Fleetwood 0-0 Doncaster Pięć rzeczy:właściwy wynik

Cole miał wybór szans – zimbio.com

Devante Cole miał wybór, gdy ścigający w barażach Fleetwood Town zremisował 0:0 ze zagrożonym spadkiem Doncaster Rovers w wyrównanym meczu na Highbury. Oto pięć rzeczy z gry.

Świetny początek Fleetwood

Gospodarze zaczęli z przodu. Z Harrym Toffolo powoli aklimatyzującym się do roli lewego obrońcy dla gości, Fleetwood wykorzystał przestrzeń po prawej stronie. Cieszyli się dobrą kombinacją między Kyle'em Dempseyem, którzy mocno uderzyli w Iana Lawlora, mobilny Jordy Hiwula i Wes Burns, który przeszedł do wczesnej główki Cole'a u bramkarza. Ten ostatni grał na prawym skrzydle obrońcy, podczas gdy Amari’i Bell był lewym obrońcą, jako że kontrolująca obecność Aidena O’Neilla i George’a Glendona pozwoliła im obu wcisnąć się do ostatniej trzeciej, czasami jednocześnie.

Obronny Donny

frontman Doncastera, Jana markiza, w pierwszej połowie zdominowali Baily Cargill i Cian Bolger. Za nim, goście mieli dwóch ofensywnych pomocników w postaci Jamesa Coppingera i Tommy'ego Rowe, którzy są zdolni do rozbudowanego systemu, ale brakowało mu cech fizycznych wymaganych do defensywnego podejścia Donny'ego. Rodney Kongolo i Jordan Houghton nie mieli wyobraźni w podawaniu, podczas gdy skrzydłowi Matty Blair i Toffolo zostali zatrzymani na własnej połowie.

Druga połowa fali

Wiele z powyższych zmieniło się po przerwie. Podczas gdy skrzydłowi z Doncaster posuwali się bardziej do przodu, Burns i Bell wycofali się do Fleetwood, który stracił trochę kontroli po tym, jak Aiden O’Neill odszedł. Kongolo miał zapętlony wysiłek tuż przed tym, jak Marquis – który ożył na 20 minut – miał wysiłek przewrócony.

Odwrócone role

Podobnie jak Doncaster w pierwszej połowie, Fleetwood miał sporadyczne odjazdy po przerwie – z Cole'em, który stracił kolejną rozsądną szansę – ale nie wykazał zbytniego zamiaru. Zastąp Ashley Hunter, który często forsował obronę bez wsparcia kolegów z drużyny, czasami wyglądał na jedynego gracza w domu, który chciał wymusić wydanie.

W podsumowaniu

Szef Rovers, Darren Ferguson, może czerpać pozytywy z aspektów występu swojej drużyny w drugiej połowie. To był przyzwoity punkt dla klubu South Yorkshire, którzy mają nadzieję ustabilizować się na tym poziomie. Fleetwood miał być może większe szanse, ale z powodu braku zamiaru pokazali przez większą część tego drugiego okresu, mogą mieć niewiele skarg na efekt końcowy.