Oxford 2-4 Bolton Eight Things:nieszczęsne korki i kliniczne kłusaki

Morais barany do domu otwieracz – bbc.co.uk

Pomimo nerwowej drugiej połowy, kliniczne wykończenie zapewniło Boltonowi Wanderers zwycięstwo 4-2 z Oxford United – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Wczesna praca Eastwooda na próżno

Bramkarz Oksfordu, Simon Eastwood, w pierwszych 23 minutach strzelił dwie dobre interwencje:pierwszą z główki Gary'ego Madine'a, drugi z rzutu wolnego Filipe Morais. Niestety dla niego, obaj byli na próżno. Obrońcy Curtis Nelson i Chey Dunkley reagowali powoli, a imponujący Morais strzelił luźną piłkę w cztery minuty. zanim Beevers udał się w kolejnym odbiciu 19 później.

Brak ruchu w Oksfordzie

Marvin Johnson był najbardziej pomysłowym graczem gospodarzy w pierwszych 40 minutach i wykonał dwa przejazdy, ale cierpiał z powodu braku ruchu przed nim. Jego koledzy z drużyny powoli tracili piłki i wydawali się niechętni angażowaniu się w fizyczną rywalizację z silniejszą stroną Bolton.

Zorganizowane kłusaki

Goście mieli ciężko pracujące trio pomocników Jay Spearing, Darren Pratley i Josh Vela, ten ostatni dał licencję na dalsze wciskanie się na boisku. Umiejętnie pomagali mu dwaj pracowici napastnicy w Gary Madine i Adam Le Fondre, choć ten ostatni został zepchnięty z powodu kontuzji w 35. minucie. Sześć później jednak Rob Hall posłał zapętloną piłkę na tylny słupek, gdzie Joe Skarz skierował się na bramkę. Po raz kolejny świetna praca bramkarza – tym razem odwiedzającego Bena Alnwicka – została udaremniona przy dobitce, Kane Hemmings z piłką do domu w drugiej próbie.

Inna gra

Ten cel nie wyszedł z niczego, ale zmienił dynamikę konkursu. Pratley i Vela zaczęli się wciągać w głąb, szerokie obszary, z Boltonem odepchniętym przez coraz bardziej pełne przygód biegi Phila Edwardsa. Chris Maguire bardziej się zaangażował i otrzymał karny okrzyk, podczas gdy Johnson zmusił Alnwicka do działania, oszczędność przy drugiej próbie. Bolton miał ulotne chwile ucieczki przez Chrisa Longa, któremu czasami Edwards i Nelson dawali zbyt dużo miejsca na lewym kanale, ale Oxford był dominującą stroną.

„Nie śpimy całą noc na Chey D-… przed snem, faktycznie".

Po stracie rzutu wolnego, który doprowadził do drugiego gola Boltona i był zdominowany przez większą część pierwszej połowy, można śmiało powiedzieć, że Chey Dunkley miał lepsze dni w żółtej koszuli. Po rzucie z prawej strony przeleciał nad bramką, Dunkley walczył o piłkę z Madine i nieumyślnie przewrócił piłkę poza Eastwood.

McAleny wygląda jasno

Wypożyczony z Evertonu Conor McAleny zszedł z ławki, z odejściem z miejsca lewego obrońcy Joe Skarza zajętego przez Johnsona, którzy wykonali wspaniałe uderzenie z dużej odległości w poprzeczkę. McAleny miał jeden lub dwa wysiłki, które wymusiły róg, grał przez Hemmingsa, który został uduszony przez Alnwicka i miał odrzuconą karę w jasnym 26-minutowym pokazie.

Gole późne

Maguire, słynie z jakości setów, po raz kolejny oddał strzał z rzutu wolnego w 75. minucie, który trafił idealnie w prawy górny róg. Niestety, Spóźnione wysiłki Oksfordu zostały udaremnione przez kolejną ucieczkę Bolton, Madine grająca przez Velę, która wpadła w odległy róg, by odnieść zwycięstwo.

Co to znaczy

Widzieliśmy dziś wieczorem zarówno najlepsze, jak i najgorsze strony obu Oxfordów. W ciągu pierwszych 40 minut wyglądali na zespół bojący się rywalizacji fizycznej, ale potem widzieliśmy zespół, który czasami tworzył otwory do woli. Na równi, to nie był doskonały występ Boltona, którzy dawali swoim przeciwnikom więcej czasu na piłce, niż by sobie życzyli, zwłaszcza w drugiej połowie. Jednakże, dobrze bronili swojego pola karnego i byli klinicznie przed bramką, zapewnienie zwycięstwa, które daje im cztery punkty przewagi w wyścigu o mistrzostwo.