Colchester v Mansfield:spodziewaj się goli

Róża w gorącej formie – chad.co.uk

Po wiadomościach, że szef Mansfield Steve Evans odrzucił spekulacje łączące go z Gillinghamem, uwaga zwraca się na sprawy terenowe.

W najbliższą sobotę do Colchester United, Jelenie mają szansę na drugie zwycięstwo na wyjeździe w sezonie, które może zapewnić im awans do pierwszej siódemki. Ich pewność siebie powinna zostać podniesiona dzięki imponującemu występowi w zeszłotygodniowym Nottinghamshire Derby, co zaowocowało zwycięstwem 3-1 nad Notts County.

Evans porzucił system diamentów, który nie działał tak dobrze, a szeroka zawodniczka Omari Sterling-James i Alex MacDonald skutecznie przenieśli piłkę do przodu. Zespół, który grał z większą energią i zapałem niż widzieliśmy cztery dni wcześniej w Cheltenham.

Colchester miał podobnie pozytywny występ w zeszłym tygodniu w Yeovil. Wygrali 1-0 i zaimponowali menedżerowi Johnowi McGrealowi nie tylko opanowaniem, ale także ich obronny kształt. Stany Zjednoczone, którzy nadal mają najgorszy wynik w defensywie w lidze z 18 straconymi bramkami, będą wdzięczni za swoje pierwsze w tym sezonie czyste konto.

W innych meczach walczyli z potężnymi liniami frontu. Ta potencjalna słabość może stanowić zachętę dla Kane'a Hemmingsa lub Lee Angola, którzy konkurują o partnera w postaci Danny'ego Rose'a. Ten ostatni jest bardziej mobilny niż Hemmings czy Angol, Świadczy o tym imponujący sposób, w jaki pokonał przeciwną obronę o swoją bramkę w sobotę. Były napastnik Barnsleya w pełni wykorzystuje strzały swojego sojusznika i strzela średnio co 94 minuty, co daje mu drugi najlepszy stosunek minut na bramkę w dywizji.

Najbardziej utalentowanym napastnikiem Colchester jest prawdopodobnie Kurtis Guthrie, kto wraca po kontuzji. Były człowiek z Forest Green, który strzelił 12 goli ligowych w zeszłym sezonie, zagrał epizodycznie w Yeovil w zeszłym tygodniu, następnie grał 45 minut w EFL Trophy w środku tygodnia.

Jeśli zostanie uznany za odpowiedniego, może otrzymać swój pierwszy start w lidze od września. Ruch i jakość techniczna 24-latka mogą pasować do tempa Brandona Hanlana, który sam strzelił dwa gole, odkąd dołączył do wypożyczenia od Charltona w zeszłym miesiącu.

Zagrożenie bramkowe ze strony Johna McGreala jest dodatkowo wzmacniane przez obecność Kyela Reida, który strzelił dwa gole w Grimsby w swoim pierwszym starcie od czasu kontuzji na początku ubiegłego miesiąca. Były skrzydłowy Bradford oferuje podstęp i gotowość do biegu z piłką w lewo, który mógł zobaczyć, jak testuje pomocniczego prawego obrońcę Paula Andersona.

Z Colchester często uwikłanym w mecze z wysokimi wynikami, a ostatnie trzy spotkania Mansfielda, w których strzelił 10 bramek, to może być popołudnie pełne akcji.

Werdykt Football Lab: 2-3