Doncaster kontra Blackpool:pozytywne początki

Imponujący Whiteman – thestar.co.uk

Ścieżki, którymi te kluby przeszły przez ostatnie pół dekady, są niemal symetryczne. Od spotkania w dniu otwarcia sezonu 13/14 Mistrzostw, oba kluby spadły z tej ligi w 15/16, ale wróciły za pierwszym razem.

Wyglądają silniej na doświadczenie. Blackpool spisał się dobrze na dużych chłopcach Bradford w dniu otwarcia i wywierał dużą presję, ale przegrał wąsko. Następny tydzień, wykonali kolejny imponujący występ, tym razem przeciwko MK Dons, Debiutancki gol Seana Longstaffa w 6. minucie nagradzający ten występ zwycięstwem 1-0.

Wypożyczony z Newcastle otrzymał pochwałę za swój występ i dodaje do grupy młodych, atakujący talent. Inny wypożyczający, Viv Solomon-Otabor, zwrócił na siebie uwagę, odkąd przeszedł z Birmingham, a Bright Osayi-Samuel nadal zdobywa wielbicieli.

Ten ostatni, który został przeniesiony ze skrzydła do roli drugiego napastnika, ma nadzieję, że w sobotę wyrwie się ze szponów Benjamina Whitemana. Wypożyczony z Sheffield United zaczyna od podstawy diamentu ze względu na swoje umiejętności rozgrywania z deep i dobrze grał przeciwko Gillinghamowi i Blackburnowi.

Podejrzani, John Marquis i James Coppinger, wypadł z tropu w wygranym 3-1 meczu na Ewood Park, ale poprawiona druga połowa była częściowo spowodowana wprowadzeniem mniej znanego nazwiska. Dzięki pełnemu przedsezonowi, Na pierwszy plan wysunęła się atletyka Alfiego Maya, nękanie tylnej linii Blackburna i zdobywanie nagrody za trzecią bramkę.

Donny nie strzelił ani jednego gola bez maja na boisku w tym sezonie, ale sześć w 135 minutach z nim obecny – równowartość czterech goli na mecz. Darren Ferguson musi ulec pokusie, by w sobotę sparować go z Marquisem i spróbować przypiąć Curtisa Tilta i Clarka Robertsona.

Tilt zaczął jednak dobrze na tym poziomie – nie grając ani jednego meczu Football League dwa tygodnie temu – obok bardziej doświadczonego Robertsona. Jednak para środkowych obrońców Doncastera, Joe Wright i Andy Butler, zaimponował również na początku, ponieważ oba kluby grożą kontynuacją odrodzenia.

Werdykt Football Lab: 2-1