Walsall 1-1 Shrewsbury:doskonały Roberts

Poziomy Payne z miejsca – bbc.co.uk

W ostrożne popołudnie dobrej obrony drużyny, Walsall zremisował 1:1 z liderem ligi Shrewsbury Town, gdy kara Stefana Payne'a w pierwszej połowie anulowała otwieracz Daniela Agyei. Oto nasze oceny graczy z gry.

Walsall

Mark Gillespie – nie musiał robić ani jednej obrony poza karą, z której strzelił Shrewsbury. 4

Nicky Devlin – zanegował zagrożenie ze strony Doddsa i został zdyscyplinowany defensywnie, choć jego dystrybucja mogłaby być lepsza. 6
James Wilson – wykonał kilka doskonałych przechwytów, zwłaszcza w drugiej połowie. 8
Kory Roberts – zaprezentował się wybitnie z dojrzałością przekraczającą jego wiek. Uratowałem dzień na 34 minuty, usuwając piłkę z linii po tym, jak Payne okrążył bramkarza. 9
Jon Guthrie- radził sobie z piłką dla karnego i mógł lepiej podać piłkę, ale znakomicie odczytał grę w drugiej połowie. 7
Luke Leahy – defensywny charakter jego pracy oznaczał, że nie mógł występować tak często, jak by chciał. Ogólnie solidny. 6

Joe Edwards – unieważniony Nolan ze skutecznym zamknięciem, ale nie oferował zbyt wiele w posiadaniu. 6
Kieron Morris – nie ożył w ofensywnym sensie aż do końcowych etapów, kiedy dośrodkował na główkę Robertsa, być może ich największa szansa w drugiej połowie. 4

Erhun Oztumer – w długim konkursie piłki, który mu nie odpowiadał, starał się przystosować do fizycznej strony gry i nie był w stanie znaleźć miejsca za Ogogo i Godfreyem. 2

Amadou Bakayoko – dużo biegania, ale mało produktu. Winny spowolnienia gry, gdy Walsall złamał się na późniejszych etapach. 3
Daniel Agyei – jego moc na lewym kanale powodowała problemy na początku, zmuszając Jamesa Boltona do powrotu przed curlingiem w otwieraczu. Jego użycie piłki i ruch bez niej można poprawić. 5

Tyler Roberts (68) – mógł strzelić swojemu staremu klubowi w późniejszych etapach, ale jego główka została przechylona przez McGillivraya. 6

Shrewsbury

Craig MacGillivray – być może zbliżył się do dążenia Agyei do bramki, ale uratował późny nagłówek Robertsa. Po powrocie nie spotkał się z najmilszym przyjęciem. 5

James Bolton – zmagał się na wczesnym etapie z mocą Agyei i nie był zbyt pewny siebie w podejmowaniu wyzwań, ale przynajmniej zachował dyscyplinę. 5
Arystoteles Nsiala – doskonały w powietrzu i wcześnie gasi ataki. Jego bezsensowna obrona trzymała Walsalla na dystans, podczas gdy bardziej zaawansowani koledzy z drużyny nie byli na wyścigach. 9
Mat Sadler – bardziej powściągliwy taktycznie niż jego środkowy obrońca. Ponieważ jest obrońcą z zawodu, podchodzi do swojej roli z większą ostrożnością i być może jest zadowolony z oddania terytorium, aby powstrzymać swoich przeciwników przed wejściem z tyłu. 8
Junior Brown – zwykle nastawiony na atak obrońca, ale tutaj nie mógł znaleźć miejsca do jazdy do przodu. W razie potrzeby utrzymywano Bakayoko cicho. 6

Abu Ogogo – w pewnych momentach walczył o piłkę, ale nigdy tak naprawdę nie pokazał zamiaru, by posiąść środkowe obszary. 4
Ben Godfrey – wystarczająco solidny, ale trochę zbyt podobny do Ogogo. Na podstawie tego dowodu Shrewsbury może potrzebować innego gracza, który potrafi tworzyć z głębin, gdy zmierzy się z podobnie defensywnym przeciwnikiem. 5
Jon Nolan – zwykle jedyny człowiek, który potrafi wyprowadzać ataki w środku pola, ale dziś jego wpływ był ograniczony. 3

Alex Rodman – jeden lub dwa przebłyski kreatywności, w tym dośrodkowanie w drugiej połowie dla Payne'a, ale głównie na obrzeżach gry. 5
Louis Dodds – niemal anonimowy w sensie atakującym, ale sposób, w jaki wrócił, aby stworzyć ostatnią deskę ratunku w wysiłku Edwardsa tuż przed przerwą, uosabiał etykę pracy w tym zespole. 4
Stefan Payne – nie widział za dużo piłki, ale miał co najmniej dwie szanse na jednoznaczny cios, w tym karę, z której wyrównał. Jednak przy kilku innych okazjach puścił swoje linie. 6

Carlton Morris (na 76) – założył obok Payne'a w nadziei na zajęcie trzech środkowych obrońców, ale bezskutecznie. 4
Shaun Whalley (na 76) – jeden róg, który znalazł Browna z boku tylnego słupka, nie miał pożądanego wpływu. 5