająco długo, aby pomocnik mógł się dołączyć. Środkowi obrońcy Chesterfielda, takich jak dominujący w powietrzu Ian Evatt, wygodniej sobie radzić z długimi piłkami niż z szybkimi, zgrabna piłka nożna.

Gracze, którzy mogą pomóc to wprowadzić, to Dan Turner i Ben Whitfield. Duet zainspirował w zeszłym tygodniu późny wzrost, który:choć pusty w kontekście meczu, podkreślił ich wpływ. Turner jeszcze nie zaczął tego sezonu, ale drużyna strzeliła trzy bramki z otwartej gry w ciągu swoich 75 minut na boisku, w porównaniu z nikim w 105 minut bez niego. Turner strzelił dwa gole, podczas gdy Whitfield strzelił jednego crackera przeciwko Chairboys, a Michael Brown musi pokusić się o rozpoczęcie obu w tym tygodniu.

On i Caldwell wciąż rozszyfrowują swoją najlepszą drużynę, jak to często bywa w pierwszym miesiącu sezonu, zwłaszcza po pracowitym lecie. Można kwestionować, czy któryś z nich powinien był pozostać na stanowisku, ale otrzymawszy koncert, zasługują na czas, aby odbudować swoje zespoły.

Werdykt Football Lab: 1-1