Queens Park Rangers 2-2 Brentford Five Things:Freeman kończy bajkową walkę

„Ollie świętuje niwelator Freemana – bbc.co.uk

W jednym z najbardziej niezwykłych pojedynków w historii drugiego poziomu, Gole w 93. i 94. minucie sprawiły, że QPR zdobyło niezwykły punkt przeciwko wrogom z Zachodniego Londynu, Brentfordowi na Loftus Road. Oto pięć rzeczy z gry.

Żywe Canos

Fani QPR szydzili z Sergiego Canosa za jego fryzurę, ale występ skrzydłowego z pewnością miał swoje zalety. W pierwszym okresie presji pszczół zmusił Alexa Smithiesa do przewrócenia swojego pięknego uderzenia spoza pola karnego, na krótko przed rzutem wolnym Yoanna Barbeta, który był wąsko szeroki. Canos zaczynał z lewej strony, ale Hiszpan bez skrupułów dryfował do środka, by stanowić zagrożenie podczas przerwy podczas jazdy.

Rozłączny QPR

Gospodarze rozpoczęli pierwszą nogą trzema dośrodkowaniami w polu karnym w ciągu pierwszych trzech minut, ale John Egan i Andreas Bjelland dobrze poradzili sobie z dostawami Luke'a Freemana. Odtąd szeroki mężczyzna zaczął wędrować na lewą stronę, gdzie miał mniej czasu na umieszczenie piłki w lewej nodze i celne dośrodkowanie dla Idrissy Sylli. Ponieważ Jamie Mackie nie jest naturalnym bocznym zawodnikiem, a obrońcy Jordan Cousins ​​i Jake Bidwell nie robią tak imponującego postępu, Rs musieli czekać, aż Freeman wyczaruje coś, co uczyniło ich trochę jednowymiarowymi. Ich najlepsza szansa pojawiła się w 17. minucie, kiedy Mackie wywrócił Josha Clarke'a na lewą stronę, aby przejść głęboko w pole karne, ale wypalił.

Pozytywna atmosfera

QPR rozpoczął drugą połowę na przedniej stopie, kiedy Sylla przerzucił główkę Scowena na poprzeczkę, ale Brentford złamał celowo przez Canos i Ollie Watkins, który w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Floriana Jozefzoona. Jednak to Nico Yennaris ustawił otwierającego, a kiedy Alex Baptiste nie zdołał zbliżyć się do Lasse Vibe, napastnik obrócił się, po czym strzelił do domu w pobliskim słupku. Przez 15 minut Brentford znalazł się na trzecim miejscu w defensywie, gdy Egan i Bjelland musieli radzić sobie z początkowymi piłkami, aby zastąpić Matta Smitha. Wyglądało na to, że przetrwali tę burzę w 81 minucie, kiedy Vibe wrócił do domu po raz drugi, po krótkiej grze między Kamohelo Mokotjo i zastępcą Romaine Sawyers.

Freeman kończy bajkową walkę

Najważniejszą rzeczą, na którą wskazują zwolennicy Iana Hollowaya, jest duch, jaki zespół pokazuje na Loftus Road, podobnie jak jego drużyna poniosła porażki u siebie, wychodząc z jękiem przeciwko rywalom z zachodniego Londynu, jego przywództwo mogło zostać zakwestionowane. Tak to wyglądało do 93 minuty, kiedy Daniel Bentley nie zdołał schwytać rzutu rożnego, a Smith kiwnął głową, zanim napastnik wniósł kolejny znaczący wkład. Wybił piłkę z głębokiego rzutu wolnego z pół minuty do gry, a Freeman rzucił się, stworzenie dla gospodarzy jednej z najbardziej niezwykłych historii powrotów drugiej kategorii wszech czasów.

Czy pszczoły poradzą sobie z presją?

W ciągu ostatnich dwóch lat Brentford dokuczał nam, grając w patchach jedne z najlepszych piłek w dywizji – ale często, gdy presja jest wolna. Poniedziałkowa kapitulacja oznacza, że ​​w tym sezonie stracili 18 punktów ze zwycięskich pozycji – gdyby utrzymali choć połowę tych punktów, byliby w pierwszej szóstce. Pszczoły czasami obiecywały wielkie rzeczy pod rządami Deana Smitha, ale z powodu oczywistych problemów psychologicznych, jeśli chodzi o kryzys, zrealizowali przytłaczającą część tego, co obiecali.